Bad Samaritan

(pracovní název)

Bad Samaritan

Horor / Krimi / Thriller

USA, 2018, 110 min

Jedná se o kvalitní Hororový Thriller, víc napínavý, než je moje guma u trenek. Opravdu, už dlouho jsem nebyl u filmu tak napjatý jako právě u Bad Samaritan. Není zde místa, kde by jste mohli vydechnout z toho šíleného tempa, stále se něco děje. Herci jsou sympatičtí, David Tennant zahrál psychopata na výbornou. Dalším velkým plusem bylo pro mě prostředí, hltal jsem každičký kousek, moderní vychytávky, super Maserati a dokonalá atmosféra. Jsou tu dvě scény, při kterých jsem se lekl tak, že se málem sesypal barák. Škoda, že to nebylo ještě více Hororovější či krvavější. Doporučuji. (491. hodnocení)(1.10.2018)

Označení hororu je dosti zavádějící, ale jako thriller je to velice dobré. Šel jsem do toho výhradně kvůli Robertu Sheehenovi , kterého mám rád od jeho nezapomenutelné role v Misfits, ale příjemně mě překvapily i ostatní postavy, v čele s výborným Tennantem. Děj má rychlý spád, seznamování s postavami je krátké a od první půl hodiny, kdy se vše otočí proti našim hrdinům-záporákům a dostanou se do pasti ve hře na kočku a na myš, se napětí dalo krájet. Jakožto gore maniaka mě samozřejmě mrzela absence tohoto skvělého prvku.. to je má jediná výtka, která však tento skvělý thriller stojí jednu hvězdu. Možná kdyby se tvůrci odvázali a ukázali byť jen jedinou torture scénku, která by stála za to, šel bych na plný počet. I když je hlavní postava v podstatě záporná, tak Sheehan disponuje obrovským charisma, díky kterému bych mu fandil i kdyby hrál roli Tennanta. Za sebe mohu rozhodně doporučit, já se parádně bavil a kdo od toho nebude očekávat ,,Áčkové'' výkony, neměl by být zklamaný.(15.9.2018)

Takových 70%. Zajímavý nápad, slušné zpracování, velmi dobré herecké výkony - Tennant, Sheehan. Slušně vystavený thriller s využitím moderních technologií, který může sloužit i jako jisté zamyšlení, jak s těmito technologiemi nakládat. Bylo to takové střídmé, rozumné, chladné, napínavé. Konec trošku ujel z nějaké rozumnosti a uvěřitelnosti, naštěstí to nebylo nic, co by se nedalo překousnout. Celkově tedy slušná podívaná, ale spíše na jedno kouknutí, vícekrát asi není třeba. Howgh!(23.12.2019)

Tak tenhle zapadlý thriller je teda obrovské překvápko a za poslední dobu možná i to nejlepší, co jsem viděl. Už od začátku to má perfektní atmosféru přesně “toho filmu”, který člověk může vidět i víckrát - sympatické postavy, tempo, skvělý nápad a neokoukaný scénář. Byl jsem našponovaný od začátku až do konce a každou scénu doslova hltal. Záporák je správná, slizká a extrémně chytrá svině a odplata, kterou předvádí, byla až šokující. Skvěle vykreslený byl i pocit bezmoci hlavní postavy, kdy mu vůbec nikdo nevěří a jde si víceméně sám proti světu. Plusové body i za 2 lekačky, u kterých jsem skákal ze židle. Napínavé, originální a rozhodně zábavné a poutavé, až fakt netuším, proč tady mají zdejší experti takový problém se scénářem. Ke konci, když se film chýlí k závěru, už to nemělo takový drajv, jako byl po zbytek filmu, ale tohle odpouštím a dávám 5*, protože mě to neuvěřitelně dostalo a překvapilo! Tenhle thriller je povinnost.(13.8.2019)

Slušné spracovanie, charizmatický David Tennant (taký šťúply herec, no dokázal nahnať zimomriavky) a v niektorých scénach slušná dávka napätia. Ale o horore by som rozhodne nehovoril, napínavý thriller to áno. Na druhú stranu však mi tu práve gore scény najviac chýbali, priam si pýtali byť tu. A zišiel by sa ešte nejaký nápad, ako viac oživiť scenár, niektoré miesta boli také, že začali rýchlo nudiť, našťastie bolo ich len pár. Lepší priemer. 65/100(29.8.2018)

• - Auto, které řídí obě dvě postavy, je značky Maserati Quattroporte, které bylo pro film upravené, hlavně jeho přední část. (Kudly4)

• - Natáčelo se v Portlandu ve státě Oregon (USA). (Stoka)