Déšť (TV seriál)

The Rain

Thriller / Sci-Fi

Dánsko / USA, 2018–2020, 14 h 23 min (Minutáž: 36–50 min)

Av Av Av

Alba August, Lucas Lynggaard Tønnesen, Mikkel Boe Følsgaard, Angela Bundalovic, Lukas Løkken, Jessica Dinnage, Sonny Lindberg, Iben Hjejle, Lars Simonsen, Johannes Bah Kuhnke, Frieda Krøgholt, Kenneth Kainz, Rasmus Hammerich, Albert Rudbeck Lindhardt, Anders Heinrichsen, Kasper Løfvall Stensbirk, Christian "Krølle" Pedersen, Nanna Skaarup Voss, Rašíd Ajtuganov, Nicolai Dahl Hamilton, Olaf Højgaard, Ramadan Huseini, Lisa Carlehed (herec, a.z.), Marinela Dekic, Anders Mossling, Anna Bjelkerud, Mikkel Arendt, Lue Dittmann Støvelbæk, Jacob Ottensten, Robin Koch, Kristian Fjord, Anne Gry Henningsen, Henrik Noél Olesen, Mads Riisom, Kasper Leisner, Katinka Evers-Jahnsen, Jacob Lohmann, Maj-Britt Mathiesen, Henning Valin, Emilie Kruse, Gaspard Nicolas Perrier, Emma Bendtzen Marott, Dennis Haladyn, Bertil de Lorenzi, Viktor Melnikov, Simon Würtz, Ellaha Lack, Aleksandr Konkov, Mette Alvang, Natalie Madueño, Clara Rosager, Evin Ahmad, Thomas Chaanhing, Anders Juul, Virgil Katring-Rasmussen, Dan Zahle, Henrik Clemmensen-Nielsen, Morten Lützhøft, Biljana Stojkoska, Lars Topp Thomsen, Nikolaj Groth, Nicklas Søderberg Lundstrøm, Jesper Hagelskær Paasch, Jacob Randrup, Joen Højerslev, Josephine Park

Komentáře uživatelů k TV seriálu (30)

• LIVINGDEAD

SPOILER....její vinou umře matka a NIC..... žádný pocit viny, smutek... NIC! Divné ne? Ta kráva z bunkru mi je tak nesympatická, že bych ji na místě rozbil hubu! Jsem u druhého dílu, uvidím, jestli s ní další díly přežiji... Další díly jsem nezvládl - děs!(7.5.2018)

Na evropskou produkci docela kvalitní scifi seriál. Má to svoje nedostatky to je celkem očividné. Dánové nemají zase tolik zkušeností v apokalyptických scifi seriálech ale atmosféra tomu rozhodně nechybí. Mě první série rozhodně bavila, i když jsem měl místy problém s tím vydržet občasné moralizování a otravné kecy hlavní hrdinky. Předpokládám, že to tvůrci ale takto zamýšleli. Přece jenom to byli děcka, které zatím v životě nic nezažili. Uvidíme jestli bude druhá série a jak se bude vyvíjet.(10.2.2019)

Má to spoustu chyb, přitom nápad skvělý, no druhá série je už horší :/(6.6.2019)

• majo0007

Pozreté komplet. Spravil by som lepšie, keby som 8 hodín mokol v daždi.(13.5.2018)

Nový dánský seriál se na můj watchlist hned po prvním traileru. A nebudu lhát, že mě na tom hlavně táhlo postapokalyptické téma a fakt, že seriál vznikal pro Netflix. To první je pro jedno z oblíbených témat, to druhé pak znamená, že bude postaráno o určitou kvalitu. A hned od první minuty se mi dostává přesně toho, co jsem očekával. Atmosféra vytvořená pilotní epizodou šlape skvěle, fajn je i to, že postavy se chovají zhruba tak, jak bych očekával. I když se jim postupem času stane to, co obvykle a chovají se hloupěji. Někdy jde jejich chování vysvětlit, ale někdy je opravdu pouze stupidní. Musím vypíchnout výkon Alby August, která hraje Simone, bavila mě a byla skvělá, i když má také chyby. První epizoda mě bavila až překvapivě hodně, závěr přinesl správný nádech tajemna a chuť pokračovat. A vlastně celkově první série fungovala slušně, i když mě sem tam nějaká zbytečnost rozčílila. Závěr jsem čekal upřímně trochu zajímavější, ale uvidíme, co přinese druhá řada. Největší problémem tak pro mě bude jazyk. Možná je to jen o zvyku, ale dánština mi na poslech moc nesedí a i když Netflix nabízí i anglickou zvukovou stopu, tak ta zase není žádný zázrak.(12.9.2018)

• Larushka

Horší seriál jsem už dlouho neviděla. Začala jsem druhou sérii (zapomněla jsem totiž, že první byla tragická). Tolik nelogických věcí, postavy, co se chovají jak kokoti. Ne, není to dobré. Jediné plus je Alba August, která mi přijde, že hraje dobře. Bohužel scénář, motivace postav zabíjí jakýkoliv potenciál. Je to hodně pro teenagery. Pro teenagery se špatným vkusem.(9.6.2019)

celou dobu jsem se snažil přesvědčit o tom,že Rain není tak špatný a on někde hluboko v jádru opravdu není,jenže během sledování divák zjistí,že ač seriál vypadá dobře a zlomek myšlenky je ok,tak zbytek úplně nefunguje jak má.Hlavní postavy,byť jde v podstatě o děti se chovají jako banda idiotů a postupem času navíc spousta věci nedává úplně smysl...nebo možná by i dávala,ale za předpokladu,že by na ně divák dostal odpověď,což se nestane.Rain tak nakonec zanechává těžko identifikovatelnou pachuť něčeho co mohl být soldiní seriál,ale takhle se motá s velkou bídou kolem průměru...60%(13.5.2018)

• LuciusWlk

Nápad asi zajímavý. Čímž asi končí výčet kladných věcí. Dal jsem tomu šanci, doufají e, že se to nějak ustálí. Ale ono je to plné spousty nelogických skutečností, až to bolí. Tady měl někdo možná ještě rok dva přemýšlet a makat na souvislostech, než začne točit. Herečky je to taky tragédie, ale to by se dalo odpustit.(29.1.2020)

Německo a jejich Dark byla pecka, tak jsem byl zvědav jak si povede Dánsko a jejich Rain. Na papíře to vypadalo slušně, bohužel seriálově tomu něco chybí. Je to trochu moc roztahané, chování některých postav podivné a chybí mi tomu trochu nějaký ty emoce. Atmosféra tam je, něco málo napětí i akce taky. Postavy jako takové ušly. Závěr mě moc nezaujal. Celé to je takové průměrné, škoda, že trošku nešli dál. 60%(26.5.2018)

Škoda, že tvůrce nenapadlo, že by třeba do seriálu obsadili někoho sympatického. Resp. jeden takový, Mikkel, se tam našel, ale to je vše. Řada z hlavních postava vypadá, že buď prodělala lobotomii, nebo by ji potřebovali. Spousta věcí nedává smysl, jako když ségra nemůže celoou sérii sáhnout na bratra kvůli nákaze, aby ho pak zvedla na postel a objala, wow. Atmosféru to mělo, bohužel vše zabíjí moralizování hlavní slečinky, nevděčnost jejího zparchantělého bratra a herci jako takoví. Zvláště ta bloncka a ten kudrnáč, ti se povedli...(23.1.2020)

Na imdb má seriál hodnocení 6.1. To mi příjde na seriál strašně málo, na imdb jsou seriály strašně nadhodnocovány a málo kdy vidím nějaký, který má hodnocení pod 7.0. No, moc se to nepovedlo :/ Jinak jediný rozdíl v tomhle seriálu mezi dánskou a americkou tvorbou je, že tady nejsou černoši a hlavní postava není gay, to je tak všechno, nemá to vůbec tu pravou "severskou" atmosféru.(7.5.2018)

Lepší než poslední dobou WD. Za mě palec nahoru!(22.6.2018)

Asi jsem našel svoje guilty pleasure, prostě mě to baví, i když jsou herci na pěst a zaráží mě jejich chování a myšlení + někteří jsou fakt ošklivý, ale téma s nákazou mě prostě baví a rád se podívám i na 3. Sérii.... 1.serie 5/10 2. Série 6/10(1.4.2020)

Prostředí je fakt výborný ale je fakt že je tam pár nelogických věcí co se nedají pochopit.. Zatím tomu dávám tři a věřím že se to do další série zlepší.. scéna kde se borka probudila a během sekundy co se mu nemohl ani postavit tak už ho měla v sobě mě úplně položila.(22.5.2018)

• RedRose

Je to banda kreténů!!! Každý z nich je nějakým způsobem narušený a v podstatě je mi celou dobu jedno kdo z nich a kdy zařve a pořád jsem si musel připomínat, že je to 6 let a že většina z nich v tě době byli vlastně větší, či menší děcka, abych to jejich fakt protivné chování nějak strávil... Po celou dobu jsem si nikoho z nich neoblíbil a navíc ty ksichty... Nejvíc odpudivá je asi ta železná tlama Jessica Dinnage a nejméně odpudivá je nakonec asi hlavní herečka Alba August... Herecky je to podprůměrné a celé takové nějaké divně nedomyšlené s hromadou nelogických chyb... Všichni se strašně bojí deště a vlastně vody obecně, ale sotva přestane pršet, tak tam lezou po mokrých střechách, chodí lesem a vysokou travou, ale to nevadí... Flashbacky jednotlivých postav byly otravné úplně stejně jako současnost... A to finále ?!? V polovině 8-mého dílu jsem opravdu chtěl, ať už chcípnou úplně všichni a je po všem, protože co se tam dělo, to se hned tak nevidí!!! Pokud tohle dílo dostane druhou sérii, tak s díky odmítnu... Post-apo mám moc rád a dost toho i odpustím, ale takto opravdu ne... Poslední 3 díly jsem viděl v angličtině (prvních 5 bylo v dánštině), ale kvalita dabingu měla velké rezervy (opět mi to jen připomnělo, na jak kvalitní dabingy jsme u nás zvyklí)... Celkové hodnocení nějakých 24% jen za dánskou odvahu do toho jít...(17.5.2018)

• AnnalieseK

Mohl to být dobrý seriál o přežití se zajímavým námětem smrtícího deště, ale místo toho to je akorát velká nuda. A ještě k tomu vás hlavní postavy dohánějí ke vzteku svým dementním chováním, že místo užívání si seriálu, akorát u obrazovky sršíte nadávkami a přejete si, aby ti smradi konečně umřeli. Říkám si, že moc dílů to nemá, tak to třeba i dokoukám, ale mám pocit, že díl od dílu mám akorát větší chuť většinu postav profackovat, aby se konečně začali chovat jak v apokalypse a ne jak sluníčkoví vítači dalších lidí, kdy je jejich rozhodnutí akorát přivede do nebezpečí, a protože přeci nezabijeme hlavní postavy hned na začátku, tak je ty následky necháme přežít, ale když jsou tak natvrdlí, tak tu samou chybu udělaj znova a... Jestli to dokoukám, tak se přesvědčím, že můj pohár trpělivosti je bezedný, ale zatím tomu moc šancí nedávám, protože už jen při psaní komentáře, když si vzpomenu na ty hlavní dementy, tak mám chuť si radši najít nový seriál..(23.5.2019)

moc pekna produkce. hlavni hrdinka ani bratr nejsou muj typ, ale rozviji se to zajimave, jsem zvedava.(29.7.2020)

Na dánské poměry je to paráda. Herecký ansábl vůbec není špatný a tam, kde mi v první sérii vadil, tak mi nakonec přirostl k srdci. Scénářově je to poměrně dobře zvládnuté, bohužel režijně nevyvážené (hlavně první série). A i přesto, že jsem zpočátku nebyl fanda tohoto projektu, musím říct, že mi to bude chybět. A to ta nejlepší odezva, kterou si Netflix asi může vzít. PS: Patrick měl nejlepší charakterový vývoj v celém seriálu.(6.8.2020)

• cohy

Tato slátanina, že spadá pod netflix fuj. Absolutně nesympatické postavy, jejich výkony ani nemluvě. Šílená blamáž, mimo jiné, když jim dochází jídlo a zvěř se po 6 letech nebojí člověka, tak co si nějakou ulovit.. :-D Tento seriál určitě ne.(6.5.2018)

Prvni dil byl hodne, hodne, hodne slabej. Ale od druhyho dilu se to rozjelo a prvni serie ma prijemny tempo, zadny mazani medu kolem huby. Chladnokrevny rozhodnuti zivot nebo smrt. Alba mi v roli vylozene nesedne. Mikkel je naopak do role delanej.Druha serie byla slabsi a Rasmus zacal byt lehce nesnesitelny, umrceny floutek.(20.3.2020)

<< předchozí 1 2