Až na konce světa

Guy Lecorne

Scénografie:

Olivier Radot
  • Johnny.ARN

Boha, zas som sa nechal nalákať na totálnu, nudnú a nezáživnú, žltú kokotinu, ktorá len tak plynie, občas cecky, občas streľba ale vo výsledku to vo mne nič nenechá. 1 z 5(10.7.2020)

• jouluputilla

Jsem docela na rozpacích, co si z filmu vybrat, co vlastně Vilda Nicloux chtěl sdělit světu. Sexuální frustraci vojáků asi ne, když byli v bordelu jak doma, takže některé scény myšlenkovému toku na jednotě nepřidávají. A nejspíš mi nikdo nevymluví, že Kašpar Ulliel byl do role vybrán podle kašpárka, pardon, kašpara. Docela silně mi chybí postavy k dokreslení charakteru „vietnamského lidu“, protože vezmeme-li v úvahu možnost, že japonští řezníci mohli být po úvodním masakru i autory těch dekapitací a dalších apek Prokrustova lože, deklarovaný vzdor francouzské kolonizaci odbyl scénář pouhými kecy a do záběrů se vešlo jen služebníčkování a spolupráce s mírně nadřazenými zástupci bratrské pomoci, případně ustrašená nehybnost. A název filmu mi připadá jako chybý pokus o upoutání pozornosti nesmyslem. Nebo že by se konce světa nacházely na pár čtverečních kilometrech?(13.6.2020)

Ptáci v džungli. Chamberlain by měl radost. No a já taky.(3.7.2018)

Vynikající Gaspard Ulliel v psychologické studii o pomstě a válce, která není dotažená do dokonalosti, ale nabízí kvalitní silný zážitek. Je taky milé, vidět po dlouhé době zase Gerarda Depardieu, i když je to v osobním životě celkem kokot. 75% (KVIFF 2018)(3.7.2018)

• tranquill

"A kdo je dobrej Francouz?" Taky by mě zajímalo. Zde, bych řekl, jde hlavně o efekt, než o obsah.(14.6.2020)