Reklama

Reklama

Až na konce světa

  • Česko Až na konec světa (více)
Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 1945 a vietnamský lid vzdoruje francouzské kolonizaci. Vo Binh Yen, Ho Či Minův pobočník, organizuje povstání. Sever země okupuje Japonsko, které je ve válce s Čínou. Do této hrůzy je zasazen příběh mladého francouzského vojáka Roberta Tassena. V březnu roku 1945 jako jediný přežil masakr, při kterém zemřel i jeho bratr s manželkou. Podaří se mu uniknout a ve vietnamském pralese ho zcela vyčerpaného a zraněného najde malá holčička a místní lidé mu poskytnou pomoc. Robert se z toho dostane a pak se vydá hledat svůj pluk, ke kterému by se rád vrátil. Nemá žádné doklady, ani vojenskou známku a rád by bojoval proti Vo Binhovi, který u masakru, který způsobili Japonci byl a smál se. Možnost vrátit se zpět do Francie odmítá a zůstává s jednotkou v pralese. Jeho cílem je pomsta, kterou živí další násilí páchané na jeho spolubojovnících. V červenci téhož roku je Robert opět zraněn při přestřelce s místními, ale má, na rozdíl od některých kolegů, štěstí. Přežije. Je povýšen. Dostává radu, aby se vrátil do Francie, založil rodinu a začal normálně žít, je příliš mladý na to, aby rezignoval na život, ale Robert má stále jediný cíl v životě a to pomstít bratra. Jednoho večera se opět setkává s dívkou Mai, která mu v březnu dala polévku. Živí se jako prostitutka. Podle jednoho kolegy, který přešel k Francouzům, pracují prostitutky pro Viet Minh, protože vyhrožují jejich rodinám. V září žádá Robert svého velícího důstojníka, kapitána Sirbona, aby mu dal k dispozici lidi z Viet Minhu, ze zajateckého tábora, a popírá, že by byl na soukromé válečné stezce proti Vo Binhovi. Když dostanou najíst a trochu peněz, mohou s nimi vyhrát. Znovu zajde za Mai a mají sex. Jeho kolega Cavagna ho před ní varuje. Stejně jako před ostatními Asiaty, kteří se k nim přidali. Vůbec jim nevěří. To, jak Vietnamci naloží s Francouzi, které chytí, je přímo děsivé. Neváhají rozsekat muže na kousky a jeho ostatky pohodit do francouzského tábora jako varování. Kromě toho musí přežít i v drsných podmínkách indočínského pralesa a vyrovnat se psychicky náročnými situacemi i nemocemi. Robert přesto přese všechno nezapomíná proč tu je. Musí pomstít svého bratra a hledá Vo Binha... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Podľa popisu to vyzeralo veľmi nádejné, no napokon mám z toho zmiešané pocity. Na jednej strane stojí výborný vizuál s hodnovernou atmosférou vojnou zmietaného Vietnamu, a taktiež sa mi páčil ten psychologický rozmer filmu (hlavne v podobe hlavnej postave Roberta Tassena). Na druhej strane, epický dej bol biedny, dialógy nič extra, a zmysel niektorých postáv vo filme mi prišiel tak trochu zbytočný - alebo som akosi nepostrehol, akú rolu v tom zohrávali (napr. taká postava Saintonga v podaní Gérarda Depardieua). Takže preto tie zmiešané pocity. 3* ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Nemám rád, keď sa niekto rozhodne natočiť vojnový film, ktorý vám dokopy nič nepovie. Akoby toho nebolo málo, tak režisér asi váhal aj v tom, či chce točiť vojnu alebo porno. Tie odvážne scény si mohol odpustiť, neviem ako to súvisí so situáciou vo Vietname. Keby sa radšej venoval príbehu, určite by urobil lepšie. Sledujem mladého vojaka, ktorý túži pomstiť smrť svojho brata, no mal som pocit, že sa režisér venoval erotickým scénam natoľko, že úplne zabudol o čom má jeho film vlastne rozprávať. Téma pomsty v závere úplne vyšumela do prázdna. Je to trochu škoda, pretože to občas malo atmosféru, a bol natočený slušný materiál. Čo sa však zostrihalo a čo vo filme nakoniec ostalo, to je vec druhá...50%. ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Dobový francouzský film, který sleduje osud jednoho koloniálního vojáka v Indočíně roku 1945 s trochou vojenské akce, s trochou sadistické brutality, s trochou hodně odvážné erotiky, s trochou romantiky a s trochou přítomnosti Depardieua, ale ve výsledku celkem nijaký film o ničem, který má největší hodnotu v zajímavém místě a čase, kde se odehrává. ()

jouluputilla 

všechny recenze uživatele

Jsem docela na rozpacích, co si z filmu vybrat, co vlastně Vilda Nicloux chtěl sdělit světu. Sexuální frustraci vojáků asi ne, když byli v bordelu jak doma, takže některé scény myšlenkovému toku na jednotě nepřidávají. A nejspíš mi nikdo nevymluví, že Kašpar Ulliel byl do role vybrán podle kašpárka, pardon, kašpara. Docela silně mi chybí postavy k dokreslení charakteru „vietnamského lidu“, protože vezmeme-li v úvahu možnost, že japonští řezníci mohli být po úvodním masakru i autory těch dekapitací a dalších apek Prokrustova lože, deklarovaný vzdor francouzské kolonizaci odbyl scénář pouhými kecy a do záběrů se vešlo jen služebníčkování a spolupráce s mírně nadřazenými zástupci bratrské pomoci, případně ustrašená nehybnost. A název filmu mi připadá jako chybý pokus o upoutání pozornosti nesmyslem. Nebo že by se konce světa nacházely na pár čtverečních kilometrech? ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

V čem se Gerard angažuje nad tím zůstává rozum stát, myslím především z hlediska významu role jeho postavy ve filmu. Jinak taková slušná indočínská military depárnička. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama