Smrtící žárlivost (S13E01) (epizoda)

• Německo

Keiner kennt den Toten

Mŕtveho nik nepozná

Krimi

Německo, 2007, 1 h 30 min

První díl bez Sabriny, takže se zároveň jedná asi o nejmelancholičtější díl Big Bena. Ben tu vzpomíná na doby se strážmistrem Fejfrem, který ho neskutečně rozčiloval, ale jeho frky neměly chybu. Stejně tak se tu poměrně rozporuplně rozloučili se Sabrinou. Prostě otěhotněla a vrátila se do Berlína. Bez rozloučení, bez ničeho. Bylo z tohoto dílu znát, že se s ní televize ORF nerozloučila úplně v nejlepším. I přes melancholickou náladu dílu a nové tváře v podobě nového strážmistra a nové vyšetřovatelky to ale docela šlo. Nová vyšetřovatelka je z Východního Německa a tak tu je prostor k dalším neokoukaným narážkám. Už tady mi je ale přijde, že lepší už to nebude a to nejlepší má Big Ben za sebou.(11.8.2018)

• Kri-kri

Úvodní díl poslední 6. řady Big Bena a bohužel i nejhorší. Zvlášť proto, že Sabrina byla odejita, Nadine se jí ani zdaleka nevyrovná.:-( Navíc představitel Pfeiffera tragicky zemřel a bez těch dvou už to není ono. Líbí se mi tu krátká scéna, v níž za tónů Yesterday Ben vzpomíná na Sabrinu a Pfeiffera (vzpomínková scéna je z dílu Berlínský vzduch). Scénáristům už docházejí nápady, vražda zamčením v sauně už tu několikrát byla. 40%(20.9.2018)