Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

 • DaViD´82
  ****

  Vezměte "postbrodyovské" série Homelandu, napište je v duchu novějších románů Johna le Carrého a natočte to pomalým odosobněným dokumentárním stylem Tobiase Lindholma. Tak nějak by totiž tato série ráda působila a, světe div se, do značné míry tak i skutečně působí. Operuje se v ní s aktuálními problémy (ropa, čínský investiční byznys, konflikt na Blízkém východě, pragmatický přístup k roli Talibanu a do toho traumata vojáků během mise i po ní, politické kutí piklů, zahrávání si s ohněm a mnohem více), nikoli však černobíle či lacině (nepřekvapí to, jde o nemlich stejný tým, který stál za The Saboteurs). Což potěší o to více, že v jádru jde stále především o napínavý thriller čili by to ustálo i o poznání méně komplexní podhoubí a důraz na autenticitu. Plyne z toho však jeden problém, když se tu a tam přeci jen něco pojme nekomplexně (či se to uchýlí k žánrovému klišé), tak to bije do očí o to více. Má to nesporně nejeden problém; dalo se to odvyprávět v méně epizodách (speciálně zpočátku se dalo stříhat; pořádně se to rozjede až od třetího dílu) a některé linie by mohly být vypuštěny či by jim naopak měl být věnován větší prostor. Jenže přesto všechno je to výtečně zahrané a umí to být sakra napínavé. Riskantní krok se zahrnutím aktuálních témat se vyplatil, nejsou k smíchu, a navíc se to veskrze sympaticky obejde bez velkých slov i gest čili je výsledkem nenatuplý vojensko-politický drama-thriller, který staví stejně tak na nosných postavách jako svém průběhu. PS: Natáčelo se i v Česku a tak se tu vydávají tuzemské lokality za norské; speciálně Palác kultury hned v první epizodě maskovaný za budovu opery i ministerstvo v Oslu je pro našince poněkud úsměvným krokem.(26.1.2017)

 • vitekpe
  ****

  Nevim presne co, ale neco do te petky proste chybelo... Nicmene standardni norskou serialovou kvalitu dostanete, zapletka je srozumitelna, akce relativne uveritelna a zaver pochopitelny..(3.1.2018)

 • JohnyD
  ****

  Taký európsky Homeland líznutý posledným filmom od Lindholma (War) so skvelým Akselom Henniem (poznáte ho z Marťana). Nóri posledné roky príjemne prekvapujú a povedal by som, že pomaly, ale isto vytláčajú z pozície dvojky - Švédov. Produkovali aj bratia Česi, takže očakávam, že to ČT nasadí veľmi skoro. Všetky časti si však môžete pozrieť na Netflixe 8/10. PS: Prvá scéna American Sniper my ass(30.1.2017)

 • vozralec
  ****

  Norská nejen vojenská angažovanost v Afghánistánu. Politika je prostě často špína. Seriál na úrovni.(12.9.2017)

 • meteleskublesku
  *****

  překvapivě dobrý, možná až výborný. dávkování akce,politiky i civilní linky je vyvážený. výborný a uvěřitelný herecký výkony. má to jen jednu vadu. pouze osm dílů. ale možná je to přesně to správný množství.(25.7.2017)

 • IAMAD
  ****

  Fakt dobrý! Sympatický hlavní hrdina, uvěřitelný příběh. Severská kinematogtafoe poslední roky fakt válí!(2.1.2018)