Domácí hřiště

TV spot
Norsko, (2018–2019), 15 h 24 min (Minutáž: 44–64 min)

Tvůrci:

Johan Fasting

Ane Dahl Torp, John Carew, Axel Gehrken Bøyum, Emma Bones, Nader Khademi, Morten Svartveit, Rolf Kristian Larsen, Julia Bache-Wiig, Lars Arentz-Hansen (více)

Série(2) / Epizody(18)

Když fotbalový klub ztratí trenéra těsně před začátkem ligové sezóny, dostane historickou šanci poprvé trénovat tým žena Helena Mikkelsen. Nebude to mít jednoduché ‒ musí se umět prosadit na místě, kde dominují hlavně muži. (Televize Seznam)

Malarkey

Taková skandinávská variace na Teda Lassa. Jen vážnější, feminističtější a místy více i méně fotbalovější (dle konkrétního dílu). Norové si tu ale udrželi svojí standardní filmařskou kvalitu včetně i dobře nasnímaného krásného prostředí. Některé díly byly třeba vysloveně super. Horší to ale bylo s jednotlivými vztahy v tom městečku. Třeba Helena byla místy fakt na ránu. A to i přesto, že jsem jí coby první trenérce mužského fotbalového týmu přál veleúspěch. Její chování místy bylo hodně za hranou. Stejně tak i její dcera. Ta v dění byla úplně navíc a s fotbalovým světem neměla pranic společného. Její pubertální výjevy byly největším kamenem seriálu (když teda pominu ty ultra zbytečné LGBT momenty) a táhnuly je dost ke dnu. Naštěstí pak vždy přišel nějakej díl, kterej se zaměřil na fotbal a já byl nadšen. A to v obou sériích. Vztah k fotbalistům (a některým obzvlášť) se naopak tvořil velice snadno. Dvě série jsem nakonec slupnul jako malinu a musím říct, že zakončení tohoto příběhu bylo více než hezké. I přesto, že se plánovala třetí série, která se asi nikdy nezrealizuje, seriál není obsahem, ani jeho závěrem, ztrátou času. ()

Hanys_

Ty dvě série nebyly asi úplnou ztrátou času, chvilkama i bavily, ale to o tom fotbale je prostě mimo. Celé to je spíš taková nepodařená telenovela. Těch 86 co tady je, by chtělo stáhnout na odpovídajících 50. ()

dalziel

Sprvu sympatická hlavná postava sa s pribudajúcimi dielmi transformuje na totálnu zrúdu ktorá si neustále pchá pod hornú peru "SNUS" (https://en.wikipedia.org/wiki/Snus) čo je teda pekný hnus a fakt mi to liezlo na nervi.Končím po 4.dieli.Možno to skúsim ešte dopozerať,ale nateraz mám toho viac ako dosť. ()

eredin

Vyborne v momentech kdy se tvurci opravdu venuji fotbalu. Bohuzel se, po severskem zpusobu, zase celou dobu resi osobni a milostne problemy hracu, treneru, sponzoru, fanousku, milenek, spoluzaku, kamaradu, kucharu a decek jich vsech. Slusneho materialu je tak na tri dily a z toho ten posledni muze zustat skoro beze zmeny. Mam sto chuti dat 2** aby se hodnoceni vratilo na zem. ()

Plastík

Tak do toho se nám nechtělo. A chyba lávky. Je to moc pěkné. Napínavé, slušné a emocionální. Ane Dahl Torp je neskutečně sympatická. Jak v roli tak normálně. ()