Tři mušketýři

• Španělsko Los tres mosqueteros (Los diamantes de la reina) (více)

Jeden za všechny, všichni za jednoho! Adaptace slavného románu Alexandra Dumase natočená v rozsáhlé koprodukci. Oč by bylo chudší dětství každého z nás, kdyby nepoznal věrné přátele na život a na smrt Athose, Porthose, Aramise a d'Artagnana. Neustále bude Alexander Dumas udílet lekci všem, kdo chtějí psát dobrodružnou literaturu či bavit celou rodinu. Tři mušketýři vyprávějí příběh o odvaze, cti, přátelství, věrné lásce, ale zároveň o zradě, intrikách a podlosti. A tak se nám vždy znovu a znovu zatají dech, když mladý gaskoňský šlechtic d'Artagnan, vybaven několika tolary, mečem, matčiným balzámem na rány a otcovým dopisem pro pana de Tréville, starého přítele rodiny, potká na jedné ze svých zastávek Rocheforta a v okénku zahlédne krásnou tvář Milady de Winter. Příběh začíná a my víme, že se máme nač těšit! Filmová verze z roku 1973 v režii Richarda Lestera nazírá příběh Tří mušketýrů s lehkým odstupem, který mnohé pobavil a některé pobouřil. (Česká televize)

Autogram

Neviem, či originálna predloha bola až tak komická, ale pripadalo mi zvláštne, že sú všetky postavy nejako na hlavu s priblblým správaním. Keby bol taký iba priteplený kráľ, to by bola bežná klasika, ale z ničoho nič sa niekto začne šermovať a zabíjať, potom rovnako aj skončí, trochu to nemá hlavu ani pätu. Plus je zase krásna Constancia a celkovo dobré obsadenie. ()

Pink.Panther

To snad žabožroutům udělali ti Britové naschvál, že přišli s touto neortodoxní adaptací Dumasova románu právě oni. Je to paradox, ale je to tak - domovská francouzská spíše konzervativní verze z roku 1961 tomuto šlape na paty, ale nemá tu poetiku Lesterova filmu. Britové dodali této adaptaci „něco“ čemu říkáme X-faktor a to se pak překonává velmi těžko. S ohledem na dnešní filmařské trendy bych se nebál označit tento film „navěky nejlepší“. Produkce: Alexander, Michael and Ilya Salkind Productions ()

triatlet

Převládající vtip, nadsázku, výborné herectví (je vidět, že M. York si roli opravdu užíval), ale i filmařskou zručnost dokládá např. "dopisová scéna", která začíná donašečovým líčečím odposlechu u kardinála a střihem přechází do královniny ložnice, následně do domu, kde bydlí Constance. Královna: "Znáte někoho opravdu spolehlivého?" Constance: "Výsosti, za to vám ručím!" (...) Manžel Constance: "Mně se ten dopis nezamlouvá. Z toho čiší intriky." ()

Mr.Apache

Mohlo to být něco jako definitivní filmová verze Dumasova majstrštyku: Velkolepá výprava i výběr hvězdných herců je v pořádku, ale jméno Richard Lester v čele celého projektu - toť tušení stínu. A bohužel, tento víceméně komediální režisér ze svého zajetého stylu nehodlal vybočit ani tváří v tvář mečům našich čtyř přátel. Zbytečně velká porce nadhledu, shazujících scének a parodických prvků nemilosrdně pohřbila naděje fanouška na důstojný pomník jeho milovanému románu. To, co dal tolkienovcům Peter Jackson ve své fantasy trilogii, se zde nekoná ani náhodou. Ale zdá se, že Lesterovo pojetí většině diváků vyhovuje. Sice se ošklíbám, ale je to nakonec pořád lepší, než některé jiné hollywoodské paskvily na mušketýrské téma, o nichž se mezi šlechtici nesluší hovořit. ()

LEATHERFAC

Velmi slabé, mušketýři jsou tu za trdla, zápletka triviální a děj nudný a unylý. Taková plejáda herců a výsledek tak mizerný. Když jsme u těch herců, když se York svlíkne, tak mi přišlo až k smíchu jaký je tu chcípáček. Ve srovnání s jinými hrdinskými eposy mi jeho tělíčko přišlo jak vězeň z Dachau. A zatímco se všichni rozplívají nad nekonečnou krásou tuctové Rachel, na níž je podle mě zajímavé jen jméno, mě přijde naprosto přenádherná Chaplinovic dcerka. No Faye D. sice není můj typ až tolik, ale ujde, navíc je narozdíl od Rachel mnohem lepší herečka. Jinak celkově ke konci už mě děj skoro nezajímal, jak to bylo nudné a utahané. Kterýkoliv díl Angeliky byl zábavnější. Což není zrovna pochvala. Takže za jedna. ()

• Při šermovačce v prádelně vidíme při záběru blonďatého kluka, který má náhle v dalším záběru na hlavě klobouk. (Vercinix)

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch