Brokovnice (TV film)

Krimi

Československo, 1992, 57 min

• jfaba

To natočili v '92. A vypadá to jako kdyby to vytvořili v 1972. Hrůza! Bartoška, hudba, rekvizity, Kling pije pivo z plechu, kde nic není... No katastrofa. Dudek/Dudková to je dvojka roku '92. Už v té době jsem se tomu divil. Dnes jsem viděl kousek a plakal jsem. Víc jak Vašinka. Jedna hvězda je až moc. Tak jeden cípek...(14.10.2017)

• argenson

Aneb jak se dá z Ed McBaina udělat herecky nezáživná nuda s uspávající hudbou. A znovu si říkám, jak jsme s těmahle outfitama a bytovejma doplňkama mohli ve zdraví přežít počátek devadesátých let. A znovu si říkám, kolik pitomostí musela svou přítomností zachraňovat Jana Štěpánková.(12.7.2016)

Bizarni zpracovani detektivky od Eda McBaina. Kyvajici se "akcni" kamera, jazzova preludia v podkresu, prehravajici a nebo spatne hrajici herci, bizarni vyprava i zpracovani. Holky pekny, predevsim stale jeste krasna Bartosova, a samozrejme sexbomba Patrasova... Pro bezneho divaka nuda, pro fajnsmekry podivana, zazitek. :)(22.11.2015)

• rt12

Pan Vašinka plakal tak důkladně, až se mu šminky roztekly. Na rozdíl od knihy - těžká nuda.(18.8.2016)

• Snorlax

Celou dobu jsem marně doufala, že zešílevší kameraman ubije roztočenou kamerou Zdeňka Hrušku. Bylo by to vítaným zpestřením jinak zcela nudně zpracovaného dobrého námětu. Byť Bartoška vítězí nad Abrhámem v kategorii charisma a přitažlivost o několik koňských délek, Brokovnice zaostala za Panenkou o tisíc mil Nerada, ale musím konstatovat, že na Bartošku se jen hezky koukalo. Připouštím, že měl značně ztížené podmínky, neboť spoustu času vedle něj hyzdil obraz toporný Hruška, což zřejmě zanechalo následky i na schopnosti Bartošky hrát a Nožičky snímat scénu. Má poklona proto patří Patrasové, která dokázala vypadat uvěřitelně, když Hrušku lákala do postele. Stále doufám, že se jednalo pouze o záminku a pod příslibem erotických radovánek ho chtěla vlákat do tenat studentů, kteří neuspěli u talentových zkoušek, aby mu následně rozbili tu jeho naprosto neschopnou hubu.(23.8.2015)