Toni Erdmann

• Německo Toni Erdmann (více)

Život zestárlého učitele Winfrieda Conradiho uplývá v naprosté rutině, kterou mohutný muž jen občas naruší svou pubertální vášní – drobným žertovným převlekem. Poté, co mu zemře jediný věrný druh, slepý pes, se Winfried rozhodne investovat veškerou pozornost do své odcizené dcery Ines, která dělá kariéru v nadnárodní firmě a nemá na nic a na nikoho čas. Po naprostém fiasku první návštěvy v Bukurešti mění Winfried strategii – čeho nemůže dosáhnout jako neúspěšný otec, toho může docílit jeho neforemné alter-ego. A tak se rodí životní kouč – německý ambasador Toni Erdmann, tragikomická figura s absurdní parukou a umělými zuby, která se workoholičce Ines začne plést do života v těch nejméně vhodných momentech. (Film Europe)

heger

Málokedy sa stane, že mainstreamový film vás dokáže prekvapiť niečím, čo ste ešte nevideli. Naozaj originálne a neuveriteľne vtipné. (Ale súhlasím s výhradami, že to kľudne mohlo byť o polhodinu kratšie.) ()

listo

Další hypovaný film. Pokud bych musela použít jediné slovo k hodnocení tohoto snímku, to slovo by bylo bizarní. Už jen holý fakt, že jde o německý film odehrávající se v Rumunsku leccos naznačuje. Téměř tříhodinovou sondu do života osamělého otce a jeho ještě více osamělé dcery (byť ta si to odmítá připustit) provází artové tempo a spleenová nálada, do níž tvůrci pálí hlava nehlava krutě vtipné i bolestné výjevy a okamžiky. Když k tomu přimícháte občasné scény bořící jakékoliv hranice (masturbační scéna či narozeninová naked party s bulharskou maskou), dostanete opravdu podivně chutnající zážitek (asi jako onen zelený zákusek postříkaný spermatem, na němž si zhruba v polovině filmu smlsla hlavní hrdinka). ()

Foogas

Čekal jsem větší křik, ale pořád dobré. Chybí tomu větší tah na branku. Za zmínku stojí šťavnaté zákusky a uvítání hostů v nahém obleku s podmínkou stejného dress codu. ()

doriana.g

Jeden moment, který za něco stojí, a to když se ten upjatý kuní xicht rozezpívá. To je na skoro tříhodinový film sakra málo. Zbytek je buď vata, nebo jenom těžko uvěřitelný rádobyart. Btw, proč životní kouč/ambasador vypadá a chová se jako retardovaný bezdomovec se třemi promile? Protože umění? Protože život? Ale kdeže. ()

Leník

Velké těšení na základě některých zdejších komentářů, vystřídané pocitem, že se snad dívám na úplně jiný film. Příšerně dlouhá stopáž. Komedie? Pousmála jsem se asi dvakrát. Hlavní hrdina v komickém (?!) převleku naprosto nesnesitelný, opěvovanou scénu narozeninové party jsem nepochopila vůbec. A to si myslím, že mám smysl pro (černý) humor. Nemám ráda, když mi filmy polopaticky sdělují, jaké jsou ty nejdůležitější životní Hodnoty, to vím i tak. A tady se toho poučení dostává až až. Děkuji, ale příště radši půjdu na něco přízemního. ()

makau

Film, který mne zasáhl. Sice na něj z počátku koukáte nevěrohodně. Jako co tohle je??? Ale postupně se vám dostává pod kůži. Stopáž uběhla rychle a klidně bych zvládl být ve společnosti Toni Erdmanna i daleko déle. To, že tu někdo píše o nepochopení filmu zcela chápu. Pracuji s lidmi již téměř 20 let a denně mluvím se stovkami různých lidí, typů a povah. Jedno mají však společné. A to spěch. Všichni chvátají někam a vlastně ani sami neví kam. Parkrát se otočí a jsou již na sklonku života a diví se jak rychle to uteklo. To je všechny v dnešní době spojuje. Nikdo se nepozastaví. Pořád se pospíchá. Nikdo nemá na nic ani na nikoho čas. O tom a nejen o tom je tento film. Proto se nedivím, že ho někdo, ba třeba i většina nepochopí. ()

abi9

Skvělý! Skvělý! Skvělý! Skoro tříhodinová stopáž a vůbec by nevadilo, kdyby byla ještě delší. Mistrná práce s trapností. Brilantně zachází s emocemi. Absurdnost reálných situací se stává až neuvěřitelnou. Scény v reálném čase bez jakýchkoliv příkras ani nachvíli neomrzí. Naopak čím déle jsem film sledovala, tím jsem chtěla víc a víc. ()

cinemafil

To byl film, kdy hrdina je looser od 1. minuty do samého závěru, kromě poslední scény. Jeho snaha o lidskost je tak sympatická a vzácná. Film má 162 min., ale je dějem nabitý. Naked party je příjemné osvěžení a zapadá do scénáře. Scénář je napsaný citlivě a udrží dějovou linii. Absence hudby ve stylu severského manifestu DOGMA si všimnete, až když jdou titulky. Silný příběh, oba hlavní představitelé zahráli nádherný opus. 4* ()

VLADEK

Takových nejistých 5 hvězdiček. Až do 02:20.00 to šlape a pak tak nějak dojde dech, ale závěr to zafixuje. ()

allegria

Velkou část filmu jsem byla přesvědčená, že budu hodnotit hodně vysoko. Sympatické téma, originální zpracování, humor, spád, velmi dobré herecké výkony... Co mě ale znechutilo, bylo až nelogické a jakoby násilné protahování děje, dokonce opakování stejného "vtípku", který už mezitím ztratil na přitažlivosti a chyběl moment překvapení. Jinak film řadím, navzdory nižšímu hodnocení, do špičky německé filmové produkce z poslední doby. ()

mouzi

Uprimna a nekonecne dlouha utahana zpoved taty svoji dceri. Samozrejme nesmela chybet pasaz s nahymi lidmi, jinak by to snad ani nebylo nemecke. Kazdopadne to stalo za to a ja jsem rad, ze jsem byl u toho, kdyz Nemci natocili tuto emocionalne komedialni zalezitost, ktera vylozene nenudi, nenadchne, ale budete si ji pamatovat. ()

KidCZ

Asi jsem němec bez smyslu pro humor, ale neuchechtnul jsem se za celou dobu ani jednou. Vlastně jednou ano, ale ve smyslu "WTF". Příběh fajn, ale celek mě zklamal. ()

bonovox

Neskutočný film a z Nemecka! Silný príbeh v ktorom sa nájde azda každý z nás. Nekompromisne podané, skvele zahrané a hlavne emocionálne strhujúce. Záverečná oslava narodenín je neuveriteľne silnou scénou, ktorá ma totálne dostala... Európsky film roka. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

20.09.2018

Toni Erdmann má režiséra, ztratil hvězdu

Toni Erdmann má režiséra, ztratil hvězdu

16.08.2018

Vysoce očekávaný remake evropského hitu Toni Erdmann prošel v posledních pár dnech několika drastickými změnami. Zaprvé, snímek z neznámých důvodů opustila hlavní herecká hvězda Jack Nicholson … (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík