Ve Švédsku sedmdesátých let minulého století zažívá oblíbený zpěvák Ted Gärdestad raketový vzestup ke slávě. Ve věku pouhých šestnácti let vydá svůj první singl, který pro něj nahráli a smíchali producenti skupiny ABBA – a Anni-Frid s Agnethou k němu nazpívaly vokály. S narůstajícím úspěchem se však množí i konflikty – například s bratrem, jehož Tedova sláva odsunula na vedlejší kolej. A pak jsou zde také hlasy v Tedově hlavě, které mu čím dál více sužují život, až ho nakonec zcela odtrhnou od reality. Režisér Hannes Holm nyní přichází s opulentní a strhující filmovou adaptací skutečného příběhu této švédské popové hvězdy. Zpěvák a herec Adam Pålsson podává oslnivý výkon v hlavní roli. Snímek "A Moon of My Own" se bezprostředně po svém uvedení stal ve Švédsku nejnavštěvovanějším filmovým hitem, v neposlední řadě i proto, že si zde hudba Teda Gärdestada stále drží kultovní status. (Cinemax)

slunicko2

Pro fanoušky švédské pop music obecně a Teda Gärdestada zvlášť. 1) Kluci v těsných džínách mě udrželi u obrazovky až do konce, ale jinak nevím... 2) 30letý Adam Pålsson (Ted) je zajímavý týpek stejně jako 38letý Peter Viitanen (Tedův bratr Kenneth, který mu psal texty). 3) Více informací uvádí anglická Wiki. ()