Má dcera

Daughter of Mine

Dcéra moja

(festivalový název)

Itálie / Německo / Švýcarsko, 2018, 100 min

KVIFF 2018 - Já miluji energické italské filmy a tenhle má energie až dost. Velmi se mi líbil temperament herečky Alby Rohrwacher, navíc hrála zajímavou postavu, o které si na začátku myslíte, že je totální magor a moc jí nemusíte, pak si jí zamilujete a nakonec je vám jí strašně líto. Role mladé Vittorie se chopila Sara Casu, která se postupem filmu vyvíjí a snaží se pochopit své místo. Moc se mi líbil konec, ale dokázala bych si ho představit dramatičtěji, klidně bych brala i tragický konec.(4.7.2018)

Snímek předkládá velké otázky a odpovědi plně, živě a působivě. Má báječnou elektrizující divokost, Scénář s barevným portrétem feminity a mateřství působí reálně, je ale moc prořídlý. Obě matky soupeří o dceru bez přikrášlené empatie, které si sotva všimnete jak dcera roste a stává se silnější než obě. Krajina je plná zvířat a lidí a trio hereček uchránilo film od melodramatických rizik.(19.6.2019)

MFF KV 2018: Rozpálená zem, nespravedlnost, koně, podivný účes Alby Rohrwacher, snaha, frustrace a zrzavé vlasy malé Vittorie. Film o mateřství a o tom, jaké je to býti dcerou. La la la la ... questo amore non si tocca!!(5.7.2018)

• Aljak

Námetovo to nebolo vôbec na zahodenie, ale to ťažkopádne a mdlé spracovanie, ktoré dej takmer nerozvíjalo, to skôr celé utlmilo. Pritom potenciál tohto trojuholníka bol rozhodne na dosť vysokej úrovní možností, len to akosi zostalo v takej nerozvinutej pasivite. Zopár krát už to vyzeralo nádejne, že sa to konečne začína zamotávať, ale napokon to zostalo uviaznuté v tom neustálom ping-pongu medzi dvomi ženami. Škoda, podľa popisu to vyzeralo nádejnejšie...(13.6.2019)