Zjevení

L'Apparition

Zjavenie

• Kanada

Francie, 2018, 137 min

Napriek tomu, že sa s obsahom Zjavenia nestotožňujem, je to hlboký film, aké v poslednom období málo vídam. Nie je pekný, ale veľmi zaujímavý, na zamyslenie. Síce chápem, že tá stopáž bola nutná, ale predsa sa mi to zdalo pridlhé. Bulvárny záver filmu odobral nielen hviezdičku, ale hlavne znemožňuje divákom, nájsť na položené otázky svoje vlastné odpovede. Škoda.(20.2.2019)

Celý čas som rozmýšľal, či je ten film náboženský alebo protináboženský. A hoci to v závere štvrtej a piatej kapitoly začína vyzerať, že odpoveď je jasná, nakoniec to vôbec nie je také jednoduché. Každopádne to je ale film duchovný, a to sakramentsky silný. Paradoxne o čo viac sa tu zázrak analyticky rozpitváva, o to je skutočná spiritualita mocnejšia.(23.1.2019)

Díky, Anno(18.1.2019)

Skvěle to vystihl Lukáš Jirsa a jeho kolegové v pořadu ČRo Vltava Reflexe: Film!: Vztah víry se současným racionálním světem. Kritika merchandisingu církví a jejich řádů, zaslepenost víry, ale i rozpor mezi ní a fakty. Hledání agnostika Giannoliho uzavírá otázka: Jsme lidé nebezpeční, nebo naopak prázdní? Ouuuu(24.1.2019)

Film klade víc otázek než odpovědí, což se ve věcech víry stává. Anna je symbolem čistoty, kterou zraněný svět potřebuje. Postavili si ji na piedestal a uctívají ji. Zavřeli si ji do své klece a Anna, dcera anonymní matky, nemá jinou volbu. Jacques chce znát pravdu a je pro Annu jediným, kdo ji chce vidět, jaká je. Detektivní motivy filmu si občas nejapně pohrají s některými klišé z dílny Dana Browna, což trochu devalvuje jinak zajímavé poselství. Jen ten perex k filmu napsal totální ignorant.(21.1.2019)

Viděl vůbec autor obsahu ten film? Kde byli ti nápadnící? A nebyl to spíš válečný zpravodaj než investigativní novinář? Jinak oba herci v hlavních rolích výborní a skvělý výber hudby!(20.1.2019)