Cirkusový vzduch (S08E04) (epizoda)

• Německo

Zirkusluft

Krimi

Německo, 2002, 1 h 33 min

Tenhle díl příjemně kombinuje Benovi speciální policejní taktiky vyšetřování vraždy s cirkusovými čísly místního cirkusu, který ve městě spíš krade, než aby dělal radost. A do toho na místním obdělávaném poli zemědělec objeví s nějakou místní mlékařkou mrtvolu, na kterou koukaj tak, jako by mrtvoly vídali minimálně ob den. Do toho Ben zjistí, že cirkusáckej kluk je asi jeho syn, tudíž zjistíme, že i on vede, nebo minimálně v dřívějších dobách, kdy byl o gram lehčí, vedl sexuální život. Vyšetřování je nicméně docela solidní a tak se z tohoto dílu stává další z příběhů ze života lidí v Bad Tölzu, na který je radost koukat.(8.3.2016)

• MikeCool

TV-film. Celkově slabší seriál se slaboučkými krimi díly. Obtloustlý mamiňáček Ben, řeší vraždy společně se svojí blízkou spolupracovnicí a někdy i za pomoci Benovy "vtipné" matky. Jak říkám, když dojde na humor, je to až trapně tragické a nepříliš sympatické. Prostě kriminálka pro starší věkovou kategorii, která tyto "slátaninky" má ráda a já jím to neberu. Každý máme hold svůj názor. Já si pamatuji, že jsem se na toto vždy díval s babičkou, ještě když jsem byl malý děcko. V tu dobu se mi to i líbilo, ale bylo to tím, že v té době mi každý cpal samé pohádky apod. No a tak jsem se vždy u babičky díval na kriminálky, abych věděl, že život není jenom pohádka.(12.11.2012)

50% - Pro mě jsou na tom všichni Big Beni přibližně stejně. Průměrná podívaná, televizní seriálo-filmy, které jsem dříve v pátek na primě sledoval...(10.10.2007)

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.(8.2.2012)

• Patrac999

Příběh o vyžraném německém detektivovi, ve kterém pokaždé pouze čirou náhodou přijde za pachatelem. Nic nezjistí, dá mu své číslo a kvůli pachatelovo demenci ho slavně zatkne. (Skoro jako růžový panter) Navíc je do toho zapletena jeho matka, která vůbec není vtipná.(13.8.2009)