poster

Tři mušketýři 2

 • český

  Čtyři mušketýři

 • anglický

  Four Musketeers, The

 • anglický

  The Four Musketeers: The Revenge of Milady

 • španělský

  Los cuatro mosqueteros (La venganza de Milady)

 • anglický

  The Four Musketeers: Milady's Revenge

 • slovenský

  Traja mušketieri II.

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

Španělsko / Panama / USA / Velká Británie, 1974, 108 min

 • Andronikos
  *****

  Výnimočne nemám ambíciu okomentovať film nejako komplexne, možno to napravím, až sa budem vyjadrovať k prvému dielu. Musím ale podotknúť, že keď som to dnes sledoval, udrela mi do očí nielen hravosť a humor scén s pracovnými názvami "záchrana Rocheforta z La Rochelle" a "raňajky na opevnení La Rochelle", ale aj to, že práve tento humor má niekedy už pomerne blízko k tomu, ktorého sú dnes filmy plné a ktorým pohŕdam. Smutné. No zdá sa, že v r. 1974 ešte dokázali neprekročiť patričnú mieru dobrého vkusu. - Celkovo sa mi toto pokračovanie páči o čosi menej než prvá časť, oi. asi preto, že je menej hravé, ponurejšie (viac úmrtí, promiskuitný d'Artagnan), jeho príbeh v jadre takmer nulový, ale nemám dôvod hodnotenie tohto pre mňa zatiaľ najlepšieho filmového spracovania románu (ktorý pohybujúcimi sa obrázkami jednoducho prekonaný nebude, howgh!) upraviť smerom "nadol".(19.11.2011)

 • liquido26
  ****

  Tento druhý díl na mě zapůsobil mnohem lépe než jednička. Nese se ve vážnějším duchu, není přecpaný rádoby vtipnými momenty (i když jich tu je bohužel i tak dost) a hlavně děj mi byl víceméně neznámý. Dějová linka s královniným náhrdelníkem, která byla v jedničce, se objevila už v poměrně mnoha filmových verzích, ale pomsta Milady De Winter už tolikrát zfilmována nebyla.(28.4.2013)

 • Autogram
  ***

  V podstate ani tu nie je čo filmársky alebo herecky vytknúť. Jedine to, že príbeh nie je príliš zaujímavý, nie som na takéto historické filmy, kde sa jedná iba o vtip a nejaká hlbšia myšlienka chýba. Preto je to u mňa iba priemer, myslím, že pred mnohými rokmi by som to vedel považovať za prvotriednu zábavu, dnes už nie.(28.2.2015)

 • Rodin
  ****

  Film provázející mé dětství, v kině jsem na něm tehdy byl asi pětkrát. Úžasný biják, nabitý hvězdami a akcí, láska a protivenství, prostě vše, co lze od dobrodružného žánru očekávat. Ovšem po létech jsem si říkal - v televizi to taky není špatné. Možná stačilo natočit to jako TV film. A hlavně - jestlipak už jednou někdo pojedná filmově tento román způsobem, který by se alespoň blížil originálu?(10.3.2010)

 • Chase
  ****

  Druhému dílu už trochu chyběl tah a nějaká silná dějová linka (v prvním díle náhrdelník) a nějak už mi tam chyběla lehkost. Celou dobu se jen k něčemu nevyhnutelně schyluje a z tohoto na psychiku náročného zchylování sem tam vyskočí parádní scéna (snídaně na hradbách). Navíc chybí hudba Michela Legranda. Na druhou stranu dostává zásadnější roli v příběhu můj oblíbenec Athos v podání Olivera Reeda. Závěr přinese potřebné emoce a Athosovy klidným hlasem pronášené osudové repliky se zaryjí do hlavy. Co mě zarazilo bylo, když jsem kdysi v televizi ve verzi s novým dabingem narazil v závěru filmu na scénu, která v původním filmu který jsem znal z vhs nazpaměť chyběla. Netuším jestli tehdy neprošla cenzurou, či co k úpravám vedlo, každopádně musím přiznat, že bez oné scény bych se obešel a původní verze se mi líbila víc. SPOILER!!! V původní české verzi chybí scéna popravy Milady. Naposledy se Milady objeví v klášteře, kdy na ní namíří Athos a řekne jí "Varoval jsem vás...Na tuto cestu nebudete potřebovat koně." Pak už se neobjeví a člověk si může snadno domyslet co se asi přihodilo.(29.11.2007)

 • - Film byl natočen ve stejném roce jako předchozí díl Tři mušketýři (1973). (Listeroman)

 • - Při natáčení se zabil herec a přítel Richarda Lestera Roy Kinnear. [Zdroj: Cinema] (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace