Reklama

Reklama

Až na konce světa

  • Česko Až na konec světa (více)
Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 1945 a vietnamský lid vzdoruje francouzské kolonizaci. Vo Binh Yen, Ho Či Minův pobočník, organizuje povstání. Sever země okupuje Japonsko, které je ve válce s Čínou. Do této hrůzy je zasazen příběh mladého francouzského vojáka Roberta Tassena. V březnu roku 1945 jako jediný přežil masakr, při kterém zemřel i jeho bratr s manželkou. Podaří se mu uniknout a ve vietnamském pralese ho zcela vyčerpaného a zraněného najde malá holčička a místní lidé mu poskytnou pomoc. Robert se z toho dostane a pak se vydá hledat svůj pluk, ke kterému by se rád vrátil. Nemá žádné doklady, ani vojenskou známku a rád by bojoval proti Vo Binhovi, který u masakru, který způsobili Japonci byl a smál se. Možnost vrátit se zpět do Francie odmítá a zůstává s jednotkou v pralese. Jeho cílem je pomsta, kterou živí další násilí páchané na jeho spolubojovnících. V červenci téhož roku je Robert opět zraněn při přestřelce s místními, ale má, na rozdíl od některých kolegů, štěstí. Přežije. Je povýšen. Dostává radu, aby se vrátil do Francie, založil rodinu a začal normálně žít, je příliš mladý na to, aby rezignoval na život, ale Robert má stále jediný cíl v životě a to pomstít bratra. Jednoho večera se opět setkává s dívkou Mai, která mu v březnu dala polévku. Živí se jako prostitutka. Podle jednoho kolegy, který přešel k Francouzům, pracují prostitutky pro Viet Minh, protože vyhrožují jejich rodinám. V září žádá Robert svého velícího důstojníka, kapitána Sirbona, aby mu dal k dispozici lidi z Viet Minhu, ze zajateckého tábora, a popírá, že by byl na soukromé válečné stezce proti Vo Binhovi. Když dostanou najíst a trochu peněz, mohou s nimi vyhrát. Znovu zajde za Mai a mají sex. Jeho kolega Cavagna ho před ní varuje. Stejně jako před ostatními Asiaty, kteří se k nim přidali. Vůbec jim nevěří. To, jak Vietnamci naloží s Francouzi, které chytí, je přímo děsivé. Neváhají rozsekat muže na kousky a jeho ostatky pohodit do francouzského tábora jako varování. Kromě toho musí přežít i v drsných podmínkách indočínského pralesa a vyrovnat se psychicky náročnými situacemi i nemocemi. Robert přesto přese všechno nezapomíná proč tu je. Musí pomstít svého bratra a hledá Vo Binha... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byla opravdu koncentrovaná deprese. Zatímco se v Evropě oslavovalo vítězství po pěti dlouhých a krvavých válečných létech, v Indočíně se bojovalo dál. Nejprve s Japonci a pak s místními frakcemi bojujícími za nezávislost Vietnamu. To dobou si heště nejedna koloniální velmoc myslela, že po válce se svět vrátí do původních kolejí a do svých držav v Africe, Asii, Indii... Zde to je malá francouská jednotka, jejíž velitel pomalu ale jistě chápe, že už nic nebude tak jak to bylo dřív. Brutalita povstalců si nikterak nezavdává s brutalitou Japonců a již jen samotný pobyt v nestále vlhkém ducnu plném jedovaté havěti a pijavic je jen pro silné nátury. Voják Robert po masakru, který téměř jako jediný přežije odmítne odjet ze země a rozhodne se zbytek svého mladého předčasně vyhořelého života věnovat pomstě a hledání vraha jeho bratra. V džungli se pohybovat umí, zvyky místních zná a když přijde na lámání chleba, umí být stejně brutální jako oni sami.  Osud mu sice na jeho cestě pomsty posílá do cesty lidi, kteří jej zrazují od jeho těžko realizovatelného záměru, ale on je neposlouchá. Ví, že ač je vrah vůdcem povstalců žijícím daleko v horách a mezi místními legenda a něco jako duch, rozhodne se veškerou sílu věnovat jeho zabití.  Až na konce světa je smutným depresivním filmem. Ale je to poctivá filmařina. Způsob vyprávění asi nebude pro každého nicméně mně to sedlo a ta džungle byla nádherná. Ve filmu se mihne i Depardieu, ale je snad lepší ho s těmi 200 Kg nadváhy nevidět... Lukašenko si ho asi vykrmuje pirohama...  Dávám za 4 hadí uštknutí! * * * * ()

vinducha 

všechny recenze uživatele

Takový optimisticky a pozitivně laděný snímek z poválečného Vietnamu . Co se týká filmů o cizinecké legii , bývám k tvůrcům shovívavý a ani tady není potřeba něco kritizovat . V Evropě už byl skoro všude klid a v Indočíně v té době občas někdo přišel o hlavu , nebo se z něj stala skládačka. Ale ta příroda je tam prostě úžasná. ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

Nemám rád, keď sa niekto rozhodne natočiť vojnový film, ktorý vám dokopy nič nepovie. Akoby toho nebolo málo, tak režisér asi váhal aj v tom, či chce točiť vojnu alebo porno. Tie odvážne scény si mohol odpustiť, neviem ako to súvisí so situáciou vo Vietname. Keby sa radšej venoval príbehu, určite by urobil lepšie. Sledujem mladého vojaka, ktorý túži pomstiť smrť svojho brata, no mal som pocit, že sa režisér venoval erotickým scénam natoľko, že úplne zabudol o čom má jeho film vlastne rozprávať. Téma pomsty v závere úplne vyšumela do prázdna. Je to trochu škoda, pretože to občas malo atmosféru, a bol natočený slušný materiál. Čo sa však zostrihalo a čo vo filme nakoniec ostalo, to je vec druhá...50%. ()

jouluputilla 

všechny recenze uživatele

Jsem docela na rozpacích, co si z filmu vybrat, co vlastně Vilda Nicloux chtěl sdělit světu. Sexuální frustraci vojáků asi ne, když byli v bordelu jak doma, takže některé scény myšlenkovému toku na jednotě nepřidávají. A nejspíš mi nikdo nevymluví, že Kašpar Ulliel byl do role vybrán podle kašpárka, pardon, kašpara. Docela silně mi chybí postavy k dokreslení charakteru „vietnamského lidu“, protože vezmeme-li v úvahu možnost, že japonští řezníci mohli být po úvodním masakru i autory těch dekapitací a dalších apek Prokrustova lože, deklarovaný vzdor francouzské kolonizaci odbyl scénář pouhými kecy a do záběrů se vešlo jen služebníčkování a spolupráce s mírně nadřazenými zástupci bratrské pomoci, případně ustrašená nehybnost. A název filmu mi připadá jako chybý pokus o upoutání pozornosti nesmyslem. Nebo že by se konce světa nacházely na pár čtverečních kilometrech? ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Podľa popisu to vyzeralo veľmi nádejné, no napokon mám z toho zmiešané pocity. Na jednej strane stojí výborný vizuál s hodnovernou atmosférou vojnou zmietaného Vietnamu, a taktiež sa mi páčil ten psychologický rozmer filmu (hlavne v podobe hlavnej postave Roberta Tassena). Na druhej strane, epický dej bol biedny, dialógy nič extra, a zmysel niektorých postáv vo filme mi prišiel tak trochu zbytočný - alebo som akosi nepostrehol, akú rolu v tom zohrávali (napr. taká postava Saintonga v podaní Gérarda Depardieua). Takže preto tie zmiešané pocity. 3* ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama