Příšerky z vesmíru

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný

Německo / Lucembursko / Dánsko, 2018, 90 min

Franciska Friede, Mary Murray (vyp.)

Ja netuším aké artové hodnoty by mali hľadať dospelí v animáku... stále hodnotím rozprávku z pohľadu detí. A Luis a ufóni bavili. Pätnásť deciek sedelo v kine a smiali sa, tancovali, občas vážne sledovali smutnejšie scény. Asi dva krát išli ostentatívne odniesť smeti do koša, keď príbeh spomalil. Keď to porovnám s animákom Autá 3, ktorý je tu v červených číslach a ktorý deti nedokázali dopozerať, pretože ich nudil kompletne celý, tak je to veľký rozdiel.(20.6.2018)

• janmatys

Tak předně si probereme klady ... jedna hvězdička za skutečnost, že by se to MOŽNÁ mohlo líbit dětem. No a nyní tedy zápory ... německá s*ačka je z toho cítit každým coulem - animace a grafika jsou celkem příšerné, postavy krajně nesympatické, děj nesmyslný a vše má kvalitu zhruba jako překlad originálního názvu tuzemským distributorem. Jedním slovem je to TRAGÉDIE!(7.11.2018)

• Nikolas__

Vždy při sledování -podobného- animovaného filmu, si užívám rýpání do těchto podvratných snímků - a u tohoto filmu jsem byl jako v sedmém nebi. Stovky nelogičností (a to opravdu myslím vážně), strašné postavy, nevýrazný soundrack a zabitý potenciál. Kdyby si snímek zachoval komornější zápletku, jako UP, a soustředil by se na kluka a jeho tátu, a vyškrtly by se všichni mimozemšťani, stal by se z toho výjimečný, nebo aspoň -nadprůměrný- animák. Ale ne. Řežíser(ři), to asi zabil a pak se za sebe jen styděl (doufám). Přidejte do toho skvělou animaci a ok celkové zpracování, a hrozný český dabing, vyjde z toho matlanice průměru a podprůměru. Co snímek ale srazilo skoro až na úplné dno, jsou ty nelogičnosti. Už dlouho jsem neviděl tak strašně nedomyšlený a děravý film. Tohle bylo moc už i na animáky. Například hlavní hrdina utíká před nebezpečím, jde mu o život, ale narazí na očividně největší překážku, jeho kamarádku (dítě), která mu brání v útěku, tím že stojí ve dveřích a nechce ho pustit. Až tak nelogické celé toto je. A co je na tom nelogické se ptáte?!?!?! Zaprvé už to, že hlavní hrdina očividně nenávidí svůj život, a tak se hádá s tou zatracenou holkou aby ho už pustila, a obejít jí přes kilometrové mezery vedle ní, je přeci nemožné. Dále ona asi očividně chce aby její kamarád umřel. A tak dál, a tak dál. Parádní zábava - 3,5/10(26.8.2020)

• Likan7

Pohádka pro nejmenší. Bohužel se ale ani nesnaží ničím překvapit ba co víc pokusit se bavit i jejich rodiče. A jak jsme už v nedávné minulosti viděli, s trochou kreativity a snahy jde vytvořit brilantní animovaný film pro všechny, tohle děti ani bavit nebude a dospěláci ocení jen velmi krátkou stopáž, takže to jde přežít i bez úhony. Jinak se tomu ale vyhněte obloukem.(28.12.2018)

Hezký příběh, vtipný a veselý, místy dojemný... animace podobná pixaru. Oproti jiným animovaný příběhům je možná jednoduchý děj, ale nechybí pŕekvapení v závěru a pro mě důležité: nejsou tu sprostá slova a vulgární narážky, které i do dětských filmů tvůrci často propašují zřejmě ve snaze zalíbit se dospělému divákovi. Zasmáli jsme se děti i já i bez toho.(24.6.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 2. března 2018 na filmovém festivalu Luxembourg. (Stoka)