Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Paní Berghammerová slaví 40. výročí existence svého penzionu. Kromě obligátní medaile jí ale tentokrát místní správce turistického ruchu daruje i poukaz pro dvě osoby na týdenní pobyt v luxusním hotelu v rakouském Kitzbühlu. Přestože se Ben všemožně brání, nakonec musí jet s matkou. V horském středisku se schází rakouská smetánka, a zatímco se paní Berghammerová hned po příjezdu seznamuje s příjemným starším pánem, který se představí jako dvorní rada ve výslužbě Rudolf Matuschek, Ben je u barového pultu místní diskotéky osloven Marinou Kubesovou-Rollingerovou, Miss Rakouska. Je nucen s ní do noci tančit, mladá žena pak odchází sama do hotelu. Druhý den je nalezena na sněhu mrtvá. Podezření padá pochopitelně na Bena, inspektorka Renata Patchederová je však brzy vyvedena z omylu a z Bena se při vyšetřování vraždy pomalu stává tichý spolupracovník. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (5)

MikeCool 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

TV-film. Celkově slabší seriál se slaboučkými krimi díly. Obtloustlý mamiňáček Ben, řeší vraždy společně se svojí blízkou spolupracovnicí a někdy i za pomoci Benovy "vtipné" matky. Jak říkám, když dojde na humor, je to až trapně tragické a nepříliš sympatické. Prostě kriminálka pro starší věkovou kategorii, která tyto "slátaninky" má ráda a já jím to neberu. Každý máme hold svůj názor. Já si pamatuji, že jsem se na toto vždy díval s babičkou, ještě když jsem byl malý děcko. V tu dobu se mi to i líbilo, ale bylo to tím, že v té době mi každý cpal samé pohádky apod. No a tak jsem se vždy u babičky díval na kriminálky, abych věděl, že život není jenom pohádka. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další z řady těch lepších dílů. Také hlavně proto, že Ben se s matkou odváží vyrazit do rakouského Kitzu a užít si tam dovolenou. Bena ale první večer na diskotéce nabaluje tehdejší Miss Rakousko a tak to ráno vypadá tak, že je obviněn z vraždy, protože drahou Marinu tamní policie objeví čelem k zemi v jedné horské ulici a bohužel to není tím, že by ve stesku po tehdejší slávě na diskotéce přibrala o chlup víc, než Ben. Což vlastně ani nejde, protože Ben vypije vagon piva a stejně odejde po svých. Nicméně okamžitě se seznamujeme s tamní vyšetřovatelkou, která je dutá jak vokap a tak jí Ben s vyšetřováním pomáhá. To se nese v poměrně napínavém duchu a plusem budiž, že si Rézi najde kamaráda pana Matušku, kterej má rád chlast a ještě k tomu rád prohrává peníze v pokeru. Rézi má ale štěstí v kartách a tak se jí chvíli daří. To je ale chvilkové a tak je jenom otázka času, než splaskne větev nejenom nad ní, ale i nad vrahem. ()

Reklama

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Jedno hodnocení za všechny "Big Beny": tenhle tlusťoch mi musí být sympatický už kvůli svojí figuře, o jeho suchém humoru nemluvě. V tomhle dílu mu navíc sekunduje půvabná rakouská kolegyně s výraznou zálibou v minisukních, což je při kvalitách jejích dolních končetin jedině ku prospěchu věci. ()

retrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama