Králové zlodějů

• Velká Británie King of Thieves (více)

Kriminální příběh Králové zlodějů je natočen podle skutečného případu, který před pár lety ohromil policii i veřejnost. V dubnu 2015 došlo v Londýně k největší loupeži v historii Velké Británie. Během velikonočního víkendu zmizely z úschovny klenotů v Hatton Garden šperky a peníze za více než 200 milionů liber. Vzhledem k provedení si byla policie jistá, že se jedná o extrémě profesionální a velmi dobře organizovanou skupinu pachatelů. Pátrání po lupičích však přineslo odhalení, které ve světě vyvolalo doslova senzaci. Geniální loupež měl na svědomí gang důchodců a vysloužilých podvodníků ve věku mezi 60 až téměř 80 lety. Hlavou celé akce byl 77letý Brian Reader (Michael Caine), který se svou partou seniorů dokázal naplánovat a provést jednu z nejodvážnějších a nejdokonalejších loupeží. (Bioscop)

BOURQUE

Slušný začiatok, kde skvelé herecké obsadenie sľubuje minimálne taký film, ktorý možno nezostane dlhšiu dobu v našej pamäti, ale za to dokáže dostatočne splniť základné požiadavky diváka. Takže prvá polovica dobrá, ale potom to už ide len smerom „do pivnice“. Škoda, pretože z toho dalo vyťažiť oveľa slušnejší snímok. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Johnny.ARN

Priznávam, nevenoval som tomuto filmu úplne plnú pozornosť a preto mi druhý plán trochu ušiel, alebo som ho len nepochopil. Inak suchá britská geriatrická krimi o jednej podarenej vykrádačke. Aneb začiatok vtipu, stretne sa Caine, Dumbledore a Slughorn v bare a Cain sa pýta, tak čo vy staré vojny, kerú banku dnes spravíme? A SLughorn mu odpovedá, takú, kde majú blízko WC. 3 z 5 ()

blondboss

Taká priemerná britská žánrovka, ktorá vôbec nevybočuje zo zabehnutých filmových koľají a neponúkne prakticky nič nové. Je to spôsobené aj samotným námetom a v zásade už je to prevarená kaša v podobe Dannyho parťákov. Navyše nerozumiem, prečo sa o tej istej udalosti točili dva nezávislé filmy v priebehu dvoch rokov, pričom kvalitatívne sú na tom prakticky identicky. V zásade teda nič moc, ale pozrieť sa na to dá. Ale aspoň som konečne videl, ako "Daredevil" znova vidí a nehrá slepého :) 50 % ()

Milky.

Je dost blbé vidět, že jsem před rokem a čtvrt něco hodnotil a vůbec si to nepamatuju. Teď už můžu s klidem v duši prohlásit, že je to film, na který si za rok nevzpomenete. Až zpětně když procházím trailer a galerii tak mi dochází, že jsem to viděl a naprosto nic mi to nedalo. Hodnocení tedy souhlasí. ()

Anderton

Tak si popri týchto hodnoteniach pripadám ako čierna ovca. Alebo prestarnutá ovca, ktorá má rada starú školu a jej predstaviteľov. Ono to bolo patrné aj v multiplexe, kde som sledoval film sám, i keď išlo o popoludňajšie predstavenie. Film dvoch diametrálne odlišných častí. Vykrádačka ma bavila, nemala čím sklamať, ale tie pravé gule nabrali Zlodeji až v druhej polovici, kedy sa začala ukazovať realita, akú v heist žánri vidíme iba málokedy. Podrazy tu nie sú zo škatuľky povinných klišé a rozdelenie na dobrých a zlých nehovorí našťastie Marshovi veľa. Parta starých zlodejíčkov sa proste rozhodla urobiť ďalší kšeft, pričom nejdepre nich vôbec o nejakú nostalgickú záležitosť, kedy by si tí starí zlatí chlapci povedali, že vydrbú opäť zo zlým systémom. Sú to proste grázli par excellence a film sa ich nesnaží nijako obhajovať, nebodaj glorifikovať. A kto by povedal, že Jim Broadbent dokáže vytasiť taký zlý pohľad, až som od strachu skoro ušiel z kina. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 12. září 2018 v Londýně. (Varan)
  • Natáčelo se v Anglii v Londýně. (Varan)