Reklama

Reklama

Příběh dvaadvacetiletého Thomase, který se přijíždí se svou závislostí na heroinu poprat do katolického rehabilitačního centra ve francouzských Alpách, je studií (ne)dobrovolné řehole a  proměny prchlivého adolescenta ve svébytnou duchovní bytost. Největšími přednostmi filmu jsou neokázalá, precizní režie, odvaha vyprávět příběh v bolestivém detailu a brilantní casting. Kahnův film je pokornou charakterovou studií i formálně čistou, tichou oslavou lidského soucitu a odhodlanosti – nenápadný, ale pronikavý a nesentimentální snímek o víře, možnostech nápravy, různých podobách závislosti a obtížné volbě mezi láskou k člověku a láskou k Bohu. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Recenze (16)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Přímočarý ideově trochu prostomyslný snímek vede diváka od začátku k nevyhnutelnému konci. 1) Drogově závislí děkují za svůj vztah nedostatku výrazných podnětů. Do jejich duchovního prázdna pak vstoupí drogy, které jim dají pocit naplnění. Ne u všech uživatelů (respektive těch, co si to vyzkouší) se musí vyvinout závislost, s níž pak nejde hnout. Drogař prostě musí nahradit uspokojení, které jeho prázdné duši dosud zajišťovaly omamné látky, něčím jiným. Náboženství (jako opium lidstva, chachá Marxi) stejně jako láska (obzvláště ve fromě prvotní zamilovanosti) jsou, myslím si, velmi dobré léčebné metody. Z tohoto hlediska nepřekvapuje ani celkový vývoj hlavní postavy, ani závěrečná pointa._____ 2) Zajímavá úvaha o povaze náboženství názorně vysvětluje jeho možnou roli, jak je prezentována ve filmu._____ 3) Ze zajímavých kluků mě nejvíce zaujal 24letý Anthony Bajon (Thomas, hlavní role) a 30letý Valon Damien Chapelle (Thomasův mentor Pierre). ()

horovska 

všechny recenze uživatele

Zajímavé téma s krásnou atmosférou a přirozenými a uvěřitelnými hereckými výkony mne nakonec zklamalo svoji nedotažeností. Otevírá se zde celá škála témat k zamyšlení - vymývání mozků, přijetí Boha či pochybnosti o vlastní víře, slabosti, berličky a síla vzájemnosti - čekala jsem větší otevření, ale příběh se uzavřel ve jménu Syna a Ducha svatého, amen!. Škoda. ()

Reklama

Biopler 

všechny recenze uživatele

Mdlý film, ktorý ma veru neohúril. Bajon ako rebel stojí za zmienku a taktiež krásne Alpy a celkovo pohodový zapadákov. Príbeh je slabý a nedokáže strhnúť. Autori scénami s fackujúcou sestričkou či živočíšnym sexom len potvrdili, že plochosť s akou pracovali s postavami bola trestuhodná. Potenciálne vyústenie deja do toho, že by sa stal Thomas kňazom by bolo pre mňa málo uveriteľné. Záver ako najsladší americký happyend je tiež nič moc. ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

,,Neveríš, nemôžeš byť šťastný, žiješ v klamstve... Kto žije v klamstve, nemôže byť šťastný." Tento nový francúzsky film nielen celkom pútavým spôsobom ukazuje život drogovo závislých pacientov v rehabilitačnom ústave (vrátane zaujímavých aktivít ako spevácky či divadelný "krúžok"), ale nesie v sebe nenútene podanú myšlienku o zmysle viery. Náboženská viera nemusí sprevádzať každého človeka a hoci som sa sám nikdy nehlásil k žiadnemu vierovyznaniu, tento film krásne ukazuje, aký môže mať viera v súčasnej spoločnosti význam a pomôcť komukoľvek v určitých ťažkých situáciách. Skoro magická záležitosť, v istých chvíľach s nádhernou scenériou zasneženej krajiny a skalnatého pohoria, s veľmi optimistkým koncom (podanom v originálnom náznaku). Avšak celkový pozitívny zážitok mi skazila pomerne divoko natočená erotická scéna, ktorú si tvorcovia mohli odpustiť. (75%) [Kino Úsmev, Košice - Be2Can] ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Zajímavý snímek, který nenásilnou formou ukazuje, že i absolutní bezvěrec může pod správným vedením získat víru v Boha. Když jsi úplně na dně, tak právě modlitba ti může pomoct z těch sraček ven a dát životu nový smysl. Skoro se mi chce věřit, že je to možné, v tom vidím velký přínos tohoto filmu. Neochvějnou jistotou je pak představitel hlavní role Anthony Bajon, který ten přerod z drogově závislého jedince v člověka naplněného láskou a pokorou trefil naprosto dokonale. (80%) ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 18. února 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně. (Stoka)

Reklama

Reklama