Vražda v klášteře (S12E04) (epizoda)

• Německo

Mord im Kloster

Vražda v kláštore

Krimi

Německo, 2005, 1 h 30 min

Tento díl je zajímavý především netradičním prostředím ženského kláštera, kde jedna z řádových sester záhadně umírá na otravu. Závěr se sebevraždou pachatelky je trochu přitažený za vlasy, ale jsou tu jiné kvality. Líbí se mi myšlenka "hvězdného telefonování". Chudák Ben, když už konečně potkal lásku, která není vražedkyní, prelát Hinter ji posílá na roční misi do Bolívie. "Na pastorační asistentku tě pěkně zrychtovala.":) 60%(20.9.2018)

• Cheeter

Dost mě překvapilo, že Big Ben běží v televizi hned dvakrát praktiky ve stejný čas. Sice jiná řada, ale pořád. Dabing některých postav mě překvapil, pamatuji si ho úplně jinak. Býval lepší výběr hlasů. A děj nebyl nějak převratný. Ale bavil.(3.3.2018)

Jeden z těch vážnějších dílů, který ale úplně zrovna neoplývá kvalitou. Jasně, tvůrci hledali atmosféru v ženském klášteře Svaté Erentrudy. Celý díl je cítit náboženskou ideologií a díky tomu má velice osobitou atmosféru. I vrah je správně vyšinutý a tak byste počítali s tím, že tohle bude jedno z těch dobře odvedených řemesel, ale bohužel. Nakonec to dopadlo spíše průměrně.(14.7.2018)