Zjevení

• Francie L'Apparition (více)
Trailer 1

Jacques pracuje jako reportér ve velkých francouzských regionálních novinách. Jeho pověst nezaujatého a nadaného investigativního novináře upoutá pozornost Vatikánu, který si ho najme na splnění zvláštního úkolu. Stane se členem komise ověřující údajné zázračné zjevení v malé francouzské vesnici – tedy opravdového kanonizačního procesu. Po svém příjezdu se setká s mladou a citlivou Annou, která tvrdí, že se osobně stala svědkem zjevení Panny Marie. Tváří v tvář rozdílným názorům duchovních a skeptiků ve vyšetřovací komisi Jacques postupně odkrývá skryté motivy a tlaky, které ovlivňují vyšetřování, a jeho vlastní víra se otřásá v základech. (Artcam Films)

Othello

Ta úmorná touha odevzdat se duchovnu. Obzvláště ve stáří, kdy hrozí, že mnoho vyvstaných otázek již navždy zůstane nezodpovězeno. Těžký dospělý (možná až trochu zaprdle) film o velkých tématech bez velkých obrazů. ()

hygienik

Napriek tomu, že sa s obsahom Zjavenia nestotožňujem, je to hlboký film, aké v poslednom období málo vídam. Nie je pekný, ale veľmi zaujímavý, na zamyslenie. Síce chápem, že tá stopáž bola nutná, ale predsa sa mi to zdalo pridlhé. Bulvárny záver filmu odobral nielen hviezdičku, ale hlavne znemožňuje divákom, nájsť na položené otázky svoje vlastné odpovede. Škoda. ()

SeanLSD

Celý čas som rozmýšľal, či je ten film náboženský alebo protináboženský. A hoci to v závere štvrtej a piatej kapitoly začína vyzerať, že odpoveď je jasná, nakoniec to vôbec nie je také jednoduché. Každopádne to je ale film duchovný, a to sakramentsky silný. Paradoxne o čo viac sa tu zázrak analyticky rozpitváva, o to je skutočná spiritualita mocnejšia. ()

InTerrre$

Skvěle to vystihl Lukáš Jirsa a jeho kolegové v pořadu ČRo Vltava Reflexe: Film!: Vztah víry se současným racionálním světem. Kritika merchandisingu církví a jejich řádů, zaslepenost víry, ale i rozpor mezi ní a fakty. Hledání agnostika Giannoliho uzavírá otázka: Jsme lidé nebezpeční, nebo naopak prázdní? Ouuuu ()

Psice

Někdy žasnu nad tím, jak režisér nedokáže využít ku prospěchu filmu stopáž, kterou má k dispozici. Příkladem toho je i Giannoliho Zjevení. Po poměrně dobře našlápnuté dvouhodinovce jsem pochopila, že ... hlavní postavou není Anna, ale Jacques. Tohle zjištění nepotěší obzvlášť ve chvíli, kdy jeho postavě připisujete celou dobu pouze funkci „posouvače děje.“ Proto jsem ani nevnímala Jacquesův rezervovaný postoj vůči zjevení a potřebu pracovat s fakty jako leitmotiv. Snímek tedy řeší (z mého pohledu) velmi povrchním způsobem otázku (ne)víry v Boha. Mariánské zjevení a příběh Anny (tedy to, co celý film zásadním způsobem táhlo), pak tudíž mělo být pouhým prostředkem k otevření tázání po spirituálních otázkách v Jacquesově životě (avšak ve filmu téměř neznatelně naznačeno). Zjevení, jako kdyby nevědělo, kam se žánrově zařadit – chce být mysteriózním snímkem, psychologickým dramatem a detektivkou zároveň, ale není ani jedním z toho. Pečlivě budované napětí filmu, jako kdyby v samotném závěru přišlo vniveč z důvodu již zmiňovaného překvapivého rozpoznání hlavní postavy, ale i proto, že rozuzlení více jak dvouhodinového filmu se vejde do závěrečné desetiminutovky (aniž by přineslo jakoukoli katarzi). Závěr spíš jen odhaluje další otazníky a vlastně celý děj ještě více zpochybňuje a zamlžuje.  A řeči o tom, že tohle je právě to Tajemství, neberu. Každopádně herecký výkon představitelky Anny je pozoruhodný a hudba Arvo Pärta potěší - snad už proto stojí se na snímek podívat (s přihlédnutím k tomu dávám 3*). ()

Majkak

Film klade víc otázek než odpovědí, což se ve věcech víry stává. Anna je symbolem čistoty, kterou zraněný svět potřebuje. Postavili si ji na piedestal a uctívají ji. Zavřeli si ji do své klece a Anna, dcera anonymní matky, nemá jinou volbu. Jacques chce znát pravdu a je pro Annu jediným, kdo ji chce vidět, jaká je. Detektivní motivy filmu si občas nejapně pohrají s některými klišé z dílny Dana Browna, což trochu devalvuje jinak zajímavé poselství. Jen ten perex k filmu napsal totální ignorant. ()

quixote

Ač to tak původně může vypadat, není to antiklerikální film. Uspokojil má očekávání, hlavně to, že odpověď na to, jak to vlastně bylo, nechává na divákovi. ()

Lukas.Prikry

Viděl vůbec autor obsahu ten film? Kde byli ti nápadnící? A nebyl to spíš válečný zpravodaj než investigativní novinář? Jinak oba herci v hlavních rolích výborní a skvělý výber hudby! ()

kolemjdouc

Příběh ukázal jak se Meriem vlastně pro své ambice zachovala jako kudlanka a použila Annu jako nástroj vlastního osvobození.A ukázal slabinu církve.Manipulovat věřícími.Závěrečný pohled Jacquese na Meriem mluví za vše...Famózní výkon Lindona.vynikající kamera.Exteriéry....herci prakticky bez nalíčení. ()

fafejt001

Za mne dost dobré . Ten vojenský zpravodajce výborný týpek , myslím tím toho Vincenta . A zajímavé rozuzlení celého vyšetřování . Prostě po delší době film na zamyšlení . Bravoo . ()

ladama

Krásná kamera a hudba, citlivě vybraná ke všem záběrům. Stopáž přes dvě hodiny vůbec nevadí, protože film vás neustále drží v napětí. Velice silný a krásně natočený film! ()