Michael Inside

• Velká Británie Michael Inside

Príbeh osemnásťročného Michaela (Dafhyd Flynn), ktorý sa dostane do väzenia na tri mesiace za prechovávanie drog. Michaelov otec si momentálne odpykáva tiež trest v base a matka mu zomrela na predávkovanie, keď bol ešte malý, a tak Michael momentálne žije so svojim starým otcom v štvrti v Dubline. Po tom, ako sa vráti na slobodu, už však nikdy nebude tým, kým bol. (sochoking)

sochoking

No, hlavný hrdina je oveľa sympatickejší, ako ten ksicht na plagáte v anotácii k filmu. To len na úvod. Slušne zahraná a nakrútená sociálna krimi psychologická dráma o 18 ročnom mladíkovi, ktorý sa kvôli svojej naívnosti dostane do väzenia. Vo filme sú drsné scény, avšak nakrútené tak, že si ich divák musí iba sám domyslieť, takže žiadne brutálne otvorené násilie, čo mi dnes momentálne vyhovovalo. Herecky a režisérsky je film zmáknutý totálne v top leveli pre mňa osobne. Pochmúrna kamera umocnená depresívnou muzikou iba umocnili môj filmový zážitok. Rozhodne nadpriemerná väzeňská dráma ukazujúca, ako sa z tínejdžra stáva muž. ()