Strážmistr Topinka (TV seriál)

Strážmajster Topinka

Komedie

Česko / Slovensko, 2019, 11 h 16 min (Minutáž: 52 min)

Petr Zahrádka

Miloslav Holman

Andy Čermak

Robert Mikluš, Jiří Bartoška, Veronika Freimanová, Jenovéfa Boková, Marek Geišberg, Miroslav Donutil, Gabriela Marcinková, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Tomáš Hanák, Norbert Lichý, Tomáš Měcháček, Elizaveta Maximová, Milena Steinmasslová, Robert Nebřenský, Pavel Nový, Josefína Krycnerová, Marek Taclík, Jiří Ployhar ml., Lucie Žáčková, Magdaléna Borová, Přemysl Bureš, David Máj, Miloš Vávra, Jaroslav Plesl, Ondřej Bauer, Erika Stárková, Johana Ožvold, Petr Vršek, Michal Stalmach, Daniel Volný, Vilma Frantová, Adéla Olivová, Radoslav Šopík, Jiří Fero Burda, Branislav Bystriansky, Ctirad Götz, Antonín Hardt, Vladimír Doskočil, Lucie Roznětínská, Bibiana Šimonová, Jakub Sedláček, Petra Lorencová, Adam Ernest, Sväťo Malachovský, Ivan Lupták, Štefan Kožka, Roman Mrázik, Zuzana Slavíková, Anita Krausová, Kristína Svarinská, Karol Čálik, Peter Kadlečík, Viera Pavlíková, Jakub Burýšek, Jakub Gogál, Jaroslav Kuneš, Michal Koleják, David Vaculík, Vanda Hybnerová, Lucia Vráblicová, Lenka Olšanová, Ľudmila Swanová, Eva Leinweberová, Vladimír T. Gottwald, Jan Monczka, Michal Ďuriš st., Eva Matalová, Veronika Forejtová, Ondřej Brett, Josef Vrána, James Honců, Radek Melša, Miroslav Noga, Václav Jiráček, Zuzana Vačková, Romana Kvapiková-Julinová, Lukáš Červenka, Vojtěch Říha, Ivan Vojtek, Jana Krausová, Eva Matejková, Michal Gulyáš, Diana Toniková, Matyáš Pekárek, Ondřej Novák, Jan Hájek, Milan Cimerák, Boris Farkaš, Marek Pospíchal, František Večeřa, Martin Nahálka, Petra Schovánková

Komentáře uživatele Šandík k tomuto TV seriálu

Po prvním díle nesmírně pozitivní dojem z (na tuzemské poměry) dobře zvládnuté bláznivé komedie se, po každém dalším díle, mění v intenzivní pocit, že to tvůrci asi fakt myslí vážně, což je opravdu dost smutné... Celkový dojem: 55%(13.7.2019)

Tohle je čirá crazy komedie a jako taková mě dostala a nesmírně potěšila a to prakticky od prvního záběru. Mikuš je se svou zvláštní umanutostí, perfekcionismem a zároveň nepraktičností naprosto fantastický, ostatní herci mu přihrávají nesmírně zdatně a celý děj, až na několik menších zaškobrtnutí, téměř nemá slabá místa. Jestliže něco nechápu, tak snad jednině chladné přijetí zde... Celkový dojem: 80%(14.2.2019)

Trochu slabší než první díl, o fous víc vaty, ale obecně stále velmi slušná zábava. Dětičky ve školce naprosto k sežrání ;o) Celkový dojem: 75%(14.2.2019)

Seriál má zatím lehounce sestupnou tendenci. Ve třetím dílu nalezneme nejen kongeniální scény jako je například noční sledovačka či závěrečná policejní bitka, ale také scény slabší, například bizarní ovčí převleky. Podobné nápady jistě fungovaly ve scénáři, ne tolik na place... Celkový dojem: 70%(14.2.2019)

Bohužel, slabší a slabší. Podivné fakt neznamená vtipné... 60%(16.2.2019)

Komisař Majer tentokrát naprosto excelentní: "Pohleďte, stopky ukazují jasně" "Sadistický sadař" "Naštěstí ho bude snadné v zahradě vystopkovat"... Všechno ostatní je žel bída a utrpení, byť "pokousání vzteklým krtkem" se cení alespoň za tu snahu... Celkový dojem: 55%(16.2.2019)

Opět žádný skvost, byť jde rozhodně o zajímavější díl než ty předchozí... 65%(2.3.2019)

Některé vtípky poměrně slušné, jiné úplně pitomé. Že je Topinka totální dřevák, který by se bez pravidelně sledované detektivky a mnoha rad jiných lidí nedokázal ani zavázat tkaničky by tolik nevadilo, to je prostě určitá stylizace a na tu jsem ochoten přistoupit stejně, jako jsem byl svého času ochoten přistoupit na stylizaci například Divadla Sklep. Co mi však vadí velmi je to, že ta stylizace zkrátka ve výsledku příliš nefunguje. Většinou se úplně není čemu smát, nemluvě o tom, že poněkud slaboduše v tomhle seriálu jednají vlastně všichni... Celkový dojem: 55%(2.3.2019)

Za mě osobně, velmi příjemné překvapení. Nadsázkou prošpikovaný humor funguje výborně a vyřešení případu je vskutku nečekané. Celkový dojem: 80%(15.3.2019)

Bohužel, opět pád do nemastného neslaného průměru. Topinka vítězí tam, kde se tvůrci nebojí absurdního humoru. Jakmile začnou konstruovat "reálný příběh", jsou naprosto v koncích. Takže milí tvůrci, více modrých Radegastů a méně "příběhů ze života" prosím. Ve vašem vlastním zájmu... Celkový dojem: 65%(19.3.2019)

Bída a utrpení: 50%(13.7.2019)

Ehm... Vím že v tomhle seriálu se na nějakou fakticitu nehraje, ale pokud by šlo skutečně o plaketu z hliníku a navíc, podle všeho, vytvořenou před rokem 1916, byl by to velezajímavý unikát, neboť v té době se hliník doslova vyvažoval zlatem a i později, až do druhé světové války, se pro přílišnou nákladnost využíval pouze na drobné předměty nebo tam, kde takříkajíc nebylo zbytí. Ještě ke všemu, když už to "bylo z hliníku", proč to má sádrový zvuk a je to natřené bronzovou barvou? Ha, strážmistře Štrosi? Ano, zajisté laciný padělek... Jednu hvězdičku přihazuji za komisaře Majera, opět zcela dokonalého.(11.5.2019)

Tak to byla teda "zapeklitá" historie... Co k tomu říct? Ve filmech, i těch opravdu dobrých, se zpravidla o výtvarných dílech tvrdí nehorázné pitomosti a tenhle Topinka v žádném případě není výjimkou: 1) Malířské cykly křížové cesty jsou zpravidla nejméně hodnotnou součástí umělecké výbavy kostelů. Pochází většinou z 19. století, malíři je malovali jak na běžícícm pásu podle jednoho mustru, bez nejmenší snahy po originalitě nebo výjimečnosti, a výroba jejich falz se tedy ekonomicky v žádném případě nemůže vyplatit, protože namalování podobného obrazu je bezpochyby dražší než takový obraz sám o sobě. 2) Samozřejmě ano, existují i výjimečněji dochované cykly z druhé poloviny 18. století, ty jsou poněkud cennější, ovšem to v žádném případě nebyl tenhle případ, neb to bylo čiré 19. století, umělecky téměř bezcenné. 3) Korunu tomu dodávají zcela novodobé rámy i moderní provedení rubových částí pláten. 4) Malovat jakoukoli kopii či odborně posuzovat obraz podle fotografie 10x15 cm je obecně na pár facek. Nesmysl, totální kravina. 5) Třešničkou na dortu v přehlídce nesmyslností byla návštěva onoho "profesora", jež na plátně předváděl výkon hodný žáčka šesté třídy, když mu paní učitelka zadá namalovat "abstraktní obraz". Zkrátka a jednoduše, reálie příběhu opět totálně naivní a zoufale nezvládnuté. Jen na okraj poznamenávám, že za panem farářem se na návštěvy obvykle chodí na faru, ne do kostela a že samozřejmě prakticky každý kostel u nás, v němž po nájezdech zlodějů z devadesátých let zůstal jakýkoli alespoň trochu cennější mobiliář, má elektronické zabezpečovací zařízení... Celkový dojem: 50%(13.7.2019)

Topinka skončil přesně tak jak po většinu dílů probíhal... Neví čí je. Zcela vážně míněné scény se proplétají s těmi dokonale absurdními, sem tam se mihne milý vtípek v podobě farářem oprašovaného kříže "na paměť farních kuchařek", místy jde o čirou trapnost. Klasická zápletka se záměnou dvou podobných krabiček je v tomto případě zkomplikovaná existencí dalších dvou krabiček obdobných, no zkrátka. Mohl by to být obstojný seriál, kdyby se někdo hned na počátku rozhod, cože to vlastně chce točit a pak se toho držel... Celkový dojem: 60%(14.7.2019)