Jediné slovo, které mu zašeptá cizí člověk na mostě do ucha, donutí čtyřicátníka Güntera začít pátrat po své minulosti. Dosud vedl v podstatě běžný život. Živil se jako divadelní herec, měl aféru se svou hereckou kolegyní, ženou režiséra, trávil čas se svojí dcerou... Jako čtyřleté dítě byl ale nalezen v lese v Německu a nyní jeho existenci začne ovládat otázka o jeho původní rodině, která přesouvá všechno ostatní na druhou kolej. (Febiofest)

Idego

Miluju bizár a na novýho Warmerdama jsem se hodně těšil, ale kvalitám mnohých jeho předchozích počinů se Nr. 10 nevyrovná. Rozjezd je dost pomalej, až jsem se bál, že začal točit obyčejný filmy bez špetky WTF, aby se to pak najednou otočilo o 180 stupňů a jakoby začal úplně jinej film. Chybělo tu balancování na ostré hraně normality a absurdna, který dává šťávu Emmě Blank a Schneider vs Bax. Chyběl tu postupnej rozvoj a gradace toho absurdna jako v Borgmanovi. V Nr. 10 se místo toho dlouho nic zvláštního neděje a pak najednou bác in your face všechno je jinak. A to prostě není ono. Ve výsledku to bizarní bylo určitě dost, ale většina zápletek, očekávání a vlastně i postav přestane v půlce filmu být důležitá a do konce filmu se nestihne vybudovat nic dostatečně komplexního, co by je nahradilo, takže výsledek je docela rozpačitej. Potěšil mě ale meta rozměr s divadelní "abstraktní koláží bez logiky" a kopání do katolické církve, což byly nejvtipnější, resp. jediný vtipný momenty. ()