Déšť

(seriál)
  • Dánsko The Rain (více)
Trailer
Drama / Sci-Fi / Thriller
Dánsko / USA, (2018–2020), 14 h 23 min (Minutáž: 36–50 min)

Av Av Av

Alba August, Lucas Lynggaard Tønnesen, Mikkel Boe Følsgaard, Angela Bundalovic, Lukas Løkken, Jessica Dinnage, Sonny Lindberg, Iben Hjejle (více)

Série(3) / Epizody(20)

Většina obyvatel Skandinávie padla za oběť viru přenášenému deštěm. O šest let později hledají dva mladí sourozenci a pár dalších přeživších bezpečí – a odpovědi. (Netflix)

Trailer

misterz

Tak trochu som stúpil vedľa. Pritom začiatok bol veľmi sľubný - záhada smrteľného dažďa, dve deti, smrť matky..... No postupom času sa z toho stala ftákovina pre teenegerov, miestami tak infantilná, že to chcelo privrieť oči. A hlavná hrdinka mi neskutočne liezla na nervy. Chápete? Zabije si matku a robí sa, akoby sa nič nestalo, žiadne výčitky, žiadne extra emócie, žiadne spytovanie svedomia. A to ako chcela sústavne pomáhať.... to bol vrchol debility. Zachránime jedného a stratíme troch, len aby sme boli cukríkoví. Nuž, tam kde nie rozum, tam je cukrík, ostatní chápu, že ide o somarinu.  Ten prerod toho brata bol tiež tak nasilu spravený a totálne hlúpy. Záver radšej nekomentujem. Sklamanie. Podpriemer. 40/100 ()

topr harley

Na evropskou produkci docela kvalitní scifi seriál. Má to svoje nedostatky to je celkem očividné. Dánové nemají zase tolik zkušeností v apokalyptických scifi seriálech ale atmosféra tomu rozhodně nechybí. Mě první série rozhodně bavila, i když jsem měl místy problém s tím vydržet občasné moralizování a otravné kecy hlavní hrdinky. Předpokládám, že to tvůrci ale takto zamýšleli. Přece jenom to byli děcka, které zatím v životě nic nezažili. Uvidíme jestli bude druhá série a jak se bude vyvíjet. ()

M.i.k.e

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

celou dobu jsem se snažil přesvědčit o tom,že Rain není tak špatný a on někde hluboko v jádru opravdu není,jenže během sledování divák zjistí,že ač seriál vypadá dobře a zlomek myšlenky je ok,tak zbytek úplně nefunguje jak má.Hlavní postavy,byť jde v podstatě o děti se chovají jako banda idiotů a postupem času navíc spousta věci nedává úplně smysl...nebo možná by i dávala,ale za předpokladu,že by na ně divák dostal odpověď,což se nestane.Rain tak nakonec zanechává těžko identifikovatelnou pachuť něčeho co mohl být soldiní seriál,ale takhle se motá s velkou bídou kolem průměru...60% ()

Havaj8

První série měla svý kouzlo, ten déšť, bunkry, virus, prostě záhadný scifi. Hledali svýho otce a zároveň i odpovědi. Ale s dalšíma sériema se postavy stávaly čím dál víc nesympatický. Nezbyla tam snad už ani jedna, který bych fandil. Plácali se v tom strašně, do toho ten Apollon, jak kdyby nevěděli jak v tom pokračovat. Dokoukal jsem to už trochu s odporem, jenom abych věděl jak to dopadne. Zaplaťpánbůh, že to nemělo otevřený konec. ()

ARI50

Dlouho jsem nad tím přemýšlel a nakonec jsem do toho šel, sice jsem trochu zklamaný, ale na druhou stranu to zle nebylo. Ve směs je to příběh pár lidí a hlavně Rasmuse a Be, malý kluk který se všeho bojí do momentů než zjistí že je pan virus, efekty nebyly zle, chybělo tomu přeci jen větší drama, více akce, větší boj o přežití a virus ve formátu černého kouře mohl že sebe dostat víc, konec takový jednoduchý, bum kytka vše vyřešila. Prostředí super ale příběh na 3 série málo propracovaný za pár let se na martinovou partu zase podívám. ()

• Název bunkrové sítě Apollon je odkazem na řeckého boha Apollóna, který podle pověsti trestal morem a chránil před nemocemi. (UncleMorty)

Související novinky

Netflix vsadí na evropský talent

Netflix vsadí na evropský talent

01.06.2018

Když nebudeme brát v potaz válku s festivalem v Cannes, drží si Netflix mezi evropskými zeměmi relativně dobré jméno. Především v severských zemích se mu daří přímo výborně, a to už od roku 2012, kdy…