Reklama

Reklama

Konec školy

Trailer 1

Obsahy(1)

Profesor Capadis se vrhne z okna přímo před vyděšenými zraky svých studentů. Šest z nich zůstane podivně bezcitných. Pierre Hoffman nastupuje jako suplující učitel francouzštiny. Záhy si všimne násilného chování této šestice, která drží pevně při sobě. Neobvykle nadaní a předčasně vyspělí studenti se netají nihilistickými pocity, a ve škole šíří apokalyptickou náladu a strach. Pierre brzy odhalí jejich temnou vizi zkázy a opovržení vůči bezmocným dospělým, kteří je už nemohou chránit. Pierre začne být těmito fascinujícími rozhněvanými dětmi posedlý. Jeho život se promění v noční můru poté, co zjistí, že vše směřuje k nevyhnutelnému konci. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (14)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Pomalé stupňování napětí je, ehm, vskutku pomalé. 1) Hned po první čtvrthodince je víceméně jasné, o co jde a tak čekání na katarzi je poněkud únavné a nudné._____ 2) Film předvádí odvrácenou tvář vysokého intelektu - elitářství a chladnou bezohlednost umocněnou vysokým IQ a nedostatkem životních zkušeností._____ 3) Jde o jakýsi filmový a příběhový antipod ke snímku Šprti._____ 4) Spoiler. Konec proměnil film v jakousi ekologickou agitku. Je logický, ale nelíbí se mi._____ 5) Z herců mě zaujali Victor Bonnel nezjištěného věku (chladný Dimitri), 45letý Laurent Lafitte (učitel Pierre) a 17letý Thomas Guy (fackovaný Brice). ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Skutočne iba tí veľmi inteligentní a citliví chápu podmienky, v akých sa súčasný svet nachádza? Alebo iba ešte nie sú prešpikovaní skrz naskrz korupčným systémom, mocou a peniazmi tak, aby sa im pohľad na svet zahmlil tak, že budú myslieť už len sami na seba, prípadne svoju rodinu? Veľmi zvláštny, hypnotický film, ktorý chce byť tak art, až je chvíľami smiešny. Ale niektoré pasáže sú skvele nakrútené aj scenáristicky premyslené a fungujú aj vložené dokumentárne zábery. Je potom na mieste sa pýtať, prečo film nedokáže dokonale fungovať aj ako celok. Nakoniec tu máme viac otázok než odpovedí, čo nie je nutne kritika, aspoň je dôvod si ho pozrieť spoločne s priateľmi a potom rozpútať nejakú tú mudrlantskú diskusiu. ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Na začiatku som sa celkom potešil, keďže filmy zo školského prostredia patria medzi moje obľúbené. Len škoda, že potenciálne zaujímavý film sa vďaka šestici "geniálnych" študentov menil na poriadnu paranoidnú bizarnosť zaobalenú do akejsi mysterióznej existencionálnej atmosféry. Poukázať na ekologický aktivizmus sa predsa dalo aj nejakým realistickejším príbehom, a nie prostredníctvom partičky nihilistických apatických deciek, ktoré majú dosť podivné maniére - či už v rámci školy alebo vo voľnom čase. Námet bol OK, no to pseudofilozofické prevedenie podľa mňa až zbytočne bizarné... ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Dusné francouzské Drama s dětmi. Film začíná poměrně šokující formou, kdy učitel spáchá sebevraždu před celou třídou a přichází nový nahradní učitel, který dostane na starost elitní třídu nadprůměrně inteligentních žáků s chladnými myšlenky, šířícím strachem a nebezpečnými rituály provádějící mimo školu. Hodně zvláštní film, který má svůj vlastní xicht, dobré herce, filosofický nádech, mrazivou atmosféru a vyhrocené finále, ale na vyšší hodnocení mi přece jen něco chybělo. Za vidění film však stojí. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 6.5/10. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Napětí ani jakkoliv intenzivní zážitek v jakémkoliv směru zde přes nálepku “thriller” nečekejte. Nový učitel se pouze snaží pochopit neobvyklé chování a možná odhalit spiknutí skupinky nadprůměrně nadaných žáků základky. Ti ale v zásadě nikoho cizího neohrožují, pouze vnímají citlivěji ekologický průser naší planety a jsou chroničtí pesimisté. Sice s myšlenkou a jasným cílem, ale zároveň naprosto obyčejně natočené. Dvě a půl. [Sitges FF] ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama