poster

Murdered for Being Different (TV film)

Drama

Velká Británie, 2017, 61 min

Kamera:

Vanessa Whyte

Producenti:

Scott Bassett

Střih:

Johnny Rayner

Zvuk:

Joe Fletcher

Scénografie:

Jamie Lapsley

Kostýmy:

Nigel Egerton
(další profese)
 • Morholt
  ****

  V srpnu roku 2007 byla skupinou pěti teenagerů ve věku od 15 do 17 let ukopána dvacetiletá Sophie Lancaster a její přítel Robert Maltby si z útoku odnesl doživotní následky. Důvodem napadení byla příslušnost obětí ke gotikům. Útočníci byli dopadeni a dva z hlavních aktérů odešli od soudu s doživotím, zatímco další tři dostali tresty do necelých šesti let. Film se věnuje především rekonstrukci toho, co předcházelo celé tragédii i samotnému napadení a podobnou měrou i snaze policistky přesvědčit jednoho z přihlížejících, aby šel svědčit. To, že se na filmu podílel i sám Maltby, pak dá celkem věrohodně nahlédnout i do soukromí nešťastné dvojice. V nemocnici dojde i na celkem silné emoce a samotné napadení nepostrádá autentickou brutalitu. BBC se to prostě zase povedlo. 85%(15.2.2018)

 • misterz
  ****

  Strašné čo sa to na svete deje, a čo dokáže urobiť človek človeku. Tie decká by som hodil do nejakej jamy, najlepšie plnej hladných levov. Z nich nikdy nič dobré nevyrastie, len prinesú trápenie niekomu ďalšiemu. Oceňujem tie vysoké tresty, no podľa môjho názoru, je to iba odklad problému. Aj keď na dlhšie obdobie. Slušný nadpriemer. 80/100(13.6.2020)

 • solisoli
  ****

  Veľmi pôsobivý príbeh podľa skutočnosti v kvalitne reálnom podaní. Príbeh je o dvoch extravagantných tínedžeroch, ktorí boli obeťou brutality, len preto, že sa výzorom nezhodli s názorom sadistických primitívov. Pomerne stručne, jasne a výstižne bez zbytočných snáh viac dejom upútať. Trochu škoda, lebo by to trochu neškodilo analyzovať vrahov a ich pôvod, už len preto, aby sa takýmto im podobným hajzlom vyhýbal každí normálny človek a prinútil ich byť v spoločenskej izolácii. A keď sa takýto smradi nájdu vzájomne, veľmi rýchlo ich normálna spoločnosť odhalí. Veľmi pôsobivá podívaná aj s hereckými výkonmi. Chcelo to trochu aj nazrieť do anglickej justície, ktorá sa postavila k vrahom veľmi nekompromisne. Len ako TV film, to na mňa nepôsobilo.(7.9.2018)

 • Franc1s
  *****

  Drsná hodina bez kompromisů... Příběh podle skutečné události, který se stal v roce 2007 v Anglii. Sophie a Rob,pár který si jednou takhle vyšel ven. A bohužel potkali skupinku vymaštěnců, kteří je brutálně napadli, jen díky tomu že vyznávali gothik. 20letá Sophie zemřela.. Lidi jsou z*rdi a zm*rdi budou..Sám Rob, který přežil se zúčastnil rekonstrukce té noci. Přesně i tady by se hodil komentář Marylina Mansona, který pronesl k události, podle které je natočen film Bomb City...8,5/10(11.10.2018)

 • SOLOM.
  ***

  Řekněme si na rovinu, zločiny z nenávisti vůči „odlišnosti“ tu byli a budou – to se nikdy nepodaří vymýtit, i když by se společnost snažila sebevíc. Nemám nic proti tomu dát si občas přes držku, ale všeho s mírou. Rozhodně ne někoho ukopat k smrti a už vůbec ne ženskou a ještě k tomu ve velké přesile – tohle je důkaz srabáctví…Osobně dávám přednost verbální komunikaci a nadávkám, než pěstem či kopancům…Nicméně to nic nemění na tom, že onoho osudného dne se dvojice mladých vyznavačů gotické subkultury dostala do konfliktu s partičkou náctiletých, posilněných alkoholem – což vyvolalo konflikt (hlavně tedy jednostranný). Zemřela zcela zbytečně mladá dívka a je jen dobře, že se soudy s mladíky nepárali a dali jim pořádné tresty, tak jak zasloužili. Samotný dokument byl zajímavý, nechyběly emoce a docela u něj i zamrazilo…60-65%(19.4.2020)