Dvojitý únos (S14E06) (epizoda)

• Německo

Abenteuer Mallorca

Krimi

Německo, 2009, 1 h 30 min

Poslední díl Big Bena se odehrává převážně na Mallorce, kde už nějakou dobu žije a v pohostinství podniká Benova matka Resi. Ben výjimečně nevyšetřuje vraždu, nýbrž na dálku z Tölzu zjišťuje okolnosti únosu své matky. Další unesenou je Katja Flemischová, milenka Toniho Rambolda známá ze starších dílů. Po unesených ženách pátrá Nadine, která jela na Mallorcu původně na dovolenou. Závěrečný díl je víceméně oddechový. 50%(23.9.2018)

Derniéra v podobě posledního dílu série Big Bena se nese v poměrně příjemném duchu. Tvůrci příběh Bena a jeho mámy Rézi posunuli dost dopředu a tak Rézi přežívá na Mallorce a snaží se tam vydělávat na sekanách a karbanátkách s tyrolským nádechem. To se jí moc nedaří a jak to tak bývá, připlete se do únosu milenky Oty Rambolda. Rambold tu celkově má hodně pěknou roli a s Benem si ji dost užívá. Závěrečný díl mě hodně překvapil. Vlastně jde o jednoduchý únos, ale dobře se na to kouká a hlavně je tu dobře zakomponovaná legrace s vážnými momenty. Derniéra jak se patří a mně po shlédnutí bylo tak trošku smutno.(20.8.2018)