Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Farář Arnold poskytl v Tölzu útočiště turecké rodině, nepodařilo se mu však získat pro ni trvalý azyl. Uprchlíky čeká nucený návrat do vlasti za policejní asistence. V noci před plánovaným odsunem všichni Turci zmizí neznámo kam - a za svítání je v kostele objevena mrtvola otce Arnolda. Zlomil si vaz po pádu z kůru. Případ řeší nejen místní policie, ale i zvláštní jednotka z Mnichova a státní návladní. Komisaři Berghammerovi takové množství vyšetřovatelů notně komplikuje práci... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

Kri-kri 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak trochu multikulturní díl. Turecká rodina skrývající se před vyhoštěním v kostele, v ženském klášteře a dokonce i v penzionu Benovy matky a k tomu jedním z noviců naprcaná Rumunka, to je hlavní zápletka tohoto dílu. Pfeiffer se tu opět zesměšnil, tentokrát ještě víc než jindy. Sabrina je taky výborná, v jednu chvíli novicům vyčítá upalování čarodějnic a o chvíli později je s notným chtíčem špehuje při sprchování.:) Povedený díl, 65%. ()

MikeCool 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

TV-film. Celkově slabší seriál se slaboučkými krimi díly. Obtloustlý mamiňáček Ben, řeší vraždy společně se svojí blízkou spolupracovnicí a někdy i za pomoci Benovy "vtipné" matky. Jak říkám, když dojde na humor, je to až trapně tragické a nepříliš sympatické. Prostě kriminálka pro starší věkovou kategorii, která tyto "slátaninky" má ráda a já jím to neberu. Každý máme hold svůj názor. Já si pamatuji, že jsem se na toto vždy díval s babičkou, ještě když jsem byl malý děcko. V tu dobu se mi to i líbilo, ale bylo to tím, že v té době mi každý cpal samé pohádky apod. No a tak jsem se vždy u babičky díval na kriminálky, abych věděl, že život není jenom pohádka. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tvůrci Big Bena nenechají německou katolickou církev na pokoji. V tomto případě jí věnují celý jeden díl. No a v tomto díle na jednu stranu církev pomáhá tureckým uprchlíkům a na straně druhé se tu řeší vražda kněze. Humorově to trošku strádá, ale o to více se tu vyšetřuje. Závěr je poměrně dost šokující a kdejaký klerik by ho nemusel ustát. Fajfr tu ale opět úřaduje a klerikům ze zdejší fary užírá zásoby během služby, které jinak vezou právě uprchlíkům do kostela. Že všechno zapíjí lahváčem netřeba dodávat. A to, že u toho ještě řídí, je důkazem, že policajta by v Bad Tölzu chtěl dělat každý. ()

retrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama