Smrt na turné (S02E02) (epizoda)

• Německo

Tod auf Tournee

Krimi

Německo, 1997, 1 h 35 min

• MikeCool

TV-film. Celkově slabší seriál se slaboučkými krimi díly. Obtloustlý mamiňáček Ben, řeší vraždy společně se svojí blízkou spolupracovnicí a někdy i za pomoci Benovy "vtipné" matky. Jak říkám, když dojde na humor, je to až trapně tragické a nepříliš sympatické. Prostě kriminálka pro starší věkovou kategorii, která tyto "slátaninky" má ráda a já jím to neberu. Každý máme hold svůj názor. Já si pamatuji, že jsem se na toto vždy díval s babičkou, ještě když jsem byl malý děcko. V tu dobu se mi to i líbilo, ale bylo to tím, že v té době mi každý cpal samé pohádky apod. No a tak jsem se vždy u babičky díval na kriminálky, abych věděl, že život není jenom pohádka.(12.11.2012)

50% - Pro mě jsou na tom všichni Big Beni přibližně stejně. Průměrná podívaná, televizní seriálo-filmy, které jsem dříve v pátek na primě sledoval...(10.10.2007)

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.(8.2.2012)

V tomto díle zjistíte, že Ben má i ségru. Nevlastní, ale pořád ségru. Co čert ale nechce, zaplete se ihned do průseru v podobě vraždy herečky. Vražda to ale není ledajaká, ale mimořádně dramatická. Totiž přímo během divadelního výkonu. Vyšetřování se ale nicméně nese v klasickém duchu městečka a jediné, co mě opravdu zaujalo, tak skutečnost, že Ben jde přes mrtvoly a nemá problém obvinit všechny kolem sebe. To, jestli dotyčnou opravdu zavraždili nebo ne, je v tu chvíli jedno. Holt, každý má svůj styl. :-)(12.10.2017)

Přesně,jak píše Merkin.(8.7.2017)