Bistro

Diner

Komedie / Drama

USA, 1982, 110 min

Na to, že to byla prvotina Barryho Levinsona tak se mu podařilo dát dohromady výbornou partu herců, kteří se nadmíru dobře zhostili rolí party kamarádů. Každý z nich se v určité chvíli dostal do situace, kdy se musel rozhodnout co a jak dál ve svém životě podnikne. A Bistro, co jiného, bylo pro ně tím pravým místečkem k odreagování a řešení věcí, které byly a nebo jsou v naších očích možná docela normální. Když vezmu v úvahu, že film je starý třicet let, tak má skvělou atmosféru, která mně byla moc sympatická a potažmo celý film. Osobně jsem si vychutnala Kevina Bacona, kterému bylo v té době 24 let. Prima pohodová podívaná, navíc plná retro muziky. 80%(7.8.2012)

"We can call it a night." asi v 11 ráno aneb to je život... nic nedělat, celý večer proflákat v bistru s kámoši a v 11 ráno to zabalit. Krásný ukecaný snímek o partě dospělonedospělých pánů, kteří jsou nejlepší kámoši, ač má každý své mouchy a trable. Jinak kluk, který by po mně chtěl, abych se naučila na nějaký pitomý test o fotbalu a musela získat určitý počet bodů, aby si měl vzal.. ehm... no chance, ale vtipné by to bylo dostatečně. Bylo vtipné vidět tyhle chlápky jako úplné ucha na počátku jejich kariéry, která se některým hezky rozjela a jiným holt moc ne. Hlavně vidět Huttenberga a Bacona jako mlaďochy bylo fajn. A vůbec měli tu velmi zajímavé role. P. S. Na tom koni Boogie fakt jezdit neuměl:D(23.7.2014)

Okrem Rain Mana je toto asi najlepsi rezisersky film Barry Levinsona. Partia kamaratov sa snazi vyrovnat sa s doslelostou, medziludskymi vztahmi, sexom, karierou. Medziludske vztahy sa riesia v ramci normy, takze od prirodzenia som tolerantny a beriem to, ba co viac - povazujem za vyborny namet na film. Do toho este partia kamaratov chodi do hospody, prebrat udalosti. Rezisersky na urovni, dialogy su obycajne, lebo take prevladaju aj v realnom zivote, do toho sice Mickey Rourke nevie hrat, ale vynahradia to ostatni - Steve Guttenberg /Okno z Loznice/, mlady Kevin Slanina a Daniel Stern /Sam doma 1 a 2/. Takze super, oddychovka se vsim vsudy . 75 %(8.8.2017)

Snímka o trampotách piatich mladíkov, ktorí sa pravidelne stretávajú v malom baltimórskom bistre. Musia riešiť množstvo problémov, pretože sa ešte len učia, ako to v živote chodí a skúšajú svoje chlapčenské sny vtesnať do reality. Ku kladom filmu prispela určite hudba, ktorá dodáva príbehu dobovú atmosféru. Naozaj ide o film, ktorý i vzhľadom k dátumu, kedy vznikol, má podivuhodnú životnosť. Tento snímok má skoro ako každý skvelú atmosféru 50tych rokov a tú dodáva hlavne skvelý dobová hudba štýlu Rock n Roll. Bohužiaľ vozový park už tak úžasný nieje, ono sa toho v exteriéroch ani veľa neodohráva. Výber hercov je skvelý a dobre si rozumejú, respektíve mám na mysli dobre napísané konverzácie. Nič svetaborného ale poteší.(18.9.2019)

• rikitiki

Pětice přátel, kteří se začínají vyrovnávat s tím, že už jsou dospělí, je nepříjemně ukecaná a většina z nich jsou i pořádný dacani. K ženám se chovají hnusně, mezi sebou plytce vtipkují a nevědí si rady se životem. Každý z nich má nějaký osobní příběh, ale i tohle je zklamání, protože snímek většinu linek nechá otevřených. Zbytečnost.(8.8.2015)