Harrow (TV seriál)

• Austrálie

Harrow

Dr. Harrow

Drama / Krimi / Mysteriózní

USA / Austrálie, 2018–2021, 23 h 7 min (Minutáž: 42–52 min)

Ioan Gruffudd, Darren Gilshenan, Mirrah Foulkes, Jon Prasida, Remy Hii, Anna Lise Phillips, Damien Garvey, Robyn Malcolm, Gary Sweet, Hunter Page-Lochard, Tony Barry, Lynette Curran, Richard Brancatisano, Aaron Davison, Chris Haywood, Tasneem Roc, Andrew Buchanan, Michael Balk, Janelle Bailey, Doris Younane, Christian McCarty, Laura Gordon, Ditch Davey, Ivar Kants, Joel Tobeck, Kamil Ellis, Joe Klocek, Jolene Anderson, Grant Bowler, Pacharo Mzembe, Melissa Bonne, Ella Newton, Amali Golden, Dan Ewing, Allison Cratchley, Brad McMurray, Loani Arman, Tracie Filmer, Neveen Hanna, Jace Lee, Scott George, Joel Greasley, Hugh Parker, Natalia Ferrari, Emily Gruhl, Steve Nation, Richard Cawthorne, Geoff Morrell, Daniel Widdowson, Sarah Thamin, Christopher Morris, Mia Morrissey, James Lugton, Heather Mitchell, Nicole da Silva, Airlie Dodds, Tina Bursill, Simon Elrahi, John Batchelor, Miriama Smith, Luke Pegler
  • kleopatra

Další zbytečný semletý hadry s myšma, ale jen pro charisma Ioana Gruffudda jsem se přemlouvala ke trojce, jenže charisma nerovná se herecký um, alespoň tady dělá obličeje jak v němym filmu a ke konci už to fakt byla nuda, navíc nemusím dcery, který na sebe strhávaj veškerou pozornost a furt něco rodičum vyčítaj, no nic, máš to za dvě a mazej, než si to rozmyslim.(14.10.2020)

Ioan Gruffudd si zopakoval roli patologa, ve Forever šlo spíše o zábavnou detektivku s mysteriózní/fantasy zápletkou na pozadí. Tady máme spíše temnější detektivku s drama zápletkou na pozadí. Forever se odehrávalo převážně v USA a ve městě, Harrow je v Austrálii a podíváme se často i do divočiny. Austrálie je trochu osvěžení oproti klasickým USA kriminálkám. Ioan Gruffudd je opět výborný, případy jsou zajímavé a celkově i drama na pozadí táhne. Sice nejde o nic extra, ale těch 10 dílů je fajn. Prodloužení na druhou sérii potěšilo. 70%(26.5.2018)

Harrow je prostičký feel good. Bez nároků, s dobrou gradací, s náběhem na slušnou guilty pleasure. Takovej ten, kde se sice řeší drasťárny, ale v reálu v něm spíš Ioan Gruffudd dělá oči na milfkovou policajtku. Trochu Dexter, trochu Castle. Trochu jsem se styděl, že sem to celý viděl za dva dny.(25.4.2019)

• brasek

Unudené, nesympatické a nelogické. Zbytočný seriál, alebo tvorcom nikto nepovedal že nestoja za veľa.(14.6.2019)

No tak toto je veľmi milé prekvapenie, nečakal som, že ma to až tak zoberie, no ale zobralo. Hoci cez prvé časti som sa musel trocha prekusávať. Postupne sa ale, okrem celkom zaujímavých prípadov vrážd, začal pútavo rozmotávať aj osobný príbeh Dr. Harrowa, ktorý potom v druhej sérii nadobudol temnejší rozmer (inteligentná hra mačky s myšou, to veru môžem). A presne to som čakal, to vyšlo na jednotku. Pritom sa nezabudlo ani na občasný humor, čierny samozrejme (pozn. snáď sa slovo "čierny/a/e, ešte smie používať, alebo už nie? Ak nie, tak sa všetkým politicky aktívne korektným ospravedlňujem). Našiel som iba jednu výraznejšiu logickú chybu, ktorá hneď udrela do očí. Tuším to bolo hneď v prvej časti prvej série - mobil vydrží zapnutý bez dobíjania baterky aj vyše roka? To som nevedel. Slušný nadpriemer. 80/100(9.9.2020)

• - Názvy všetkých epizód sú v latinskom jazyku. (IceQueen)