The Isle

Packal13

mix něčeho, co potkalo pohádku bratří grimmů a the ritual od netflixu a pak to pádlovalo dál. Není to hororový, ale ten opuštěnej izolovanej ostrov vytváří solidní atmosféru, někoho to ale může zklamat, protože první polovina vytváří určitý předpoklady k nějaký hororový gradaci, která ale vyloženě nenastane. Je to vlastně docela dobrá skromná ale efektivní fantasy/mystery podívaná. ()

Magika82 odpad!

LIVINGDEAD zde víceméně shrnul v jedné větě to, nač bych jinak potřebovala odstavec. Nicméně, musím dodat, že fantastické představy o výsledku tohoto filmového počinu, měl Matthew Butler pouze ve svých snech. Realita je historicky surová, co se hodnocení týče z mé strany: Práce za Nedostatečnou, končící v Odpadkovém koši.... ()

Morholt

Trojice námořníků ze ztroskotané lodi se ocitá na odlehlém ostrově kdesi u Skotska, ale nadšení ze záchrany brzy vystřídají obavy, protože zdejší obyvatelé jsou nějací divní. Prostředí ostrova se podařilo celkem slušně využít a líbili se mi i herci, ale to nestačilo. Proti variaci na sirény bych ani nic neměl, ale to, jak se film táhl, se nedalo přehlédnout. V první polovině by se to ještě dalo akceptovat, ale když se nic nezačalo dít ani v té druhé, začal jsem klimbat. Butler vlastně šlápl na plyn až na úplném konci. A to je škoda, protože charakter příběhu si vyloženě říkal o nějaké výraznější strašení a prostředí pro něj bylo jako dělané. Tak snad příště. 40% ()

oveckaoa odpad!

Máme únor 2019 a už mám nejspíše předběžného vítěze v kategorii nejzbytečnější a nejnudnější film roku. Film má 96 minut, ale divákovi to připadá jako by měl minimálně 3 hodiny a za 96 minut se zde minimálně 80 minut nic nestane (pochopil bych kdyby se budovalo napětí nebo se budovala zápletka, ale to ne) a celý film je ve stylu, že 3 chlápci chodí po ostrově obývaném 4 lidmi a psem (2 ženské 2 chlapi) a snaží se z tama dostat ti 4 lidé jim říkají, že jim pomůžou a pak se na ně vydlábnou (nechci výrazně spoilerovat proč) a to se opakuje kolem dokola. Pak přijde zápletka ve stylu kletba, která nedává absolutně žádný smysl jelikož pokud se to převtělovalo do těch ženských stačilo je buď zabít nebo někam přivázat a odplout z ostrova, hlavně, že ví jak se zbavit těch zvuků. 0 procent těch 36 procent co to má aktuálně je těžký úlet nezaslouží si to ani 30, ale csfd je známá tím, že kdejaká sračka je tu v modrých nedaj bože v červených číslech. ()

MickeyStuma

Tři muži se vlivem potápějící lodě dostanou na záchranném člunu na neznámý ostrov, na kterém si později budou přát, aby se to nikdy nestalo. Snímek z produkce VB a je to dobře, neboť viktoriánskou dobu zalitou v mlze, v ledově chladné, fádní a bezútěšné atmosféře Skotska, by tak věrně a hrozivě nikdo jiný nevyobrazil. Snímek má sice pomalejší tempo, ale prezentuje se množstvím zvratů a dějových odboček. Napětí je udržováno v rámci pocitu neklidu a hrůzy zcela dostatečně ve svém vývoji. Skotské lokality jsou využity jak nejvíce bylo možné a po obrazové stránce vytvářejí skutečný pocit strachu z neznámého. Dokonce i melancholická orchestrální hudba proti temné a pochmurné estetice zachycuje jistou bezohlednost daného evropského období 19. století. Klasický příběh o mýtických postavách sirén je podán v modernějším kabátě, ale nepostrádající ničeho zásadního. Ona hrůza mohla být o něco masivnější a tím i snímek více strašidelnější, ale takto je to také přijatelné. A je dobře, že se na poli hororových snímků opět objevují takovéto snímky filmové počiny. ()