Bad Samaritan

(pracovní název)

Bad Samaritan

Horor / Thriller

USA, 2018, 111 min

Příjemné překvapení..dva zlodějíčkové..si vyberou špatnýho kořena.. svižná kamera a střih..nejprve si člověk řekne.. debílek zlodějskej..ale ne Všechno je tak jak vypadá na první pohled..:) ve finále se sympatie zcela změní..zmetek zbohatlej se kurevsky povedl... Ta role mu fakt sedla .. nepříjemný..a surový chlápek.. hodně dobře to rozjede...o napětí a nečekané zvraty není nouze.. 70%(21.9.2018)

Film nie je taký pútavý ako Disturbia, nie je mrazivo atmosférický ako Don't Breathe a neponúka žiadny gore fest ako The Collector. Ale stále ostáva nadpriemernou záležitosťou, ktorú je potešujúce v tomto roku vidieť. Už od začiatku si film drží dobré tempo, uplynulým časom na diváka útočí stále väčším napätím a vo výsledku divák nemusí byť vôbec sklamaný. Herecké obsadenie je úplne vhodné, miestami je cítiť fajn náznak atmosféry a scenár je až na pár maličkostí relatívne OK. Okrem toho mám vo filmoch slabosť pre hlavných protagonistov, ktorí majú úplne rozporuplné charaktery, takže podobne ako aj v "Zberateľovi" mi ústredná postava sadla bez ohľadu na to, že sa po celý čas na niečo sťažuje. Ostatné postavy až tak výrazné nie sú, podobné neviditeľné stereotypy nájdete v hororoch všade inde. Antagonista je tiež fajn, do doby keď na scénu dorazí FBI a dostavia sa zvraty, ktoré už divák predom čakal a taktiež nezmyselné alogizmy, čo má celkom zlý dopad na celkovú váhu filmu. Dosť alogizmov sa vo filme vyskytuje už predtým: Už v prvej tretine je bežná situácia, ktorá mi v home invasion hororoch vyložene vadí. /Keď chalan oznámi, že je v určitom dome pravdepodobne uväznená a mučená žena, na miesto dorazia 2 policajti. Tí si na chvíľu pohovoria s vlastníkom a jeho priateľkou, no v žiadnom prípade nejdú preskúmať interiér domu. Posuňme sa trochu časom: Keď antagonista oznámi, že v určitom dome prebieha krádež, prídu na miesto dokonca 2 policajné autá a okamžite sa vtrhnú dnu. Na tom by ani nič nebolo, keďže už pred chvíľou bola ohlásená krádež a pravdepodobne šlo o toho istého lupiča, lenže za prvé: Od doby z prípadu protagonistu prešla už nejaká tá hodina a je polnoc, číže logicky by bolo v službe menej policajtov. A za druhé: Protizákonné väznenie človeka u seba doma je závažnejšie než krádež. Aj keď je antagonista o niečo presvedčivejší než chalan, takúto vec by som v žiadnom prípade neriskoval./ Na štvrtú hviezdu to nie je, no zatiaľ sa jedná o najlepšiu tohtoročnú hororovú záležitosť, ktorú som videl. Aj keď značka "thriller" k filmu pasuje viac.(26.8.2018)

Plnokrvný, nervydrásajúci thriller, ktorý mňa ako fanúšika žánru dokázal takmer dokonale uspokojiť. Zbytočne sa budeme zasierať úvahami, čo mal kto urobiť, alebo neurobiť, komu čo povedať alebo kam ísť. Mňa to napriek všetkým dejovým kotrmelcom prikovalo k obrazovke na celých 110 minút, pričom som sa ani jeden jediný raz nepozrel na časomer, ani nestopol prehrávanie. A to je známka kvality. Davida Tennanta nepoznám, ale tu sa uviedol ako skvelý záporák a verím, že zopár takýchto postáv si ešte v hororoch strihne. Výhrad mám v podstate len veľmi málo. Od začiatku to šlape ako dobre namazaný stroj. Funguje atmosféra, napätie a je tu naviac aj komu držať palce. Nečakane výživný filmík na neskorý večer. Silno odporúčam... 75 %!!(15.8.2018)

Označení hororu je dosti zavádějící, ale jako thriller je to velice dobré. Šel jsem do toho výhradně kvůli Robertu Sheehenovi, kterého mám rád od jeho nezapomenutelné role v Misfits, ale příjemně mě překvapily i ostatní postavy, v čele s výborným Tennantem. Děj má rychlý spád, seznamování s postavami je krátké a od první půl hodiny, kdy se vše otočí proti našim hrdinům-záporákům a dostanou se do pasti ve hře na kočku a na myš, se napětí dalo krájet. Jakožto gore maniaka mě samozřejmě mrzela absence tohoto skvělého prvku.. to je má jediná výtka, která však tento skvělý thriller stojí jednu hvězdu. Možná kdyby se tvůrci odvázali a ukázali byť jen jedinou torture scénku, která by stála za to, šel bych na plný počet. I když je hlavní postava v podstatě záporná, tak Sheehan disponuje obrovským charisma, díky kterému bych mu fandil i kdyby hrál roli Tennanta. Za sebe mohu rozhodně doporučit, já se parádně bavil a kdo od toho nebude očekávat ,,Áčkové'' výkony, neměl by být zklamaný.(15.9.2018)

Mladík uvidí čo nemal a odvtedy sa pre neho začína adrenalínová jazda a nerovný súboj s prefíkaným psychopatom. Je to síce o malú štipku slabšie ako moja obľúbená Disturbia, ale kto má rád filmy o tom, kto s kým napokon vyjebe, tak si to určite užije. Áno, o horor sa nejedná, ale napriek tomu je to vynikajúci thriller, ktorý dokáže udržať diváka v napätí od začiatku do konca, takže v tomto prípade budem ten "utopista" veľmi rád!!!(2.8.2018)