Strážmistr Topinka (TV seriál)

Strážmajster Topinka

Komedie

Česko / Slovensko, 2019, 11 h 16 min (Minutáž: 52 min)

Petr Zahrádka

Miloslav Holman

Andy Čermak

Robert Mikluš, Jiří Bartoška, Veronika Freimanová, Jenovéfa Boková, Marek Geišberg, Miroslav Donutil, Gabriela Marcinková, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Tomáš Hanák, Norbert Lichý, Tomáš Měcháček, Elizaveta Maximová, Milena Steinmasslová, Robert Nebřenský, Pavel Nový, Josefína Krycnerová, Marek Taclík, Jiří Ployhar ml., Lucie Žáčková, Magdaléna Borová, Přemysl Bureš, David Máj, Miloš Vávra, Jaroslav Plesl, Ondřej Bauer, Erika Stárková, Johana Ožvold, Petr Vršek, Michal Stalmach, Daniel Volný, Vilma Frantová, Adéla Olivová, Radoslav Šopík, Jiří Fero Burda, Branislav Bystriansky, Ctirad Götz, Antonín Hardt, Vladimír Doskočil, Lucie Roznětínská, Bibiana Šimonová, Jakub Sedláček, Petra Lorencová, Adam Ernest, Sväťo Malachovský, Ivan Lupták, Štefan Kožka, Roman Mrázik, Zuzana Slavíková, Anita Krausová, Kristína Svarinská, Karol Čálik, Peter Kadlečík, Viera Pavlíková, Jakub Burýšek, Jakub Gogál, Jaroslav Kuneš, Michal Koleják, David Vaculík, Vanda Hybnerová, Lucia Vráblicová, Lenka Olšanová, Ľudmila Swanová, Eva Leinweberová, Vladimír T. Gottwald, Jan Monczka, Michal Ďuriš st., Eva Matalová, Veronika Forejtová, Ondřej Brett, Josef Vrána, James Honců, Radek Melša, Miroslav Noga, Václav Jiráček, Zuzana Vačková, Romana Kvapiková-Julinová, Lukáš Červenka, Vojtěch Říha, Ivan Vojtek, Jana Krausová, Eva Matejková, Michal Gulyáš, Diana Toniková, Matyáš Pekárek, Ondřej Novák, Jan Hájek, Milan Cimerák, Boris Farkaš, Marek Pospíchal, František Večeřa, Martin Nahálka, Petra Schovánková
  • MikoZuko

Po prvním díle jsem si myslel, že pro mě snad seriál bude příjemným překvapením. V klidu na tři hvězdy. "Tož taká fajná oddechovka to byla, aj jsem se zasmál. V pohodě," něco takového by řekl strýček Knoflik, co se náhodou díval a shrnul by to vskutku pěkně. Po otřesném filmu Záhada v Beskydech, kde se Topinka poprvé ujal větší role to bylo opravdu vítané zlepšení. Nejlepší štěky stále obstarával Mirda Donutil a jeho Martin, někomu to nesedí, ale mě prostě baví. Abych jenom nechválil musím se chtě nechtě pustit do zbytku seriálu, po pilotu jsem mu totiž dal šanci a to byla chyba. Od druhého dílu se totiž kvalita seriálu vrací do úrovně Záhady v Beskydech ne-li hůř. Topinkovi opět sekunduje slovenský kolega Spurný, Syrový, Sychravý nebo tak nějak, popravdě dílů jsem viděl víc, než si toho seriál zasloužil (za což asi částečně vděčím tátovi, "ahoj, tati"),ale stále nevim jak se vlastně jmenuje. Spolu tvoří duo stylu Bobčinský-Dobčinský, což v tomto případě znamená hlavně to, že jsou dvakrát tak hloupí a dvakrát tak nesnesitelní, než každý zvlášť. Sečteno a podtrženo, jeden slušný díl že třinácti, a znovu to řeknu ZE TŘINÁCTI to prostě nejde. Sorry, ale fakt ne.(10.4.2019)

• rigby

Seriál Doktor Martin nebyl žádný zázrak, ale ještě se na něj dalo dívat. Bylo to nenáročné a vtipné podvečerní odpočívání. Něco obdobného jsem čekal i od Topinky, ale to jsem se bohužel hodně spletl. Tragikomická figurka se pohybuje v kulisách podivného scénáře a jeho hloupé konání, které má být zřejmě vtipné, není vůbec k smíchu, ale spíše k pláči. Je to souboj autorů s divákem, co všechno se dá ještě vydržet. V tomto případě to ale balancuje už za hranicí vkusu. Nejzajímavější se tak na celém díle jeví alternativní seriál o Majerovi a Štrosovi.(9.4.2019)

• Tosim

Jsem sám, kdo by radši viděl seriál s komisařem Majerem a strážmistrem Štrosem? Vím, že už to píšu po několikáté, ale i u komediálního seriálu je třeba držet se toho, co je a není možné, nadsázka nezachrání všechno. U Topinky často hloupost přebila všechno ostatní, ale nebyla taková, že by šla přejít, už bránila v normálním sledování.(9.4.2019)

• Pierre

Na začátku příjemné překvapení, ale velmi brzy šel seriál z kopce a ve výsledku byl spíš jenom takovou hloupoučkou pohádkou pro malé děti o hodném policajtovi. Naprosto mimo realitu dnešního světa, chudáci ,,normální´´ policajti. V jaké galaxii pan Petr Zahrádka žije??? Ale Jenovéfa Boková je pěkná herečka.(6.4.2019)

Mne sa to páčilo. Pohodový chlapík, navyše skvelý a sympatický herec. Nie vždy je potrebné riešiť vraždy, politiku... atď. Figúrka Topinka nie je blbec, za akého ho považujú, skvelo zapadli do súhry Freimanová, Bartoška, Boková, Marek Geišberg a aj Donutil, hoci tam už v zásade nebol potrebný, ale on nikdy nesklame.(18.4.2019)

• - Strážmistr Tomáš Topinka (Robert Mikluš) navštíví starostovu kancelář, odkud byl odcizen obraz. V následném rozhovoru se starostou (Miloš Vávra) Topinka starostovi vysvětluje, co je to „Modus operandi“. Je to odkaz na epizodu Modus operandi (1990) seriálu Dobrodružství kriminalistiky (od r. 1989), ve kterém si hlavní postavu inspektora Thomase Byrnese zahrál právě Miloš Vávra. (Frontier)

• - Marie Topinková (Hana Vítová) říká v čase 9:34, že paní, co uklízí v penzionu, se jmenuje paní Palečková. Později, v čase 19:34, o ní ale mluví jako o paní Ptáčkové. (Jacquesmort)

• - Přibližně ve třetině dílu se Tomáš (Robert Mikluš) probouzí zvoněním telefonu, kde mu Lucie (Jenovéfa Boková) řekne, aby okamžitě přijel k ní domů. Tomáš má vedle postele budík, který ukazuje čas 6:35 ráno. V domě od Lucie jsou pak vidět nástěnné hodiny, které ukazují čas 6:36 ráno. Není úplně možné, aby se Tomáš dostal ze své postele až do domu od Lucie tak rychle. Přibližně ve dvou třetinách dílu pak chce Mojmír (Martin Nahálka) prokázat, že byl ráno v penzionu, ovšem Marie (Veronika Freimanová) říká, že si přibližně v sedm hodin ráno dávala snídani. To také není možné, když byl o půl sedmé už v domě od Lucie. (dejv997)