Co je nového, kotě?

• Česko What's Up, Tiger Lily? (více)

Netradiční špionážní parodie vznikla předabováním o rok staršího japonského filmu. Woody Allen vytvořil unikátní dílo plné vtipných hlášek. Děj se totiž na rozdíl od skutečných špionážních filmů točí kolem ukradeného receptu na vaječný salát a tudíž bude o zábavu postaráno. (Elrond88)

Matty

"Jsou to peníze z Monopolů!" Opravdu zábavná ptákovina... když opravdu hodně snížíte své nároky (jako že by film měl mít začátek, konec a jakž takž kompaktní děj mezi tím). ()

Tosim

Několik situací je povedených, ale celek až zoufale nedrží pohromadě. Pokud to byl záměr, stejně je to špatně. ()

Superpero

Woody Allen vzal nějakej největší japonskej shit co znal a předaboval to. Vznikl hybrid, který je místy naprosto geniální a neuvěřitelně vtipný a místy bohužel tak trapný, až se mi chtělo vyskočit z okna. Velké plus jsou krásné japonky. Naivní a sračkové zpracování Senkichi Taniguchiho vás po pěti minutách omrzí a začne celkem štvát, a proto nezbývá nic jiného než se těšit z dialogů typu "naházím vás do těhle prázdných sudů, které potom doplním obtloustlými litevskými trpaslíky." Jako zajímavost pro Woodyho fanoušky určitě doporučuji. ()

novoten

Nápad přestříhat a předabovat exoticky působící materiál je milionový. Woody s ním přišel jako první, ale bohužel snad všichni, kdo přišli po něm, byli úspěšnější. Snad za to může absence čehokoli jiného, než jen prvotního nápadu, snad zásahy studia, snad opakování vtipů, jejich rozpačitá dětinskost nebo naopak upocenost, ale Tiger Lily už je dnes téměř nesledovatelná. ()

B!shop

Moc teda nechapu, proc je vsude tohle uvadeno jako prvni Woodyho film, vzit nejakou scenu a predabovat ji umi kazdej debil a youtube je toho plny, tady je akorat misto sceny predabovanej celej film. A nutno rict, ze v originale ten film musel bejt asi pekna kravina a ani to predabovani mu nijak nepomaha. Je sice fakt, ze vetsinou se aspon mluveni strefilo do otvirani pusy a dej dava celkem smysl i kdyz dialogy zapletku uplne zmenily, na druhou stranu, vetsina dialogu je fakt trapna a najit tady neco k zasmani je tezkej problem. Jediny, co je vtipny, jsou Woodyho vystupy, je tu s nim kratkej rozhovor na zacatku filmu, pak ma po jedny hlasce veprostred a na konci filmu a jednou tu predvede nejakou stinohru. Ale neni to, ze by hral ve filmu, film se vzdy zastavi a je zaber nekam do kancelare. Tohle se spis nez jako Allenovo film da brat jako zajimavej experiment. ()

Gimli

Já jsem se vlastně jenom jednou skutečně zasmál. Tento film lze doporucit pouze jako zajímavý experiment, nikoli však jako zábavnou podivanou. ()

EdaS

Jak zbožňuju většinu Allenových filmů, tohle je opravdu hrůza. Nápad přestříhat a předabovat japonský špionský biják nezní špatně, ale provedení je neskutečně nezáživné a nudné. Zasmál jsem se jedině při třech kra'tounkých Woodyho výstupech, jinak vůbec. Máme štěstí, že to, co po tomhle "debutu" následovalo, je úplně jiné kafe... ()

Morien

Film jsem viděla s komentářem člověka, který povídal, že je vlastně překvapivé, že jenom pár vtipů ve filmu je opravdu vtipných a že zbytek je taková omáčka, která se ještě často opakuje a nestojí už tak moc za nic. A já říkám, že jsem blázen, protože jsem se smála skoro celou dobu. Vždycky pláču na svatbách. ()

genetique

Zahájenie mánie predabovania filmov bolo týmto snímkom úspešne zahájené, dnes poznáme niekoľko prípadov dobrého fiktívneho scenára, ktorý divákom prostredníctvom predabovania zvukovej stopy prináša úplne iný príbeh. Víťazom je pre mňa zatiaľ jednoznačne partička, ktorá má na svedomí úlet s názvom 'Pár Pařmenů'. Toto bolo predsa len trošku nedomyslené a zmätené, ale občas som sa schuti zasmial a záver nemal chybu. 50%. ()

viperblade

Dá se jako debut považovat něco, co jste jen předabovali? Očividně ano, tedy alespoň co se týče Woodyho Allena. Mě tento film vcelku bavil, i když to z počátku vypadá všelijak. Film má dost pomalý rozjezd, opravdu skvělý prostředek (jakoby až tady tvůrcům došlo, že můžou říct prakticky jakoukoliv blbost, tak toho využili) a slabší konec. Nicméně na jednorázové pobavení a hlavně začátek Woodyho kariéry, to vcelku ušlo. Myslím, že podruhé zrovna tohle vidět nemusím, nicméně pro zaryté "allenovce" je tohle povinnost. 50 %. P. S. A pokud tento film opravdu někoho pobavil, doporučuju mu opravdu geniální pořad Whose Line Is It Anyway? - improvizaci, jejíž jedna hra spočívá právě v tom, že protagonisté vymýšlejí na místě věty do starších filmů. ()

Bigrambo

První film Woodyho Allena? Jen tak na půl. Vzhledem k tomu, že vzal již natočený japonský brak, sestříhal ho a předaboval, tak bych mu dal spíše titul režisér anglického znění. Ani to se však příliš nepovedlo – je zde pár pokusů o typický allenovský humor, ovšem je to ještě takové nijaké – jeho pravé komediální období má teprve přijít! Takže doporučuji spíše jen jako zajímavost pro milovníky tvorby Woodyho Allena. ()

Vančura

Strašná šílenost, která už dnes může zajímat snad jen blázny jako já, kteří si chtějí odškrtnout, že viděli všech 50 Allenových filmů (tímto splněno). Nudilo mě to tak moc, až jsem musel přehodnotit svůj dosavadní názor, že nejnudnější Allenův film je Zelig - ne, je to tento. Jediný slušný vtip přijde až v závěrečných titulcích, v nichž se postupně svléká pohledná americká modelka (ono celkově je v tom filmu více hezkých holek, což je asi jeho jediné plus) a vedle ní běží text "If you have been reading this instead of looking at the girl, then see your psychiatrist, or go to a good eye doctor". Ok, každý nějak začínal, ale upřímně - takovou amatérskou a bizarní nevtipnou sračku bych nebral ani jako studentský film. ()

dr.horrible

V živote som na žiadny Allenov film nedal menej ako tri hviezdy. Ibaže toto je jeho film tak z tretiny a viditeľne mu do toho produkcia zasahovala, a keby aj nie, môj obdiv si týmto skrátka nezískal. Keby som to videl v tej dobe, ako prvý film začínajúceho tvorcu, hviezdnu kariéru by som mu teda nepredpovedal. Skrátiť to o pol hodinku a pustiť v telke cez sviatky možno, ako celovečerák ale Tiger Lily neobstojí. Že film nemá hlavu ani pätu by sa prežiť dalo, keby to Woody zachránil veľkým množstvom humoru, alebo aspoň vtipných scén, ale toho humoru zďaleka nie je toľko, ako by malo. Najhorší Allen, resp. jediný zlý, a nemôžem sa zbaviť pocitu, že v origináli bol ten japonský film ďaleko väčšia sranda. ()

stilgar1

Velmi originální Allenův vstup do světa filmu. Woody, věřím ti, že bys podobným způsobem dokázal udělat komedii i z Kameňáku :D 8/10 ()

swamp

Tento první Allenův film/nefilm je zpracován sice naprosto atypickým způsobem, ovšem i přesto je prošpikován klasickým allenovským humorem. Nedosahuje sice kvalit jeho mnoha pozdějších snímků, ale pokud jste jeho příznivcem, jistě se vám What's up, tiger Lily? bude líbit. A jistě po jeho zhlédnutí budete mít chuť na vaječný salát. :) "'Woody, since the story is a bit difficult to follow, would you mind giving the audience and myself a brief rundown on what's gone on so far?' 'No.'" ()

Oktavianus

Jak zachránit zemi, která ještě nebyla oficiálně uznána? "Jsme v pořadníku. Hned jak se nějaká země uvolní, tak ji dostaneme. Lidi jsou ještě pořád zabalení v krabicích." Proto musí Japonec jako poleno s klasicky japonským jménem Phil Moscowitz zachránit nejlepší recept na vajíčkový salát. Celý film (?) je skvělý Woodyho vtip, který bohužel pouze stojí a padá na žertech - a jakmile nějakej nefunguje, jde to do kopru. A jelikož do toho Allenovi fušovali i jiní scénáristé, je to dohromady lehce nevyvážené. Ale i orginál musel stát za to - zvlášť hlavní hrdina, který chce ojet prostě všechno, co se hýbe, ať je to špionka, nepřítel, je jedno, zda je v zajetí, nepřátelé po něm střílí, hlavně že to má sukni. - Moscowitz naskočí do auta řízeného maskovanou postavou a zachrání se před palbou nepřátel. Postava se odmaskuje - a kupodivu to je krásná dívka. A "roztomilý rošťák" se ve filmu plném Japonců podiví: "Asiatka?!?" ()

Flego

Woody Allen prepracoval japonský film "Kokusai himitsu keisatsu: Kagi no kagi" z roku 1965, doplnil ho svojskými hláškami, a vznikol tento bláznivý špionážny príbeh. Pravdou je, že Allenove hlášky patria k tomu najlepšiemu. Film ako taký nestojí za nič. ()

anais

Studio koupilo tento japonský snímek: International Secret Police: Key of Keys. Woody Allen ho předaboval, takže místo mikrofilmu se agenti teď honí za receptem na vaječný salát. Skvělý nápad, film je ale víc a víc zmatenější, takže nakonec už nedává mnoho smyslu. Taky jsem měl problémy vnímat film a dialogy jako celek. Typicky Allenovské hlášky se k „japonské bondovce“ moc nehodí. To je sice zdrojem humoru, ale současně to způsobuje dost velký zmatek. Jedná se o Woodyho režijní debut (i když vlastně film nenatočil), za vidění rozhodně stojí. Jak ale film ubíhal, víc a víc se mi odcizoval a nudil mě. ()

eraserhead666

"Jmenuj tři prezidenty." Japonská parodie na bondovky s woodyallenovským dabingem. Přesně tak šílené, jak to zní. Místy je dabing suchý, ale scény zajímavé, natolik, že jsem dabing skoro neregistroval, jindy zase dabing sušším scénám hodně pomáhá a dodává. Přivádí je to až (za/na hranici absurdna. Místy je to fakt sranda. Poprvé jsem byl z filmu fakt vyplašený, protože jsem nevěděl, o co jde a přišlo mi divné, že by Woody Allen natočil celý film v Japonsku, až pak jsem se dostal k celé pointě tohoto filmu, která je vlastně typicky Allenovská. Zajímavé je, že hned dvě herečky z toho původního japonského filmu, který byl předabován, se hned rok na to společně objevily v jedné z mých nejoblíbenějších bondovek. Náhoda? ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN