Přátelská dohoda (S01E01) (epizoda)

 • Německo

  Das Amigo-Komplott

Krimi

Německo, 1996, 1 h 31 min

Režie:

Walter Bannert
(další profese)
 • Malarkey
  ***

  První díl Big Bena nám všem ukázal, jaká pakáž v Bad Tölzu existuje a jak je Ben proti celému městu. Evidentně je to totiž v dolním Bavorsku daleko víc zkorumpovaný jak v český Modravě, takže tu chtějí nabádat k tomu, že těch případů vražd v 12ti tisícovém městě bude víc, než bychom si vůbec dokázali představit. K tomu nás tu tvůrci seznamují s Benovou kolegyní z Berlína a zároveň i s Benovou maminkou, která penzion nejede úplně podle papírů. To, abychom pochopili, že Ben není žádnej papírovej hochštapler. Vyšetřování je nicméně poměrně unylý a to i přesto, že začíná relativně z vostra. Závěr ale byl tak rychlej, že jsem si ani neuvědomil, kdo koho zavraždil. Až zpětně mi došlo, že se hlavní osoba vlastně přiznala. A musím říct, že tak rychlý přiznání jsem v kriminálce ještě v životě neviděl a pochybuju, že nějaký ještě uvidím.(22.8.2017)

 • retrix
  ****

  Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.(8.2.2012)

 • xaver
  *****

  Nádherné setkání dvou německých světů reprezentovaných Býkem z Tölzu, bavorským komisařem a komisařkou z Berlína. K tomu korpulentní maminka, která neustále peskuje vrchního komisaře jako malého kluka. Ten to vše snáší, protože má kde bydlet a dobře mu vaří. To vše okořeněno neschopným policistou, bavorským knězem a bavorskými politiky. Nádherné hlášky vrchního komisaře krásně odlehčují vyšetřování smutných případů. V Bavorsku je všechno možné. Překvapil mě ten nádherný smysl pro humor u Němců. Navíc zajímavé příběhy bez zbytečného násilí a krváků. Proto dávám celkově seriálu 5*, i když se to někomu bude zdát moc.(6.4.2012)

 • MikeCool
  *

  TV-film. Celkově slabší seriál se slaboučkými krimi díly. Obtloustlý mamiňáček Ben, řeší vraždy společně se svojí blízkou spolupracovnicí a někdy i za pomoci Benovy "vtipné" matky. Jak říkám, když dojde na humor, je to až trapně tragické a nepříliš sympatické. Prostě kriminálka pro starší věkovou kategorii, která tyto "slátaninky" má ráda a já jím to neberu. Každý máme hold svůj názor. Já si pamatuji, že jsem se na toto vždy díval s babičkou, ještě když jsem byl malý děcko. V tu dobu se mi to i líbilo, ale bylo to tím, že v té době mi každý cpal samé pohádky apod. No a tak jsem se vždy u babičky díval na kriminálky, abych věděl, že život není jenom pohádka.(12.11.2012)

 • Kri-kri
  ***

  Tento seriál tu nemá svůj profil jakožto celek, svůj komentář tedy vložím do profilu úvodního dílu. Dle mého jediný koukatelný skopčácký krimiseriál. Jedním z pozitiv je, že diváku není hned na začátku prozrazeno, kdo je vrahem a tak může většinu času dedukovat a spekulovat. Dalším pozitivem je určitá dávka humoru, který je obsažen zejm. ve škádlivých dialozích mezi Benem a Sabrinou (díly bez Sabriny už tolik vtipné nejsou). Příjemný na poslech je i povedený brněnský dabing, kterému vévodí trio Junák, Hegerová, Talpová. Poněkud neobvyklým specifikem je nekompromisně vyobrazen skrz na skrz prohnilý charakter především té vlivné části německého obyvatelstva. Takřka v každém dílu je mimo vyšetřování vraždy nastíněna nějaká ta aféra, např. korupce radních a krajských politiků (tajemník von Gluck), podvody a různé nekalé šolichy velkopodnikatelů (Tony Rambold), hamižnost církve (prelát Hinter), neschopných a hloupých policistů (Pfeiffer), ale i vychcanost drobných podnikatelů v podobě Benovy matky Resi, která se při každé příležitosti snaží něco ulít bokem. Naplno a bez servítek je nám nastíněna dnešní německá společnost snažící se po pádu železné opony nějak přežít v té kapitalistické džungli. Takto kriticky nastavit zrcadlo i stinným stránkám kapitalistického systému v českých filmech a seriálech je zcela nemyslitelné, přes tvrdou cenzuru sluníčkářů, pravdoláskařů a přemluvbáb něco takového nikdy neprojde. A VZKAZ PRO PRIMITIVNÍ TELEVIZI PRIMA : TO VÁM VÁŽNĚ NENÍ ANI TROCHU STYDNO 15 LET V KUSE STÁLE DOKOLA PROTÁČET PRVNÍ ČTYŘI ŘADY A PÁTOU A ŠESTOU NIKDY NEPŘIKOUPIT?! STYĎTE SE, ZMETCI!(20.3.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace