Tři mušketýři 2

• Česko

Čtyři mušketýři

• Španělsko

Los cuatro mosqueteros (La venganza de Milady)

The Four Musketeers: Milady's Revenge

The Four Musketeers

The Four Musketeers: The Revenge of Milady

Traja mušketieri II.

• Kanada

The Four Musketeers

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

Španělsko / Panama / USA / Velká Británie, 1974, 108 min

O chlup lepší, než první část. Víc akce, víc vtipu, víc všeho. D'Artagnanův útěk před kardinálovými muži je nezapomenutelný. Takhle má vypadat čistokrevé dobrodružství. (Téměř) prvotřídní mix akce, humoru, napětí, krásných žen a ďábelských záporáků (trojice Richelieu - Rochefort - Mylady je fakt bezkonkurenční). Navíc je to velmi věrné předloze a to, co je navíc, nebo naopak chybí, rozhodně není na škodu, ale navíc to filmu ještě prospívá. Prostě výtečná podívaná a navíc s fantastickým obsazením. Potěcha. 85%.(10.8.2018)

O trochu slabší než první díl, ale řekněme si na rovinu, mohlo dokonalý první díl ještě něco překonat? NEEE. I zde jsou skvělé nápady, jako např. snídaně na hradbách, anebo York ukrývající se ve vaně plné vody, když tu velitel gardistů odkopně vztekle uzávěr....:) a závěrečná šermovačka v hořícím klášteře = dokonalé zakončení. Zajímavost: scéna s popravou mylady nebyla původně u nás vysílána. Na vyznění závěru to však nemělo žádný vliv, takže jsem si toho při sledování původní verze ani nevšiml.(13.1.2014)

Výnimočne nemám ambíciu okomentovať film nejako komplexne, možno to napravím, až sa budem vyjadrovať k prvému dielu. Musím ale podotknúť, že keď som to dnes sledoval, udrela mi do očí nielen hravosť a humor scén s pracovnými názvami "záchrana Rocheforta z La Rochelle" a "raňajky na opevnení La Rochelle", ale aj to, že práve tento humor má niekedy už pomerne blízko k tomu, ktorého sú dnes filmy plné a ktorým pohŕdam. Smutné. No zdá sa, že v r. 1974 ešte dokázali neprekročiť patričnú mieru dobrého vkusu. - Celkovo sa mi toto pokračovanie páči o čosi menej než prvá časť, oi. asi preto, že je menej hravé, ponurejšie (viac úmrtí, promiskuitný d'Artagnan), jeho príbeh v jadre takmer nulový, ale nemám dôvod hodnotenie tohto pre mňa zatiaľ najlepšieho filmového spracovania románu (ktorý pohybujúcimi sa obrázkami jednoducho prekonaný nebude, howgh!) upraviť smerom "nadol".(19.11.2011)

Bezkonkurenčně nejlepší Dumasova adaptace mušketýrského kvarteta. Výborné kostýmy a výprava, šermířské souboje skvěle zvládnuté výborné herci sedící do svých rolí jak klaďáci v čele s drsňákem Oliverem, tak záporáci, kterým vládne důstojný pán Heston - i přes různé jiné adaptace z moderní doby, Lesterova verze dodneška nepřekonaná - Jeden za všechny, všichni za jednoho ! - 85 %(3.12.2012)

Pro mě je druhý díl ještě o fousek z morčete lepší. Líbí se mi ta větší dramatičnost a tragičnost příběhu. Herci opět vynikající. Pro mnohé tam určitě bude chybět více humoru a vtipnost Lesterovi režie. Tohle je spíše přímočaré drama, které rychle spěje k neodvratnému konci. Lalo Schifrin stvořil překrásnou hudbu, především téma Athose a Milady.(1.11.2012)

• Frank Finlay

• - Film byl natočen ve stejném roce jako předchozí díl Tři mušketýři (1973). (Listeroman)