Vídeňská krev (S13E04) (epizoda)

• Německo

Wiener Brut

Viedenská krv

Krimi

Německo, 2007, 1 h 30 min

Jelikož byl Big Ben oblíbený i v Rakousku, tak si tvůrci samozřejmě nemohli odpustit jednu vraždičku i ve Vídni. Po shlédnutí jsem si říkal, jaká je škoda, že si tvůrci nevzali na paškál i Prahu, když tu lidé tuhle sérii mají tak rádi. Mohla z toho být slušná prdel. Tady to ale nicméně vypadá dost nevinně. Rézi (kdo jiný) dostane pozvánku na koncert do Vídně a tak si to tam jede užít s onou novou vyšetřovatelkou Nadine. Hned první večer se ale ztratí a je nezvěstná. Pozdě večer se to Ben dozví a okamžitě letí do Vídně. Má strach, za prvý je na ní zvyklej a za druhý by se sám už asi nikdy nenažral. V tu ránu se přichomejtne do vyšetřování a Rézi se druhý den objeví jako nic...bohužel zapletená do případu vraždy její kamarádky. No a už to jede. Líbily se mi hlášky na Rakušáky. Mile mě překvapilo, jak jsou Bavoři neortodoxní a docela to do nich prali. Něco ve stylu, chtěli jste Bena ve Vídni, tak tady to máte...Za mě dobrý. Vyšetřování spíš průměr, ale pro to prostředí mírně lepší epizoda.(13.8.2018)

Z poslední 6. řady, tudíž z dílů s Nadine je to asi nejlepší díl. Konečně pořádný a zajímavý případ rafinované chladnokrevné a vícenásobné vraždy a ne jen nějaké nehody, únosy nebo sebevraždy. Zdá se, že ve Vídni řádí sériový vrah, který dává otrávené kapsle do tabletek s léky. Podezřelých je docela dost a pro některé vyšetřovatele dokonce i Benova matka Resi. Dojde i na slovní rozbroje typu venkov vs. velkoměsto. 60%(21.9.2018)