Smrt na Hahnenkammu (S04E02) (epizoda)

• Německo

Tod am Hahnenkamm

Krimi

Německo, 1999, 1 h 30 min

Další z řady těch lepších dílů. Také hlavně proto, že Ben se s matkou odváží vyrazit do rakouského Kitzu a užít si tam dovolenou. Bena ale první večer na diskotéce nabaluje tehdejší Miss Rakousko a tak to ráno vypadá tak, že je obviněn z vraždy, protože drahou Marinu tamní policie objeví čelem k zemi v jedné horské ulici a bohužel to není tím, že by ve stesku po tehdejší slávě na diskotéce přibrala o chlup víc, než Ben. Což vlastně ani nejde, protože Ben vypije vagon piva a stejně odejde po svých. Nicméně okamžitě se seznamujeme s tamní vyšetřovatelkou, která je dutá jak vokap a tak jí Ben s vyšetřováním pomáhá. To se nese v poměrně napínavém duchu a plusem budiž, že si Rézi najde kamaráda pana Matušku, kterej má rád chlast a ještě k tomu rád prohrává peníze v pokeru. Rézi má ale štěstí v kartách a tak se jí chvíli daří. To je ale chvilkové a tak je jenom otázka času, než splaskne větev nejenom nad ní, ale i nad vrahem.(12.10.2017)

50% - Pro mě jsou na tom všichni Big Beni přibližně stejně. Průměrná podívaná, televizní seriálo-filmy, které jsem dříve v pátek na primě sledoval...(10.10.2007)

Jedno hodnocení za všechny "Big Beny": tenhle tlusťoch mi musí být sympatický už kvůli svojí figuře, o jeho suchém humoru nemluvě. V tomhle dílu mu navíc sekunduje půvabná rakouská kolegyně s výraznou zálibou v minisukních, což je při kvalitách jejích dolních končetin jedině ku prospěchu věci.(4.7.2007)

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.(8.2.2012)

• MikeCool

TV-film. Celkově slabší seriál se slaboučkými krimi díly. Obtloustlý mamiňáček Ben, řeší vraždy společně se svojí blízkou spolupracovnicí a někdy i za pomoci Benovy "vtipné" matky. Jak říkám, když dojde na humor, je to až trapně tragické a nepříliš sympatické. Prostě kriminálka pro starší věkovou kategorii, která tyto "slátaninky" má ráda a já jím to neberu. Každý máme hold svůj názor. Já si pamatuji, že jsem se na toto vždy díval s babičkou, ještě když jsem byl malý děcko. V tu dobu se mi to i líbilo, ale bylo to tím, že v té době mi každý cpal samé pohádky apod. No a tak jsem se vždy u babičky díval na kriminálky, abych věděl, že život není jenom pohádka.(12.11.2012)