Déšť (TV seriál)

The Rain

Thriller / Sci-Fi

Dánsko / USA, 2018–2020, 15 h 46 min (Minutáž: 36–49 min)

Alba August, Lucas Lynggaard Tønnesen, Mikkel Boe Følsgaard, Angela Bundalovic, Lukas Løkken, Jessica Dinnage, Sonny Lindberg, Iben Hjejle, Lars Simonsen, Johannes Bah Kuhnke, Frieda Krøgholt, Kenneth Kainz, Rasmus Hammerich, Albert Rudbeck Lindhardt, Anders Heinrichsen, Kasper Løfvall Stensbirk, Christian "Krølle" Pedersen, Nanna Skaarup Voss, Rašíd Ajtuganov, Nicolai Dahl Hamilton, Olaf Højgaard, Ramadan Huseini, Lisa Carlehed (herec, a.z.), Marinela Dekic, Anders Mossling, Anna Bjelkerud, Mikkel Arendt, Lue Dittmann Støvelbæk, Jacob Ottensten, Robin Koch, Kristian Fjord, Anne Gry Henningsen, Henrik Noél Olesen, Mads Riisom, Kasper Leisner, Katinka Evers-Jahnsen, Jacob Lohmann, Maj-Britt Mathiesen, Henning Valin, Emilie Kruse, Gaspard Nicolas Perrier, Emma Bendtzen Marott, Dennis Haladyn, Bertil de Lorenzi, Viktor Melnikov, Simon Würtz, Ellaha Lack, Aleksandr Konkov

Německo a jejich Dark byla pecka, tak jsem byl zvědav jak si povede Dánsko a jejich Rain. Na papíře to vypadalo slušně, bohužel seriálově tomu něco chybí. Je to trochu moc roztahané, chování některých postav podivné a chybí mi tomu trochu nějaký ty emoce. Atmosféra tam je, něco málo napětí i akce taky. Postavy jako takové ušly. Závěr mě moc nezaujal. Celé to je takové průměrné, škoda, že trošku nešli dál. 60%(26.5.2018)

Nový dánský seriál se na můj watchlist hned po prvním traileru. A nebudu lhát, že mě na tom hlavně táhlo postapokalyptické téma a fakt, že seriál vznikal pro Netflix. To první je pro jedno z oblíbených témat, to druhé pak znamená, že bude postaráno o určitou kvalitu. A hned od první minuty se mi dostává přesně toho, co jsem očekával. Atmosféra vytvořená pilotní epizodou šlape skvěle, fajn je i to, že postavy se chovají zhruba tak, jak bych očekával. I když se jim postupem času stane to, co obvykle a chovají se hloupěji. Někdy jde jejich chování vysvětlit, ale někdy je opravdu pouze stupidní. Musím vypíchnout výkon Alby August, která hraje Simone, bavila mě a byla skvělá, i když má také chyby. První epizoda mě bavila až překvapivě hodně, závěr přinesl správný nádech tajemna a chuť pokračovat. A vlastně celkově první série fungovala slušně, i když mě sem tam nějaká zbytečnost rozčílila. Závěr jsem čekal upřímně trochu zajímavější, ale uvidíme, co přinese druhá řada. Největší problémem tak pro mě bude jazyk. Možná je to jen o zvyku, ale dánština mi na poslech moc nesedí a i když Netflix nabízí i anglickou zvukovou stopu, tak ta zase není žádný zázrak.(12.9.2018)

• RedRose

Je to banda kreténů!!! Každý z nich je nějakým způsobem narušený a v podstatě je mi celou dobu jedno kdo z nich a kdy zařve a pořád jsem si musel připomínat, že je to 6 let a že většina z nich v tě době byli vlastně větší, či menší děcka, abych to jejich fakt protivné chování nějak strávil... Po celou dobu jsem si nikoho z nich neoblíbil a navíc ty ksichty... Nejvíc odpudivá je asi ta železná tlama Jessica Dinnage a nejméně odpudivá je nakonec asi hlavní herečka Alba August... Herecky je to podprůměrné a celé takové nějaké divně nedomyšlené s hromadou nelogických chyb... Všichni se strašně bojí deště a vlastně vody obecně, ale sotva přestane pršet, tak tam lezou po mokrých střechách, chodí lesem a vysokou travou, ale to nevadí... Flashbacky jednotlivých postav byly otravné úplně stejně jako současnost... A to finále ?!? V polovině 8-mého dílu jsem opravdu chtěl, ať už chcípnou úplně všichni a je po všem, protože co se tam dělo, to se hned tak nevidí!!! Pokud tohle dílo dostane druhou sérii, tak s díky odmítnu... Post-apo mám moc rád a dost toho i odpustím, ale takto opravdu ne... Poslední 3 díly jsem viděl v angličtině (prvních 5 bylo v dánštině), ale kvalita dabingu měla velké rezervy (opět mi to jen připomnělo, na jak kvalitní dabingy jsme u nás zvyklí)... Celkové hodnocení nějakých 24% jen za dánskou odvahu do toho jít...(17.5.2018)

Na imdb má seriál hodnocení 6.1. To mi příjde na seriál strašně málo, na imdb jsou seriály strašně nadhodnocovány a málo kdy vidím nějaký, který má hodnocení pod 7.0. No, moc se to nepovedlo :/ Jinak jediný rozdíl v tomhle seriálu mezi dánskou a americkou tvorbou je, že tady nejsou černoši a hlavní postava není gay, to je tak všechno, nemá to vůbec tu pravou "severskou" atmosféru.(7.5.2018)

• AnnalieseK

Mohl to být dobrý seriál o přežití se zajímavým námětem smrtícího deště, ale místo toho to je akorát velká nuda. A ještě k tomu vás hlavní postavy dohánějí ke vzteku svým dementním chováním, že místo užívání si seriálu, akorát u obrazovky sršíte nadávkami a přejete si, aby ti smradi konečně umřeli. Říkám si, že moc dílů to nemá, tak to třeba i dokoukám, ale mám pocit, že díl od dílu mám akorát větší chuť většinu postav profackovat, aby se konečně začali chovat jak v apokalypse a ne jak sluníčkoví vítači dalších lidí, kdy je jejich rozhodnutí akorát přivede do nebezpečí, a protože přeci nezabijeme hlavní postavy hned na začátku, tak je ty následky necháme přežít, ale když jsou tak natvrdlí, tak tu samou chybu udělaj znova a... Jestli to dokoukám, tak se přesvědčím, že můj pohár trpělivosti je bezedný, ale zatím tomu moc šancí nedávám, protože už jen při psaní komentáře, když si vzpomenu na ty hlavní dementy, tak mám chuť si radši najít nový seriál..(23.5.2019)

• - Název bunkrové sítě Apollon je odkazem na řeckého boha Apollóna, který podle pověsti trestal morem a chránil před nemocemi. (UncleMorty)