Reklama

Reklama

Déšť

(seriál)
  • Dánsko The Rain (více)
Trailer
Drama / Sci-Fi / Thriller
Dánsko / USA, (2018–2020), 14 h 23 min (Minutáž: 36–50 min)

Hudba:

Av Av Av

Hrají:

Alba August, Lucas Lynggaard Tønnesen, Mikkel Boe Følsgaard, Angela Bundalovic, Lukas Løkken, Jessica Dinnage, Sonny Lindberg, Iben Hjejle (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(20)

Většina obyvatel Skandinávie padla za oběť viru přenášenému deštěm. O šest let později hledají dva mladí sourozenci a pár dalších přeživších bezpečí – a odpovědi. (Netflix)

Videa (2)

Trailer

Recenze (49)

topr harley 

všechny recenze uživatele

Na evropskou produkci docela kvalitní scifi seriál. Má to svoje nedostatky to je celkem očividné. Dánové nemají zase tolik zkušeností v apokalyptických scifi seriálech ale atmosféra tomu rozhodně nechybí. Mě první série rozhodně bavila, i když jsem měl místy problém s tím vydržet občasné moralizování a otravné kecy hlavní hrdinky. Předpokládám, že to tvůrci ale takto zamýšleli. Přece jenom to byli děcka, které zatím v životě nic nezažili. Uvidíme jestli bude druhá série a jak se bude vyvíjet. ()

Havaj8 

všechny recenze uživatele

První série měla svý kouzlo, ten déšť, bunkry, virus, prostě záhadný scifi. Hledali svýho otce a zároveň i odpovědi. Ale s dalšíma sériema se postavy stávaly čím dál víc nesympatický. Nezbyla tam snad už ani jedna, který bych fandil. Plácali se v tom strašně, do toho ten Apollon, jak kdyby nevěděli jak v tom pokračovat. Dokoukal jsem to už trochu s odporem, jenom abych věděl jak to dopadne. Zaplaťpánbůh, že to nemělo otevřený konec. ()

Reklama

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Dánský seriál The Rain se na můj watchlist hned po prvním traileru. A nebudu lhát, že mě na tom hlavně táhlo postapokalyptické téma a fakt, že seriál vznikal pro Netflix. To první je pro jedno z oblíbených témat, to druhé pak znamená, že bude postaráno o určitou kvalitu. Hned od první minuty se mi dostávalo přesně to, co jsem očekával. Atmosféra vytvořená pilotní epizodou šlape skvěle, fajn je i to, že postavy se chovají zhruba tak, jak bych očekával. I když se jim postupem času stane to, co to tomuhle žánru škodí obvykle a chovají se hloupěji. Někdy jde jejich chování vysvětlit, ale někdy je opravdu pouze stupidní. Zamlouvala se mi Alba August, která hraje Simone, její postava mě na začátku bavila, i když i ona se postupně propadala do průměru. První epizoda mě bavila až překvapivě hodně, závěr přinesl správný nádech tajemna a chuť pokračovat. A vlastně celkově první série fungovala slušně, i když mě sem tam nějaká zbytečnost rozčílila. Závěr jsem čekal upřímně trochu zajímavější. Druhá a ani pak třetí série už mě tolik nechytily a to hlavně kvůli tomu, že došlo na klasické překombinování. Trochu jsem to čekal a dlouho jsem odkládal, abych se na ně podíval. ()

ARI50 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem nad tím přemýšlel a nakonec jsem do toho šel, sice jsem trochu zklamaný, ale na druhou stranu to zle nebylo. Ve směs je to příběh pár lidí a hlavně Rasmuse a Be, malý kluk který se všeho bojí do momentů než zjistí že je pan virus, efekty nebyly zle, chybělo tomu přeci jen větší drama, více akce, větší boj o přežití a virus ve formátu černého kouře mohl že sebe dostat víc, konec takový jednoduchý, bum kytka vše vyřešila. Prostředí super ale příběh na 3 série málo propracovaný za pár let se na martinovou partu zase podívám. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Tak trochu som stúpil vedľa. Pritom začiatok bol veľmi sľubný - záhada smrteľného dažďa, dve deti, smrť matky..... No postupom času sa z toho stala ftákovina pre teenegerov, miestami tak infantilná, že to chcelo privrieť oči. A hlavná hrdinka mi neskutočne liezla na nervy. Chápete? Zabije si matku a robí sa, akoby sa nič nestalo, žiadne výčitky, žiadne extra emócie, žiadne spytovanie svedomia. A to ako chcela sústavne pomáhať.... to bol vrchol debility. Zachránime jedného a stratíme troch, len aby sme boli cukríkoví. Nuž, tam kde nie rozum, tam je cukrík, ostatní chápu, že ide o somarinu.  Ten prerod toho brata bol tiež tak nasilu spravený a totálne hlúpy. Záver radšej nekomentujem. Sklamanie. Podpriemer. 40/100 ()

Galerie (227)

Zajímavosti (1)

  • Název bunkrové sítě Apollon je odkazem na řeckého boha Apollóna, který podle pověsti trestal morem a chránil před nemocemi. (UncleMorty)

Související novinky

Netflix vsadí na evropský talent

Netflix vsadí na evropský talent

01.06.2018

Když nebudeme brát v potaz válku s festivalem v Cannes, drží si Netflix mezi evropskými zeměmi relativně dobré jméno. Především v severských zemích se mu daří přímo výborně, a to už od roku 2012, kdy…

Reklama

Reklama