Stébla (festivalový název)

(festivalový název)

Jižní Korea, 2018, 66 min

Hyung-koo Kim

• Brylin

Tak tahle korejská kavárenská konverzačka mě úplně minula. Snímek se tváří artově: prostředí zastrčené pohodové kavárny, intelektuálové a umělci coby hlavní postavy v mezních situacích, černobílá kamera, nekonečné rozhovory, ale celý film je naprosto prázdný. Bohudík za krátkou stopáž. Jedna hvězda.(7.7.2018)

Jihokorejská variace na Kafe a cigára je také černobílá, jen se odehrává v nekuřácké kavárně. To je ovšem jen scenáristická finta, jak dostat postavy před kavárnu a trochu ty dialogy ve dvojicích promíchat. Jen je tam jeden dlouhý záběr, ve kterém jedna z postav pořád běhá nahoru a dolů po schodišti, který jsem vůbec nepochopil.(6.7.2018)

• JenYu

MFF KV 2018: Vemi slabé. Myslím, že atmosféru filmu nejlépe vystihl divák, který v jedné z mnoha tichých scén zachrápal na celý kinosál. V některých filmech dialogy chybí a člověk si jich přeje víc, a jindy platí, že méně je více.(5.7.2018)

Moje první setkání tímto jihokorejským režisérem a byl jsem skutečně příjemně překvapen. Uznávám, nechtěl bych od Sang-soo Honga vidět žádný několikahodinový vztahový epos, ale vzhledem ke krátké stopáži mi film skvěle odsýpal. Skvělá observační věc, zručně uchopený audiovizuál, hezky vybudované dialogy. Líbila se mi práce s jednotlivými postavami a jejich interakce mezi sebou. Je zajímavé, že na každého, kdo se mnou tento film viděl, zapůsobil tento film jinak. Já ho vnímal jako velmi příjemný zážitek, po kterém jsem se cítil skutečně velmi dobře. Nezáleží totiž až tak na prostředí, ve kterém se pohybujeme. Pokud začneme analyzovat naše životy jako zde ve Stéblech, zjistíme,ač se to na první pohled nezdá, že všichni jsme vlastně jenom lidé se stejnými problémy, kteří kvůli svým subjektivním představám dělají rozhodnutí, která nechtějí. Proto je občas nejlepší zasednout společně ke stolu, vykašlat se na všechny předsudky a představy a ožrat se při pár lahvích saké. |70%|(17.7.2018)