No Good Deed

(pracovní název)

• Nizozemsko

Horor / Thriller

USA, 2018, 111 min

Film nie je taký pútavý ako Disturbia, nie je mrazivo atmosférický ako Don't Breathe a neponúka žiadny gore fest ako The Collector. Ale stále ostáva nadpriemernou záležitosťou, ktorú je potešujúce v tomto roku vidieť. Už od začiatku si film drží dobré tempo, uplynulým časom na diváka útočí stále väčším napätím a vo výsledku divák nemusí byť vôbec sklamaný. Herecké obsadenie je úplne vhodné, miestami je cítiť fajn náznak atmosféry a scenár je až na pár maličkostí relatívne OK. Okrem toho mám vo filmoch slabosť pre hlavných protagonistov, ktorí majú úplne rozporuplné charaktery, takže podobne ako aj v "Zberateľovi" mi ústredná postava sadla bez ohľadu na to, že sa po celý čas na niečo sťažuje. Ostatné postavy až tak výrazné nie sú, podobné neviditeľné stereotypy nájdete v hororoch všade inde. Antagonista je tiež fajn, do doby keď na scénu dorazí FBI a dostavia sa zvraty, ktoré už divák predom čakal a taktiež nezmyselné alogizmy, čo má celkom zlý dopad na celkovú váhu filmu. Dosť alogizmov sa vo filme vyskytuje už predtým: Už v prvej tretine je bežná situácia, ktorá mi v home invasion hororoch vyložene vadí. /Keď chalan oznámi, že je v určitom dome pravdepodobne uväznená a mučená žena, na miesto dorazia 2 policajti. Tí si na chvíľu pohovoria s vlastníkom a jeho priateľkou, no v žiadnom prípade nejdú preskúmať interiér domu. Posuňme sa trochu časom: Keď antagonista oznámi, že v určitom dome prebieha krádež, prídu na miesto dokonca 2 policajné autá a okamžite sa vtrhnú dnu. Na tom by ani nič nebolo, keďže už pred chvíľou bola ohlásená krádež a pravdepodobne šlo o toho istého lupiča, lenže za prvé: Od doby z prípadu protagonistu prešla už nejaká tá hodina a je polnoc, číže logicky by bolo v službe menej policajtov. A za druhé: Protizákonné väznenie človeka u seba doma je závažnejšie než krádež. Aj keď je antagonista o niečo presvedčivejší než chalan, takúto vec by som v žiadnom prípade neriskoval./ Na štvrtú hviezdu to nie je, no zatiaľ sa jedná o najlepšiu tohtoročnú hororovú záležitosť, ktorú som videl. Aj keď značka "thriller" k filmu pasuje viac.(26.8.2018)

• rikitiki

Jde to do tý chvíle, než se začne záporák mstít. Logika se pak tiše vytratí. Původní nápad - zlodějíček nečekaně narazí na příliš velké sousto ale přitažlivost měl. Škoda, že se pak ze zlodějíčka vyklubal úplný rytíř bez bázně a hany, zatímco záporák se stane směšným, protože je jak z příručky freudismu pro negramotné. Povinné doklopýtání k předem jasnému konci mělo jediný světlý bod. Moment, kdy po ráně lopatou následuje hláška: "Takhle se, ku..a, zachraňujou lidi!"____ Na okraj: David Tennant by se už vážně měl pořádně najíst. SHRNUTÍ: Mlčení jehňátek s pokročilejšími komunikačními metodami a mnohem slabším padouchem.(11.11.2018)

Jak praví jedno moudré čínské přísloví - nevyplácí se vykrádat honosné baráky zazobaným pofidérním maníkům = jelikož se z nich mohou vyklubat vypočítaví úchylové, co mají ve sklepích spoutané ženské a dokážou Vám za pomoci nejmodernějších sledovacích a dálkově řízených aplikacích udělat ze života pomyslné peklo ! To se takhle jednou rozhodli Jarda s Vendou, že si vezmou ke své mizerně placené práci hotelových poslíčků a profi-parkovačů aut ještě bokovku. Co čert nechtěl, skřížil jim cestu úchyl největšího kalibru, který měl bohužel ještě vážně hodně peněz a s takovými se hra na schovku fakt nehraje (Jarda by mohl vyprávět, Venda už bohužel ne). Pro mě do téhle chvíle neznámý herec David Tennant se pro svojí roli uhlazeného úchyla fakt asi narodil, ještě teď mi stojí chlupy i v místech, kde bych přísahal, že žádné nemám, fuj !...........................moje hodnocení = 6,5 z 10.(4.11.2018)

Snaživý malý thriller od režiséra Geostormu. Příběh o dvou mladých zlodějích, kteří se vloupávají do domů, ale vše se změní, jakmile jeden z nich uvidí něco, co neměl a začíná souboj se slizským Psychopatem ( Výborný David Tennant), který se neštití ničeho. Hezky funguje napětí, film má spád, herci jsou sympatičtí, dojde i na menší překvapení. takže jako thrillerová jednohubka film kritéria splňuje. Není to sice nic výjimečného, ale já se bavil obstojně a rád filmu přilepším. 70%(10.8.2018)

Scénaristicky v mnoha ohledech neskutečně děravý, ale jinak překvapivě slušný thriller o bohatém a na první pohled nedostižném psychopatovi a jeho mladém protivníkovi, který se pokouší zachránit dívku, ze které si udělal domácí zvířátko. Film se snaží o chytřejší thriller, než nějakou vyvražďovačku, ale právě v tomto ohledu nejvíce troskotá, pokud se divák jen trochu zamyslí. S vypnutým mozkem film překvapivě slušně funguje a vyloženě neuráží.(11.12.2018)

• - Auto, které řídí obě dvě postavy, je značky Maserati Quattroporte, které bylo pro film upravené, hlavně jeho přední část. (Kudly4)