Příšerky z vesmíru

• Kanada

• Nový Zéland

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

Německo / Lucembursko / Dánsko, 2018, 90 min

Hezký příběh, vtipný a veselý, místy dojemný... animace podobná pixaru. Oproti jiným animovaný příběhům je možná jednoduchý děj, ale nechybí pŕekvapení v závěru a pro mě důležité: nejsou tu sprostá slova a vulgární narážky, které i do dětských filmů tvůrci často propašují zřejmě ve snaze zalíbit se dospělému divákovi. Zasmáli jsme se děti i já i bez toho.(24.6.2018)

Dospělý si z toho nic nevezme, je to fakt pro prcky, všechno to pitvoření a doslovné vysvětlování. Chvílemi je to stejně nudný jako Teletubbies, takže akce na úrovni batolete. Ale zase je to v lecčem originální příběh a hlavně kvůli konci se to dá přežít. Lituju jen rodiče, jejichž děti by si to zamilovaly a museli by jim to pouštět opakovaně(10.11.2018)

Ja netuším aké artové hodnoty by mali hľadať dospelí v animáku... stále hodnotím rozprávku z pohľadu detí. A Luis a ufóni bavili. Pätnásť deciek sedelo v kine a smiali sa, tancovali, občas vážne sledovali smutnejšie scény. Asi dva krát išli ostentatívne odniesť smeti do koša, keď príbeh spomalil. Keď to porovnám s animákom Autá 3, ktorý je tu v červených číslach a ktorý deti nedokázali dopozerať, pretože ich nudil kompletne celý, tak je to veľký rozdiel.(20.6.2018)

• janmatys

Tak předně si probereme klady ... jedna hvězdička za skutečnost, že by se to MOŽNÁ mohlo líbit dětem. No a nyní tedy zápory ... německá s*ačka je z toho cítit každým coulem - animace a grafika jsou celkem příšerné, postavy krajně nesympatické, děj nesmyslný a vše má kvalitu zhruba jako překlad originálního názvu tuzemským distributorem. Jedním slovem je to TRAGÉDIE!(7.11.2018)

Ale tak proč ne... Existuje spousta jiných animáků, renomovanějších a úspěšnějších studií, které mi lezly na nervy daleko víc než EU příšerky. Je to prostě jen totálně průměrný snad úplně ve všem, od scénáře po animaci (ta je možná trochu podprůměrná). Ale dětem se to líbilo, mě to neuráželo, takže bych tomu narval slabší tři a do domácího dětského portfolia to nezařazoval. PS: matrace, co masíruje až do stupně 11, mi udělala radost....doufám jen, že to byl záměrný odkaz.(11.3.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 2. března 2018 na filmovém festivalu Luxembourg. (Stoka)