• Lenka.Vilka
  ****

  Možná jsem zvyklá teď poslední dobou za sebou vidět několik dílu a teď nevím, jak hodnotit z toho důvodu. Protože nejde o to, že by díl končil nějakým šokem, že bych musela vidět další díl. Díl vlastně skočil jako kdyby se natáčelo jako film a potom se udělal střih kvůli stopáži. Sorry, fakt to na mě tak působilo. Protože ono se tam zase tolik nestalo. O postavách jemně naznačeno. Zajímalo by mě, kdy se (v jakém díle) vyšetřovací party sejdou. Myslela jsem, že to stihnou už tady, ale nevadí. Variace ma Most, to bych seriálu nevyčítala. Přesto...co to je za vyšetřovací dvojice? Nejvíc mě dostala na malá kulička z Ukrajiny. Ten jak udělal zkoušky na akademii? Polská vyšetřovatelka byla jediná, která něco vážně udělala. Ale absolutně nezajímavá. Ne, pokus o Sarah (Zločin) ani Sagu (Most) jí nevyšel. Mlčet a kouket očima umím taky. Ale měla jsem strach, že jí vypadnou z ďůlků. Ale vrchol jsou naši kluci. Roden byl divnej. Tedy, snažil se být tajemnej a vtipnej. Ani jedno úplné nevyšlo. Jinak ostatní mi přišlo v pohodě. Kromě. Já nevím, ale na to, že se jedná o seriál vysílaný na české televizi od osmý večer, tam bylo až moc "kurva", "do prdele" a nahých hrudníků. Někdo by a tím mohl mít problém...(15.10.2019)

 • rakovnik
  **

  Tak jsem dnes zjistil, že mě opravdu nezajímá, co se děje v Polsku a na Ukrajině, kdo tam s kým spí a kde našel mrtvolu. Cizí dabovaní herci jsou mi nesympatičtí, v čele s drsňačkou (ty upřímně nesnáším). Nuda, bez napětí, přeskakující sem tam. Reklama v rádiu slibovala něco zajímavého, já ji shledávám jako klamavou. Dvě hvězdy za Prahu s Rodenrm.(14.10.2019)

 • mira007
  ***

  Poprvé jsem zažil, že ČT v televizi vysílá verzi 15+ a v i-vysílání verzi 18+ , tak jsem se jal ze zvědavosti srovnat a našel dva rozdíly: 1) nahota a násilí je stejné, jen ve vezri 15+ je v kratších časových intervalech a ušetřena o detaily jako rozpáraná pravá tvář dívky ( což na mne působí i tak lacině ) 2) DABING ve verzi 15+ absolutně zabíjí autentičnost, titulková verze je o hvězdu lepší. Podtrženo sečteno: neměli být verze 15+ a 18+, ale 15+ a 60+, protože hlavní rozdíl obou verzí je v dabingu určeném pro důchodce. Co se týká prvního dílu koprodukčního seriálu, kde se nacházejí končetiny zavražděné dívky na trase Oděsa, Varšava, Praha je pro mne zklamání. Tlačí se moc na pilu na efekt, až je to nevěrohodné. Nejvíce je pro mne poučné srovnání jak se točí jinde a u nás - zatímco na Ukrajině se jedou rozřezaná nahá dívčí těla a rozbité nosy, v Polsku se hlavně drsná policajtka svléká a šuká ( jejími slovy) tak v Čechách roztomilej ušišlanej Roden po nálezu ruky jde škemrat ke Geislerový o zásun a divím se, že si nedal cestou pivko na pohodičku ( nějak mám pocit, že i takhle nás vidí všichni kolem ). První díl očekávaného seriálu mne nenadchnul, neuvěřil jsem té atmosféře, napětí, ničemu a drsná policajtka ve Vašavě, byla tak těžko uvěřitelná, že byla směšná.(15.10.2019)

 • Casull
  ***

  Pomalý rozjezd seriálu není na závadu, u desetidílné řady se to dá předpokládat. Nálezy částí ženských těl (naštěstí bez zbytečných morbidních záběrů) navozují temnou atmosféru. Velmi dobře působí i herecké obsazení hlavních rolí. Naprostou tragédií je však dabing, zvlášť v ukrajinské části příběhu. Nejsem hnidopich, ale tohle je snad z oblasti dabingu to nejhorší, s čím jsem se za poslední léta setkal. Když se to spojí s banálními chybami (např. polská kriminalistka s dokonale suchými vlasy ohledávající v silném dešti místo činu), je to na max 3*. Nebýt dabingu, bylo by to na 4*.(15.10.2019)

 • DAPDO
  ***

  Kdo čeká, že mu holka na prvním rande přeblafne, je naivka. Za mě ale tohle první rande bylo překvapivě dobrý, slušnej rozjezd seriálu. Potěšila mě koprodukce, ty okoukaný ksichty českejch herců, opakující se pořád dokola v různejch seriálech, chtělo vyměnit, takže tohle kvituju. A nakonec mi nevadí ani předabování zahraničních herců, nejdřív jsem si říkal, že by bylo lepší nechat to v původní řeči s titulkama, ale takhle to není špatný. Jediný co mě zarazilo, že se na ukrajině odpoledne koupou v moři a opalujou a večer je tam kosa, že se kouří od huby.(18.10.2019)