Hlas sériového vraha

• Velká Británie Voice of a Serial Killer
TV spot
Velká Británie, 2017, 45 min

Tento krimi seriál nabízí jedinečný pohled do zákulisí vyšetřování vybraných brutálních zločinů. Kromě rutinních vyšetřovacích postupů a analýz uslyšíme autentické nahrávky doznání takových pachatelů jako Roberta Blacka, Kima Edwardse, Tedy Bundyho a Elizabethy Wettlauferové. Policejní vyšetřování zahrnuje věrné rekonstrukce samotných zločinů, odborné posudky a policejní výslechy. Navíc profesor kriminologie David Wilson a profesor forenzní psychologie Michael Brookes poslouchají a analyzují nahrávky s hlasy vrahů. (CBS)

*CARNIFEX*

Mám za sebou prvú sériu, a musím skonštatovať, že základným a najdôležitejším aspektom dokumentu ani tak nie sú samotné zvukové záznamy (nakoľko sú "predabované" a strácajú tak silu atmosféry), ale ich následná analýza a rozbor. Tento analytický dokument v dnešnej dobe, kedy vyskakuje jeden "True Crime" dokument za druhým, ktorý je plný autentických video záberov zo súdov, z výsluchov, z miest činov počas rekonštrukcií, kde sa vrahovia vyjadrujú k zločinom a až následne je ich správanie, a to aj neverbálna komunikácia, ktorá je v mnohých prípadoch podvedomá a určujúca, už jednoducho nemá takú silu. Každopádne, "Voice of a Serial Killer" pre bežného diváka odporučiť môžem. Analyzujú sa tu výpovede pomerne neznámych sériových vrahov, pričom paradoxne, epizóda s jedným z najväčších, ako bol Ted Bundy, je jednoznačne najslabšia, nakoľko o tomto truhlíkovi už bolo natočených toľko dokumentov, že takáto epizódka skrátka nedokáže nijak konkurovať. Za zmienku ale stojí epizóda druhá: "The Twilight Killers" o dvoch deckách, ktoré zavraždili rodičov a súrodenca jedného z nich. To bola solídna studená sprcha .. ()