Bistro

Diner

Komedie / Drama

USA, 1982, 110 min

Místy velmi osobní, nicméně docela často překvapivě nijaké. Každý si první skutečné životní patálie představuje jinak, banda přátel se s nimi pere po svém, někdy je to divákovi blízké, jindy na hony vzdálené. Tak či onak se vždycky rádi sejdou ve svém Bistru, které leckteré rány a trable zahojí.. Onu pohodovou atmosféru a po duši hladící dialogy jsem ale fakt kupodivu neviděl.. Což mě i s ohledem na velmi slušné herce mrzí!!(30.11.2011)

"We can call it a night." asi v 11 ráno aneb to je život... nic nedělat, celý večer proflákat v bistru s kámoši a v 11 ráno to zabalit. Krásný ukecaný snímek o partě dospělonedospělých pánů, kteří jsou nejlepší kámoši, ač má každý své mouchy a trable. Jinak kluk, který by po mně chtěl, abych se naučila na nějaký pitomý test o fotbalu a musela získat určitý počet bodů, aby si měl vzal.. ehm... no chance, ale vtipné by to bylo dostatečně. Bylo vtipné vidět tyhle chlápky jako úplné ucha na počátku jejich kariéry, která se některým hezky rozjela a jiným holt moc ne. Hlavně vidět Huttenberga a Bacona jako mlaďochy bylo fajn. A vůbec měli tu velmi zajímavé role. P. S. Na tom koni Boogie fakt jezdit neuměl:D(23.7.2014)

Vidět mladého Mickeyho Rourka byl pro mě skoro větší zážitek, než slyšet Martina Dejdara na Gutttenbergovi. Mladý je i Kevin Bacon, s ním jsme ale pár "mladých" filmů už viděli. Bistro je filmem reflektujícím Američany pozvolna se stavící na vlastní nohy, první generaci, která nezažila na vlastní kůži druhou světovou válku, ale dost pravděpodobně jako už fotřici rukovala do Vietnamu. Ten byl ale ještě daleko, před nimi stála leda tak Zátoka sviní a ekonomické nesnáze, věrně pronásledující jakoukoliv mladou generaci v kterékoliv době. Slušný dabing zdobí především výrazný Jiří Langmajer (Rourke). Retro hodnota je pro mě vyšší než poněkud mdlý příběh, jistě se nedá zapomenout ani na pojídání popcornu v kině.(10.1.2015)

Kamosi jsou nejvic, holky budou vzdycky az ty druhy ... moc hezkej film o parte kamosu, ktery by svy oblibeny hranolky s kecupem v bistru nevymenili za zadnou holku na svete, fantastickej Mickey Rourke kterymu role sedla snad nejvic ze vsech zucastnenejch a scenu s predsvatebni zkouskou z NFL, ve ktery Guttenberg zkousi svoji nastavajici z historie fotbalovy ligy ve ktery padaj otazky typu ,, Cleveland se prestehoval do souteze z Dallasu, jaky mel Dallas puvodni tymovy barvy ? " si musim zapamatovat kdyby me nahodou postihl podobne debilni napad jako se zenit 8/10(25.6.2012)

Tento film považujem za typického predchodcu súčasnej americkej nezávislej tvorby. Mám ju velmi rád, ale v podstate iba recykluje, čo sme videli v 70tych a 80tych rokoch vo filmoch, ktoré nemali za ciel zarobiť producentovi na jachtu. Velmi trefné postrehy zo života čerstvých dvadsiatnikov, sonda do ich duše a zachytenie obdobia, keď prvýkrát mladý človek musí učiniť zásadné životné rozhodnutia. Pekný malý film.(30.9.2009)