Reklama

Reklama

Grand Prix Driver

(seriál)

Recenze (4)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

It takes years to build F1 team, but you can kill it in six months. Vhled do zákulisí předsezónních činností týmu F1 v zimní pauze; tedy práce mechaniků, designerů, inženýrů, pilotů, marketérů, (nej)vyššího managementu... Navíc v době, kdy upadající legendu motorsportu (podruhé) opouští Ron Dennis a nastupují nový investoři s ambiciózními plány na navrácení ztraceného lesku značky McLaren. A především dokusérie, která možná původně měla ukázat tuto organizaci v lepším světle po nástupu nové vlastnické struktury, ale ve výsledku mimoděk propálila, proč po sezóně 2012 nastal úpadek a ústup z desítky let držených pozic. Začíná to sluníčkově (nový začátek, nové auto, nový pilot, nová vize), pak se začínají projevovat třenice, nestíhání uzávěrek, nesoulady s Hondou, vším tím rozladěný/odevzdaný Alonso, o iluze přicházející Vandoorne a končí se ostudným fiaskem během testovacího týdne v Barceloně, který vyústil v snad nejhorší sezónu McLarenu vůbec (což už není, bohužel, předmětem série), ale ukázal problémy, které se následně sezónu po sezóně dařilo adresovat (je škoda, že nevznikly následné série z ročníků 2018 a dále). Pokud jste F1 nepolíbení, tak toto je spíše pro fajnšmekry, kterým nestačí, že se podívají na sestřih nejzajímavějších událostí Velké ceny XY. Přeci jen sledovat, jak několik desítek lidí s napětím sleduje, zda se partě montérů z Japonska (ne)podaří nasadit a zažehnout motor skrze softwarový update, je hodně specifická záležitost. Ovšem jsou zde i pro běžného diváka vděčnější věci typu fyzické a PR přípravy nováčka F1 apod. Každopádně to je především o běžně skrytém zákulisí centrály stáje F1 a nikoli o F1/pilotech/závodech apod. ()

DocBrown 

všechny recenze uživatele

Dokument, na kterém jsem se taky nepatrnou měrou podílel. Když se začínal natáčet, tak si nikdo ani v tom nejčernějším snu nedokázal představit, jak to nakonec dopadne. Vidět to po roce bylo jak sypat sůl do ještě nezahojených ran. První dvě epizody byly poněkud zdlouhavé a ve čtvrté pak není už žádné místo na začátek sezony. Debrief po zimních testech a pak střihem rovnou do září. Do té mezery by se daly nacpat klidně další dvě epizody, ale v tom už se asi nikdo nechtěl dát rejpat. ()

Hpatrik 

všechny recenze uživatele

Na F1 se už pár let nedívám, ale podívat se pod pokličku týmu Mclaren a jeho přípravy na novou sezónu nešlo odolat. Zajímavá podívaná, zvlášť když se to tak nečekaně zdramatizuje.. ()

Reklama

Reklama