Reklama

Reklama

Modlitba

Trailer 1

Obsahy(1)

Příběh dvaadvacetiletého Thomase, který se přijíždí se svou závislostí na heroinu poprat do katolického rehabilitačního centra ve francouzských Alpách, je studií (ne)dobrovolné řehole a  proměny prchlivého adolescenta ve svébytnou duchovní bytost. Největšími přednostmi filmu jsou neokázalá, precizní režie, odvaha vyprávět příběh v bolestivém detailu a brilantní casting. Kahnův film je pokornou charakterovou studií i formálně čistou, tichou oslavou lidského soucitu a odhodlanosti – nenápadný, ale pronikavý a nesentimentální snímek o víře, možnostech nápravy, různých podobách závislosti a obtížné volbě mezi láskou k člověku a láskou k Bohu. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (19)

brumbrum 

všechny recenze uživatele

Hromada ludi to zial nepochopila a ani pochopit nemoze, uz podla tych komentarov 'opium ludstva' a 'nuda' a podobne zvasty. Kto zil v spolocnosti narkomanov, alebo aspon riesil poriadne sracky v zivote, ten pochopi, inak bez sance. Ked ci clovek siahne na dno, uz nema na vyber, pretoze tam je potom celkom jasne, ze bud Boh, alebo nic (napada ma kniha "Boh alebo nic" od kardinala Robert Sarah, ale to len podla tej pointy). Ti, co stali na pokraji pekla, poznaju pohlad do toho 'nic' a obcas sa niekomu podari zvolit Boha. Je to milost, ako vsetko v zivote a je celkom irelevenantne, kto o tom ako sudi alebo sa idiotsky posmieva. Sestra Elvira otvorila presne takto zachranne stanice pre zavislakov, kde fetak dostane strazneho anjela, ktory ho pri prijmani na stanicu doslova prenucha, ako pes, pretoze kazdy z tych straznych anjelov je byvaly fetak a drogy na rozdiel od duchovnych bytosti typu sestra Elvia, dokonale rozozna na desiatky metrov. Odist z heroinu sa na SK podarilo bez pomoci zvonka len niekolkym a tiez niet zaruky, ze sa na H-acko nevratia. Vrele odporucam zajst si niekedy na svedecke stretko byvalych fetakov, co obcas zavita zo stanice Cenakolo na SK. Ich svedectva z pekla a naslednej zachrany na poslednu chvilu Bozou rukou, maju celkom ine grady, nez lacne zvasty silackych kretenkov nielen na tomto fore. Velmi realisticky vykresleny pribeh; neviem, ci je to presne podla sestry Elviry a Cenakolo, alebo ktora ina rehola/reholnicka toto este zrealizovala. Jedine divne bolo, ako fackovala Thomasa - tak toto realna sestra Elvira nerobi :-D. Inak velmi realisticky a neromanticky spravene, kto to osomre, nebral drogy a zatial v zivote nehladal pravdu, lebo bud nemusel, alebo si namiesto pravdy vybral sracky. Za mna 4* ()

solisoli 

všechny recenze uživatele

Film rozpráva príbeh z liečebni mladých narkomanov a alkoholikov. Námet by aj zaujal, ale to nelogické prevedenie priam kopalo do zadku. Na jednej strane, keď sa niekto vytratil, išli sa posrať, ale keď sa v horách zaostalý Thomas zraní, vykašlú sa na neho, keby aj zmrzol. Jeden spácha samovraždu, žiadne vysvetlenie. Možno chvíľka vyznaní pritiahla pozornosť. Ale hneď dobrotivá starenka, rehoľná sestra vráža poriadne zauchá zurvalcovi Thomasovi, až sa z toho poserie. Iba záver, ako tak osvetlil tento chorál plytkého sentimentu. Málo na to, aby to výraznejšie nadchlo. Táto téma je známa pod iným, oveľa vyšším levelom. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Přímočarý ideově trochu prostomyslný snímek vede diváka od začátku k nevyhnutelnému konci. 1) Drogově závislí děkují za svůj vztah nedostatku výrazných podnětů. Do jejich duchovního prázdna pak vstoupí drogy, které jim dají pocit naplnění. Ne u všech uživatelů (respektive těch, co si to vyzkouší) se musí vyvinout závislost, s níž pak nejde hnout. Drogař prostě musí nahradit uspokojení, které jeho prázdné duši dosud zajišťovaly omamné látky, něčím jiným. Náboženství (jako opium lidstva, chachá Marxi) stejně jako láska (obzvláště ve fromě prvotní zamilovanosti) jsou, myslím si, velmi dobré léčebné metody. Z tohoto hlediska nepřekvapuje ani celkový vývoj hlavní postavy, ani závěrečná pointa._____ 2) Zajímavá úvaha o povaze náboženství názorně vysvětluje jeho možnou roli, jak je prezentována ve filmu._____ 3) Ze zajímavých kluků mě nejvíce zaujal 24letý Anthony Bajon (Thomas, hlavní role) a 30letý Valon Damien Chapelle (Thomasův mentor Pierre). ()

Biopler 

všechny recenze uživatele

Mdlý film, ktorý ma veru neohúril. Bajon ako rebel stojí za zmienku a taktiež krásne Alpy a celkovo pohodový zapadákov. Príbeh je slabý a nedokáže strhnúť. Autori scénami s fackujúcou sestričkou či živočíšnym sexom len potvrdili, že plochosť s akou pracovali s postavami bola trestuhodná. Potenciálne vyústenie deja do toho, že by sa stal Thomas kňazom by bolo pre mňa málo uveriteľné. Záver ako najsladší americký happyend je tiež nič moc. ()

Majkak 

všechny recenze uživatele

Mimořádně čistý film o síle modlitby, ať už je na tom člověk v danou chvíli s vírou všelijak. Přesvědčivý výkon Anthony Bajona je skvělým hnacím motorem děje. Uvěřitelné, civilní, pravdivé, včetně téměř zázraku v horách. Jen to rozhodnutí stát se knězem bylo pro mě trochu hr, ale budiž, mohlo by být. Zadařilo se zvládnout proměnu tvrdošíjného rebela v člověka víry, aniž by to tahalo za vlasy, což je dost umění. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 18. února 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně. (ČSFD)

Související novinky

Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin

Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin

20.09.2018

Be2Can: rekordní počet zapojených kin, Zlatá palma, současný německý film, čínská senzace ve 3D a čerstvá cena Fipresci z Benátek pro maďarský film   Be2Can – přehlídka soutěžních a oceněných filmů… (více)

Reklama

Reklama