poster

Kuba

 • anglický

  Cuba

Akční / Dobrodružný / Válečný

USA, 1979, 122 min

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,610,280Tržby Celosvetovo $-(6.2.2009)

 • DrifterSoul
  ****

  Výborný film, ale pouze pro inteligenty. Dobrodružná zápletka je zcela druhotná. Jde o vykreslení atmosféry posledních dnů režimu, který vlastní vinou zdegeneroval a vůbec si nepřipouští realitu, která nastupuje - příchod lůzy, která nenechá kámen na kameni a přivede Kubu do dlouholeté mizerie. A "šťastně vítězící" lid to ještě samozřejmě netuší také..... K tomu několik charakteristických figurek různého zabarvení, které se z této situace snaží - bez ohledu na morálku - vyždímat za každou cenu prachy. A jako třešnička na dortu úžasný Sean Connery, tentokrát v reálné, nikoliv "bondovské" roli.(26.8.2015)

 • bloom
  ***

  Na filmech Richarda Lestera se mi líbí, že i když se někdy jedná o dobrodružné podívané, nikdy z nich nevymizí humor. Kuba je průměrná špionážní romance, kde Sean Connery zase jednou představuje elegána ve vládních slubách (i když to není 007) a zároveň další "americký" pohled na kubánskou revoluci. Nebýt ovšem několika vtipných vedlejších postav (především té, co hraje Jack Weston), zbyla by nepřehlednost a západní agitka.(14.10.2007)

 • majo25
  ***

  Na Američanov nezvyklá téma - ukázať kubánsku revolúciu, samozrejme svoju verziu. Jasným ťahúňom je Connery, aj keď dôležitých postáv je tu viacero, a vykreslená Batistova Kuba vyzerá uveriteľne. Akčná dráma by si však zaslúžila skrátiť stopáž a nadopovať väčšou šťavou. Tempo je iba pozvolné a zápletka vychádza trochu do stratena, kedže hl. postava miesto svojej zaplatenej práce "maká" viac na svojej expriateľke.(3.3.2018)

 • Snorlax
  **

  Tomuhle říkám promarnit šanci. Skvělý námět o střetu mezi Batistou a Castrem z pohledu amerických podnikatelů na Kubě se dal zpracovat určitě záživně a nemusel být vůbec nudný. Adamsové to hodně sluší po boku elegantního Conneryho. Což je vlastně i jeden z důvodů k opovržení tímto snímkem, která žena by chtěla zůstat s upozaděným tajtrdlíkem a neodešla by s krásným majorem?(1.5.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace