poster

L'uomo della strada fa giustizia

 • USA

  Manhunt in the City

 • USA

  The Manhunt

Akční / Krimi / Thriller

Itálie, 1975, 90 min

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Karlos80
  ****

  Rok po svém mistrovském "Almost Human" se Lenzi opět žánrově a ve formě vrátil a natočil opět jedno výtečné eurocrimi. Vizáží vůbec se neměnící Henry Silva (David) v něm hraje obchodníka, jehož malá dcerka je nevinně zabita při bankovní loupeži. David proto nespoléhá jen na místní policii a o celou tu věc kolem gangu škorpióna se začne pečlivě zajímat. Pomstychtivá akce může začít, i když to není tak lehké, jak se zdá. Film stojí na hereckém naturelu Silvy, o tom není pochyb, filmu však na druhou stranu chybí druhá výraznější osobnost, předeším na straně gangu. Celkově jde o trochu umírněnější poliziotesschi než jeho již zmíněný "Almost Human", je zde hodně dialogu, ale přesto některé scény stály zato. Byla tu jedna jakoby omylem (z úsporných důvodů?), ta se odehrávala na staré odstavené lodi, podobnou jsme mohli vidět v "Almost Human", dále výtržníci, kteří rozmlátili Silvovo auto, nějaké to zpřerážení prstů kladivem nebo opět jedna parádně vyhrocená a velmi dramatická v domě u Davida a jeho manželky, to nej se však odehrálo na konci v tzv. finálním zúčtování, kdy Silvovi už přetekly nervy pro něj na neúnosnou mez a kdy se se svou brokovnicí vydal na lov! Tato scéna zcela jistě vycházela z exploitation majstrštyku "Thriller - en grym film". Pro fanoušky raného Lenziho a Henry Silvy (který zahrál opravdu velmi dobře, bylo zde i hodně citu, především v retrospektivách na svou dcerku) nezbytná záležitost, pro všechny ostatní možná jedno velké raritní překvapení, včetně výtečného tranďáka, který ani nevím, jak dopadl...Komentář zde jako první v pořadí..(29.12.2009)

 • pepua
  ***

  Standardní (a standardně kvalitní) Lenzi, řekl bych. Je to příjemně ubíhající krimi, Lenzi vždy ve správnou chvíli přitlačí na pilu, aby nenastala nuda, nicméně za rok již nebudu vědět, o čem to vlastně bylo…(24.11.2010)

 • Martin741
  ****

  Asi najlepsi film od rezisera Umberta Lenziho /Brana do pekel 1989, Zeny od hluboke reky 1981, Sezrana Zaziva 1980 a Milano odia : La Polizia non puo sparare/. Lenziho si pamatam ako tvorcu na sposob Fulciho : lacne brakove horory s ultranasilnymi scenami, ktore ale dieru do sveta v zivote neurobili - taky Fulci - teraz odbocim od Lenziho - je doteraz adorovany len par fundami undergroundovych ultranasilnych hororov. A dalej nic, mainstreamovi divaci Fulciho nenavideli, aj odbornici - s5 od Fulciho k Lenzimu a tomuto filmu. Kvalitna kriminalka, ktora ma aj nahanacky, akcnejsie casti, ale su tu dost priemerne kulisy a v strede filmu az vatovo plane plky. Dialogy celkovo dobre, pacili sa mi, len ako pisem, vystrihat tie vatovo plane plky v strednej casti. Herecky film tiez slape, hlavnym tahunom bol Henry Silva /Ghost Dog 1999, Nico 1988 a Boss smrt na zakazku/, videl som ale aj Catenaciho /Suda a Licha, Dva Vytecnici/. Zvysok ludi ako Pazzaffini, Tranquili Solari bolo len krovie, fakt nemam ani najmensiu sajnu kto to bol/je. Zaverecna prestrelka potom maximalne na urovni, akcna, namakana, brutalna a preto davam aj dost vysoke hodnotenie . 75 %(16.12.2017)