Klara je chladná a ambicózna kariéristka, ktorá je postrachom všetkých daňových hriešnikov. Keď to vyzerá tak, že jedným z nich je aj Marian, s ktorým jej prvé stretnutie nedopadlo práve najlepšie, rozhodne sa, že mu pomstí a zničí mu život. Marian na prvý pohľad vyzerá ako ľahká korisť - jeho účtovníctvo naozaj nie je celkom prehľadné a okrem toho sa u neho doma stále striedajú rôzne ženy... Tiež však má svoje zbrane a nemieni sa len tak vzdať... (RTVS)

sochoking

Vynikajúco napísaná, výborne zrežírovaná superpohodová romantická vec s inteligentnými hláškami a sofistikovaným humorom vhodná na akúkoľvek náladu. Absolútne nepresladené! ()

eLeR

Po dlhej dobe som zapla telku, ale rozhodne ju zase dlhú dobu nechám na pokoji. Celkom zlý výber. On je síce veľký sympaťák a zápletku to má celkom originálnu, ale ona mi vôbec nesadla a chýba tomu život. 2,5* ()

Flego

Príjemná poľská pohodovka. Tvorcom sa podarilo vyhnúť presladeným scénam, takže je film "pozerateľný". Záverečné scény síce nedávajú vnútornú logiku, ale filmu to príliš neškodí. ()

honajz

Nevím, mně postavy přišly nesympatické, nechápal jsem, proč by si holka, která si hraje na vyšší zbohatlickou třídu, doma chovala místo bohatého milence takové nemakačenko a prasátko, a ani Marian mi nepřišel, že by se předvedlv nějakém zajímavém a lidském světle. Takže mi samozřejmě přišlo jedno i to, jestli ti dva k sobě najdou cestičku a jak. Daný humor mne také neoslovil. Vlastně mi to připomnělo mnohé podobné české filmy, třeba Všechno nebo nic (sic!), jen se tady tvůrci trochu krotili. ()

Tryskomyš

No to je hrozná blbost. Nechápu. I když je to jakž takž vtipné, ale spíš film do telky, než do kina. A navyše som to viděla v Slovenskom znení. Jejich dabing nesahá našemu ani po kotníky. ()

slunicko2

Příběh o polidštění daňové inspektorky. Zaujali mě 40letý Michal Czernecki (šéf Ryszard) a 28letý Tomasz Vlosok (bývalý Klářin partner Artur). ()

Aljak

Posledné roky nám Poliaci viac krát ukázali, že vedia točiť kvalitné filmy. Podatek od miłości by som však do tejto kategórie zrejme nezaradil. Vo svojej podstate ten základ filmu nebol vôbec na zahodenie, ale niečo zásadné tomu proste chýbalo. Áno, postavy sú sympatické, dej odsýpa, ale celú dobu som mal pocit, akoby to točili Francúzi a nie Poliaci. Napriek veľkej snahe o dôvtip to pôsobilo často príliš sucho (samozrejme, našli sa aj svetlé chvíle), no a každému bolo asi jasné, kam sa celý dej poberá. Nuž, je to film z kategórie nemastné-neslané... Takže mňa osobne nenadchol, no zároveň to nebolo úplne beznádejné. ()

bohemia_regent

Takhle nějak by měla vypadat vkusná romantická komedie. Zvolená míra nadsázky se dodržuje od začátku do konce, humor je inteligentní a nenásilný, hercům se dá věřit. ()

Rathalos

Velmi prijemna a pohodova romanticka komedia od susedov z Polska,ktora ma fakt pobavila,zaujimavy pribeh,trefne vybrati herci a inteligentne natocena,nemam absolutne ziadne vyhrady,bolo to super...:-) ()

Kohutik

Výborne napísané postavy, herci ktorým sadli úlohy ako riť na šerbeľ a množstvo zaujímavých, vtipných situácií od začiatku do konca. Film, ktorý spríjemní večer. ()

Nikiko

Vtipné, nepřeslazené, svižně odsýpající. To už je třetí polský film, který mě v poslední době nadchl. Asi bych se měla polské kinematografii podívat na zoubek trochu víc. ()

Jurcekk

Alexandra je dobrá herečka, ale tie nohy kurva... A vôbec... Ale čo je podstatné... Kam sa na nich hrabeme... Ma napadá ten vianočný... Teraz toto . No rozdiel triedy... ()

lineker

Nevím čím to je, ale severní sousedé prostě ty pohodové, na nic si nehrající romance umí o dost lépe. Člověk si při nich nepřipadá trapně, či hloupě, sem tam se pohodově usměje a po filmu mu nezůstává hořká pachuť v ústech za hodinu a půl promarněného života. Nečekejte zázraky, ale sto minut v pohodě stráveného času. ()