Banda vrahů (S07E02) (epizoda)

• Německo

Mörder unter sich

Krimi

Německo, 2002, 1 h 34 min

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.(8.2.2012)

..někdy drsné případy ovšem s německým podpisem pod snímkem a to nikdy nedělá příliš dobře..... míněna obecně úroveň německé kinema. od devadesátého roku.!(16.7.2008)

• MikeCool

TV-film. Celkově slabší seriál se slaboučkými krimi díly. Obtloustlý mamiňáček Ben, řeší vraždy společně se svojí blízkou spolupracovnicí a někdy i za pomoci Benovy "vtipné" matky. Jak říkám, když dojde na humor, je to až trapně tragické a nepříliš sympatické. Prostě kriminálka pro starší věkovou kategorii, která tyto "slátaninky" má ráda a já jím to neberu. Každý máme hold svůj názor. Já si pamatuji, že jsem se na toto vždy díval s babičkou, ještě když jsem byl malý děcko. V tu dobu se mi to i líbilo, ale bylo to tím, že v té době mi každý cpal samé pohádky apod. No a tak jsem se vždy u babičky díval na kriminálky, abych věděl, že život není jenom pohádka.(12.11.2012)

Benovi se vrátila kolegyně Sabrina a pro změnu odpad alkoholik a strážmistr Fajfr. Sabrina je evidentně po dovolené poměrně odpočatá a tak do Bena sype jeden rozum za druhým. Ben je sice pořád tlustej jako prase, ale už to není tak hrozný, jako to bejvalo, tudíž si myslím, že si Sabrina kdejakej rozum mohla strčit do prdele. Když jde všechno jak na drátkách, objeví se vražda a začne poměrně plodné vyšetřování, na kterém je nejzajímavější člověk, kterej celej život opravuje dětskej kolotoč a není schopnej ho dát dohromady. Sice s případem nemá vůbec nic společnýho, ale je evidentně blbej jak štoudef a pokud vydržíte do konce, dočkáte si i slušného vyvrcholení. Tenhle díl se řadí mezi ty poctivější.(9.2.2016)

50% - Pro mě jsou na tom všichni Big Beni přibližně stejně. Průměrná podívaná, televizní seriálo-filmy, které jsem dříve v pátek na primě sledoval...(10.10.2007)