Reklama

Reklama

Déšť

(seriál)
Trailer
Dánsko / USA, (2018–2020), 14 h 23 min (Minutáž: 36–50 min)

Hudba:

Av Av Av

Hrají:

Alba August, Lucas Lynggaard Tønnesen, Mikkel Boe Følsgaard, Angela Bundalovic, Lukas Løkken, Jessica Dinnage, Sonny Lindberg, Iben Hjejle, Lars Simonsen (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(20)

Většina obyvatel Skandinávie padla za oběť viru přenášenému deštěm. O šest let později hledají dva mladí sourozenci a pár dalších přeživších bezpečí – a odpovědi. (Netflix)

Videa (2)

Trailer

Recenze (52)

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Lahůdka, odpad nebo dokonalé guilty pleasure? ***** Moc mě bavila první série a všechno to běhání po lese, byť bylo jasné, že to moc dlouho nevydrží. Protože od začátku je jasné, že náš pacient nula nebude úplně normální kluk. A mě hned diváka napadlo: je jiný nebo už je voda ok? Což se během první série opakuje ještě několikrát. Abychom na konci zjistili, že déšť byl jenom taková zkouška. A bohužel se na to nabalí dvě myšlenky:  1. Proč se seriál jmenuje Déšť? Jenom kvůli začátku a kvůli teoretické hrozbě? Protože ten nápad je fajn a já se stále nerozhodla, zda mě mrzí, že nepokračovali s tou myšlenkou smrtícího deště. Což je zase neudržitelné, protože voda se vypařuje, dostává se do vzduchu a lidi by postupně zevnitř umírali jenom z toho důvodu, že dýchají. 2. Myslím, že během první série neměli koncept na zbytek děje. Protože první série působí jako kdyby patřila do úplně jiného světa, jelikož je druhá příjemně propojená s třetí, ale u jedničky propojení žádné. ***** Herecké výkony byly v některých momentech dost na pěst. Přestože jsem se koukala na dramatické situace, se kterými se dá krásně pracovat, kdyby byly v jiném seriálu. A občas mi přišlo, že to není chyba herců samotných. Že si přečetli scénář, jde poznat, ale prostě to místy působí, že jim nikdo pořádně neřekl, jak to mají zahrát. Škoda. Ale naštěstí kvalita výkonů šla sériemi nahoru. ***** Ale jinak to byl povedený seriál s poměrně dost skvělých momentů, ale taky s dost fakt dost mimo. Ale ve výsledku se to povedlo  :) ()

AnnalieseK 

všechny recenze uživatele

Mohl to být dobrý seriál o přežití se zajímavým námětem smrtícího deště, ale místo toho to je akorát velká nuda. A ještě k tomu vás hlavní postavy dohánějí ke vzteku svým dementním chováním, že místo užívání si seriálu, akorát u obrazovky sršíte nadávkami a přejete si, aby ti smradi konečně umřeli. Říkám si, že moc dílů to nemá, tak to třeba i dokoukám, ale mám pocit, že díl od dílu mám akorát větší chuť většinu postav profackovat, aby se konečně začali chovat jak v apokalypse a ne jak sluníčkoví vítači dalších lidí, kdy je jejich rozhodnutí akorát přivede do nebezpečí, a protože přeci nezabijeme hlavní postavy hned na začátku, tak je ty následky necháme přežít, ale když jsou tak natvrdlí, tak tu samou chybu udělaj znova a... Jestli to dokoukám, tak se přesvědčím, že můj pohár trpělivosti je bezedný, ale zatím tomu moc šancí nedávám, protože už jen při psaní komentáře, když si vzpomenu na ty hlavní dementy, tak mám chuť si radši najít nový seriál.. ()

Reklama

RedRose 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to banda kreténů!!! Každý z nich je nějakým způsobem narušený a v podstatě je mi celou dobu jedno kdo z nich a kdy zařve a pořád jsem si musel připomínat, že je to 6 let a že většina z nich v tě době byli vlastně větší, či menší děcka, abych to jejich fakt protivné chování nějak strávil... Po celou dobu jsem si nikoho z nich neoblíbil a navíc ty ksichty... Nejvíc odpudivá je asi ta železná tlama Jessica Dinnage a nejméně odpudivá je nakonec asi hlavní herečka Alba August... Herecky je to podprůměrné a celé takové nějaké divně nedomyšlené s hromadou nelogických chyb... Všichni se strašně bojí deště a vlastně vody obecně, ale sotva přestane pršet, tak tam lezou po mokrých střechách, chodí lesem a vysokou travou, ale to nevadí... Flashbacky jednotlivých postav byly otravné úplně stejně jako současnost... A to finále ?!? V polovině 8-mého dílu jsem opravdu chtěl, ať už chcípnou úplně všichni a je po všem, protože co se tam dělo, to se hned tak nevidí!!! Pokud tohle dílo dostane druhou sérii, tak s díky odmítnu... Post-apo mám moc rád a dost toho i odpustím, ale takto opravdu ne... Poslední 3 díly jsem viděl v angličtině (prvních 5 bylo v dánštině), ale kvalita dabingu měla velké rezervy (opět mi to jen připomnělo, na jak kvalitní dabingy jsme u nás zvyklí)... Celkové hodnocení nějakých 24% jen za dánskou odvahu do toho jít... ()

Blondsky 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na dánské poměry je to paráda. Herecký ansábl vůbec není špatný a tam, kde mi v první sérii vadil, tak mi nakonec přirostl k srdci. Scénářově je to poměrně dobře zvládnuté, bohužel režijně nevyvážené (hlavně první série). A i přesto, že jsem zpočátku nebyl fanda tohoto projektu, musím říct, že mi to bude chybět. A to ta nejlepší odezva, kterou si Netflix asi může vzít. PS: Patrick měl nejlepší charakterový vývoj v celém seriálu. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Dánský seriál The Rain se na můj watchlist hned po prvním traileru. A nebudu lhát, že mě na tom hlavně táhlo postapokalyptické téma a fakt, že seriál vznikal pro Netflix. To první je pro jedno z oblíbených témat, to druhé pak znamená, že bude postaráno o určitou kvalitu. Hned od první minuty se mi dostávalo přesně to, co jsem očekával. Atmosféra vytvořená pilotní epizodou šlape skvěle, fajn je i to, že postavy se chovají zhruba tak, jak bych očekával. I když se jim postupem času stane to, co to tomuhle žánru škodí obvykle a chovají se hloupěji. Někdy jde jejich chování vysvětlit, ale někdy je opravdu pouze stupidní. Zamlouvala se mi Alba August, která hraje Simone, její postava mě na začátku bavila, i když i ona se postupně propadala do průměru. První epizoda mě bavila až překvapivě hodně, závěr přinesl správný nádech tajemna a chuť pokračovat. A vlastně celkově první série fungovala slušně, i když mě sem tam nějaká zbytečnost rozčílila. Závěr jsem čekal upřímně trochu zajímavější. Druhá a ani pak třetí série už mě tolik nechytily a to hlavně kvůli tomu, že došlo na klasické překombinování. Trochu jsem to čekal a dlouho jsem odkládal, abych se na ně podíval. ()

Galerie (227)

Zajímavosti (1)

  • Název bunkrové sítě Apollon je odkazem na řeckého boha Apollóna, který podle pověsti trestal morem a chránil před nemocemi. (UncleMorty)

Související novinky

Netflix vsadí na evropský talent

Netflix vsadí na evropský talent

01.06.2018

Když nebudeme brát v potaz válku s festivalem v Cannes, drží si Netflix mezi evropskými zeměmi relativně dobré jméno. Především v severských zemích se mu daří přímo výborně, a to už od roku 2012, kdy… (více)

Reklama

Reklama