poster

Toni Erdmann

 • Německo

  Toni Erdmann

 • Rakousko

  Toni Erdmann

 • Francie

  Toni Erdmann

 • Slovensko

  Toni Erdmann

 • Velká Británie

  Toni Erdmann

 • Nový Zéland

  Toni Erdmann

Drama / Komedie

Německo / Rakousko / Švýcarsko / Rumunsko / Francie, 2016, 162 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anchi
  ****

  Skoro 3 hodiny utekly jako voda, ani nevím, kdy naposledy jsem takhle s chutí koukala na TAK dlouhej film. Na tak dlouhej NĚMECKEJ film. Toni/Winfried (víc cool jméno jsem taky dlouho neslyšela) jsem já, až se v příštím životě narodím jako chlap. Jako velkej ošklivej německej chlap. Jednotlivý scény z diváka vykřešou přesně to, co je jejich životním posláním, podprahový zprávy účinkujou, herci hrajou, jako celek film funguje skvěle, ale stejně mi tam něco na tu pátou * chybí. Asi draci.(3.1.2017)

 • Lukrecie
  *****

  Výborné, geniální, musím vidět ještě jednou. Pro mě komedie roku, celé kino se naplno smálo více jak půlku fimu. Není to ale jen komedie je zde i velký přesah, hluboké myšlenky, o čem vlastně ten život je a místy i dost smutné, dojemné a k zamyšlení, navíc vysoce aktuální téma. Návod jak nebýt workoholik a uvědomit si ty pravé hodnoty a hlavně zůstat člověkem. "Jsi ty ještě vůbec člověk?" "Nikdy neztrácej smysl pro humor."(24.11.2016)

 • Pepinec
  ***

  Tentokrát jsem seniorům kazil věkový průměr v Evaldu, ale kdybych třeba zůstal stát v uličce, na prdel by mě to asi nesložilo. Jasně, že bych byl rád, kdyby se podobně kvalitní filmové sondy vrtaly i u nás, ale spíš mě potěší, když na rozdíl od Toniho nebudu postupem času používat humor taky jen jako lék na smutek. Jo a díky za tip na párty, to se o Silvetsru budou kamarádi divit...(24.11.2016)

 • *CARNIFEX*
  **

  Už dávno som si počas sledovania nejakého filmu, nehľadal cestu k hlavnej postave, tak dlhú dobu, ako tu. A popravde. Ani som si ju nenašiel. Vlastne by sa dalo povedať, že ani k jednej z postáv, ktoré v tomto dlhočiznom nemeckom projekte vystupujú, som si žiadny vzťah nevypestoval. Nemci, sú mi neskutočne nesympatickí, a tak tento môj úlet treba vnímať ako experiment, ktorý sa skrátka nevydaril. Vzťah otca s dcérou mi bol úplne "šumák", pričom som snímok ani nedokázal dopozerať. A to ja som jeden z tých, čo sledujú čokoľvek až do úplného konca (!). Neprišlo mi to nijak vtipné, ba dokonca som sa občas za pani Maren Ade cítil trápne. Neskutočne nezáživné, nudné, mdlé, skrátka nijaké ...(2.3.2017)

 • Marek1991
  ****

  Príbeh z neoliberálneho sveta. Možno trocha rozťahaný, ale určite poučný a k zamysleniu sa nad snobizmom a hraním sa na akúsi vyššiu rozumnejšiu triedu v niečom a zároveň totálne nerozumné drogovanie a iné záležitosti. Pokrytectvo hranej dokonalosti bez sebakritiky. Toto je veľmi významné európske dielo, ktoré keby nemalo istú ťažkopádnosť v deji, mohlo byť určite tým najlepším čo v Európe ako kritika systému za minulý rok bolo v kinematografii. Tá prázdnota na záver, tá úzkosť z toho je cítiť. Podľa mňa veľmi depresívne dielo, ale zasmial som sa občas. Táto doba je občas priam na prášky najmä kvôli ľudskému uvažovaniu.(25.1.2017)

 • - Během 56 dní bylo natočeno 120 hodin materiálu. (Hal_Moore)

 • - Maren Ade svůj film nevidí jako komedii. Svému producentovi řekla, že natáčí "smutný a supervážný film". Herci měli z natáčení ten samý pocit. (Hal_Moore)

 • - Režisérka Maren Ade strávila stříháním více než rok, během kterého porodila své druhé dítě. (Hal_Moore)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace