Co je nového, kotě?

• Česko

Komedie / Dobrodružný / Thriller

USA / Japonsko, 1966, 80 min

Reuben Bercovitch

Vladaři země, která zatím nebyla zařazena na glóbus je ukraden recept na výtečný vaječný salát, a to padouchem Wongem. O cenný materiál má však zájem i jeho protivník Wing a dále muž zákona, roztomilý rošťák a miláček žen, agent Phil Moscowitz. - Nejen že tahle "cosi-jako-parodie-na-bondovky-s-Japonci" absolutně nazapadá do tvorby Woodyho Allena, ale já jsem nikde nic podobného neviděl - jde o absolutní hříčku. Zejména dabéři (jejichž jména jsou v titulcích shrnuta do lakonikcého označení "Parta nýmandů") si museli užít. - "Hele hoši, nechcete koupit knihu Mohamedových proslovů? - Ne díky, máme předplatné."(22.5.2005)

• Bigrambo

První film Woodyho Allena? Jen tak na půl. Vzhledem k tomu, že vzal již natočený japonský brak, sestříhal ho a předaboval, tak bych mu dal spíše titul režisér anglického znění. Ani to se však příliš nepovedlo – je zde pár pokusů o typický allenovský humor, ovšem je to ještě takové nijaké – jeho pravé komediální období má teprve přijít! Takže doporučuji spíše jen jako zajímavost pro milovníky tvorby Woodyho Allena.(1.11.2011)

Studio koupilo tento japonský snímek: International Secret Police: Key of Keys. Woody Allen ho předaboval, takže místo mikrofilmu se agenti teď honí za receptem na vaječný salát. Skvělý nápad, film je ale víc a víc zmatenější, takže nakonec už nedává mnoho smyslu. Taky jsem měl problémy vnímat film a dialogy jako celek. Typicky Allenovské hlášky se k „japonské bondovce“ moc nehodí. To je sice zdrojem humoru, ale současně to způsobuje dost velký zmatek. Jedná se o Woodyho režijní debut (i když vlastně film nenatočil), za vidění rozhodně stojí. Jak ale film ubíhal, víc a víc se mi odcizoval a nudil mě.(21.2.2006)

"Jmenuj tři prezidenty." Japonská parodie na bondovky s woodyallenovským dabingem. Přesně tak šílené, jak to zní. Místy je dabing suchý, ale scény zajímavé, natolik, že jsem dabing skoro neregistroval, jindy zase dabing sušším scénám hodně pomáhá a dodává. Přivádí je to až (za/na hranici absurdna. Místy je to fakt sranda. Poprvé jsem byl z filmu fakt vyplašený, protože jsem nevěděl, o co jde a přišlo mi divné, že by Woody Allen natočil celý film v Japonsku, až pak jsem se dostal k celé pointě tohoto filmu, která je vlastně typicky Allenovská. Zajímavé je, že hned dvě herečky z toho původního japonského filmu, který byl předabován, se hned rok na to společně objevily v jedné z mých nejoblíbenějších bondovek. Náhoda?(5.9.2015)

Jak zachránit zemi, která ještě nebyla oficiálně uznána? "Jsme v pořadníku. Hned jak se nějaká země uvolní, tak ji dostaneme. Lidi jsou ještě pořád zabalení v krabicích." Proto musí Japonec jako poleno s klasicky japonským jménem Phil Moscowitz zachránit nejlepší recept na vajíčkový salát. Celý film (?) je skvělý Woodyho vtip, který bohužel pouze stojí a padá na žertech - a jakmile nějakej nefunguje, jde to do kopru. A jelikož do toho Allenovi fušovali i jiní scénáristé, je to dohromady lehce nevyvážené. Ale i orginál musel stát za to - zvlášť hlavní hrdina, který chce ojet prostě všechno, co se hýbe, ať je to špionka, nepřítel, je jedno, zda je v zajetí, nepřátelé po něm střílí, hlavně že to má sukni. - Moscowitz naskočí do auta řízeného maskovanou postavou a zachrání se před palbou nepřátel. Postava se odmaskuje - a kupodivu to je krásná dívka. A "roztomilý rošťák" se ve filmu plném Japonců podiví: "Asiatka?!?"(12.9.2012)