The Isle

Fantasy / Historický / Thriller

Velká Británie, 2019, 96 min

• J*A*S*M

Vcelku pěkně nasnímané a odehrané, dobová atmosféra 19. století na téměř opuštěném skotském ostrůvku je vykreslena schopně. Dlouho jsem trpělivě čekal, jestli se to dějově překlopí full-horror, ale bohužel ne. Kdyby ano, kdyby to tvůrci v druhé polovině nějak vyhrotili, dokážu si představit, že bych mohl být dost spokojený. V téhle podobě je to ale moc light ve všech ohledech.(9.2.2019)

• Morholt

Trojice námořníků ze ztroskotané lodi se ocitá na odlehlém ostrově kdesi u Skotska, ale nadšení ze záchrany brzy vystřídají obavy, protože zdejší obyvatelé jsou nějací divní. Prostředí ostrova se podařilo celkem slušně využít a líbili se mi i herci, ale to nestačilo. Proti variaci na sirény bych ani nic neměl, ale to, jak se film táhl, se nedalo přehlédnout. V první polovině by se to ještě dalo akceptovat, ale když se nic nezačalo dít ani v té druhé, začal jsem klimbat. Butler vlastně šlápl na plyn až na úplném konci. A to je škoda, protože charakter příběhu si vyloženě říkal o nějaké výraznější strašení a prostředí pro něj bylo jako dělané. Tak snad příště. 40%(20.2.2019)

• oveckaoa

Máme únor 2019 a už mám nejspíše předběžného vítěze v kategorii nejzbytečnější a nejnudnější film roku. Film má 96 minut, ale divákovi to připadá jako by měl minimálně 3 hodiny a za 96 minut se zde minimálně 80 minut nic nestane (pochopil bych kdyby se budovalo napětí nebo se budovala zápletka, ale to ne) a celý film je ve stylu, že 3 chlápci chodí po ostrově obývaném 4 lidmi a psem (2 ženské 2 chlapi) a snaží se z tama dostat ti 4 lidé jim říkají, že jim pomůžou a pak se na ně vydlábnou (nechci výrazně spoilerovat proč) a to se opakuje kolem dokola. Pak přijde zápletka ve stylu kletba, která nedává absolutně žádný smysl jelikož pokud se to převtělovalo do těch ženských stačilo je buď zabít nebo někam přivázat a odplout z ostrova, hlavně, že ví jak se zbavit těch zvuků. 0 procent těch 36 procent co to má aktuálně je těžký úlet nezaslouží si to ani 30, ale csfd je známá tím, že kdejaká sračka je tu v modrých nedaj bože v červených číslech.(19.2.2019)

• Magika82

LIVINGDEAD zde víceméně shrnul v jedné větě to, nač bych jinak potřebovala odstavec. Nicméně, musím dodat, že fantastické představy o výsledku tohoto filmového počinu, měl Matthew Butler pouze ve svých snech. Realita je historicky surová, co se hodnocení týče z mé strany: Práce za Nedostatečnou, končící v Odpadkovém koši....(3.3.2019)

mix něčeho, co potkalo pohádku bratří grimmů a the ritual od netflixu a pak to pádlovalo dál. Není to hororový, ale ten opuštěnej izolovanej ostrov vytváří solidní atmosféru, někoho to ale může zklamat, protože první polovina vytváří určitý předpoklady k nějaký hororový gradaci, která ale vyloženě nenastane. Je to vlastně docela dobrá skromná ale efektivní fantasy/mystery podívaná.(14.2.2019)