Reklama

Reklama

Lajko - Cikán ve vesmíru

  • Česko Lajko: Cigán ve vesmíru (festivalový název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

V Sovětském svazu se sice říká, že Cigáni do vesmíru nelétají, vy se ale díky černé maďarské komedii Lajko přesvědčíte o opaku. Prvním živým tvorem ve vesmíru totiž nebyl pes Lajka, ale pilot práškovacího letadla Lajos Serbán. Už jako dítěti se mu podaří zkonstruovat raketu z polní kadibudky, kde jako palivo využije nahromaděné fekálie. Bohužel, funkční raketa vystřelí do nebeských výšin i s jeho matkou. A od té doby se Lajko snaží podívat do vesmíru, aby se s ní setkal. Umožní mu to komunistický aparát, nikoliv ale proto, že by tolik stáli o Cigána ve vesmíru, ale protože potřebují otestovat techniku. Přece nepošlou Gagarina do neznáma! (Future Gate)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (38)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

S maďarskou filmovou tvorbou mám povětšinou velmi dobrou zkušenost a nezklamal mě ani maďarský vesmírný program. Sice se tady pohybuje pouze v modrých číslech, já si ale nemůžu stěžovat; často je mi vyčítáno, že mám smysl až pro příliš černý humor, takže když výsledek jednoho z prvních Lajkových dětských pokusů zarazil i mě, musel jsem to ocenit. Nápad byl skvělý, provedení sice místy pokulhávalo, ale ve výsledku jsem byl velmi spokojen, protože jsem se skvěle bavil. 4*+ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Maďaři si natočili takové milé a osobité memento doby, kdy své zemi nevládli oni, ale Sovětský svaz. Natočili ho poměrně obstojně, ale nějak jsem se nemohl zbavit dojmu, že nakolik je tahle komedie bláznivá, tak že se vlastně v některých delších pasážích vlastně ani nijak zvlášť nesměju. Přitom sovětský vesmírný program tu dostal brutálně na frak a stejně tak to tady několikrát schytal samotnej Břežněv. A dobře jim tak. ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Divím se, že jisté naše etnikum nevyskakuje proti výrazu cikán v názvu filmu. Co si budeme povídat, tohle je nehorázná volovina a velké a milé překvapení od Maďarů. Krásně se hodící do dnešní blbé a uspěchané doby. Takový výplach mozkových závitů je potřeba. Postavy jsou bláznivé a zároveň sympatické. Některé hláškují o stošest. Škoda, že Lajko měl po celou dobu, co jsem film sledovala pořád ten samý výraz ve tváři. Příběh Helgy Mengele neměl chybu a Lajkův tatík taky neměl chybu. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Maďarská kinematografie mne zatím docela míjí a možná je to špatně. Poslední socialistická retro blbůstka Soudruh drákulič totiž byla zajímavá a tady už tomu k dokonalosti chyběl jen kousek. Opět velmi kouzelné retro, ve kterém si Maďaři zhusta vyřizují své účty se Sověty. Na rozdíl od jiných filmů se jim celkem dobře podařilo udělat kulisy Bajkonuru a probíhajícího kosmického programu. Příjezdem generálního tajemníka ÚV KSS získává tahle komedie další rozměr. Škoda toho závěru, úplně jsem ten smíchopláč nepochopil. Tohle bylo celkem milé překvapení a proto opět zase něco přihodím navíc a dám do mixéru 4 pirohy. * * * * ()

Socrates 

všechny recenze uživatele

Och, kakóe razočarovánie! Nápad dobrej, potenciál nevyužitej. Chápu všechny okolnosti a rozumím potřebě Balázsů to Rusům nandat, ale tohle prostě nevyšlo, Maďarům jednoduše chybí náš Oldřich Lipský nebo třeba emerickej Jim Abrahams. Za ty dvě celkem vtipný chvilky a pouze jednu zábavnou postavu (Lajkův fotr) nemůžu dát komedii víc než 30%, a to jsou u mě se zavřeným okem dvě zvezdy. Ztráta času. ()

Galerie (24)

Související novinky

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

18.02.2019

6. ročník festivalu science fiction filmů a kultury letos v únoru a březnu postupně zavítá do 4 českých měst. Těšit se můžete na mezigalaktické novinky i legendy žánru, které si znovu vychutnáte na… (více)

Reklama

Reklama