poster

Příšerky z vesmíru

 • Německo

  Luis und die Aliens

 • Dánsko

  Sig det’ løgn, Luis!

 • angličtina

  Luis and His Friends from Outer Space

 • Slovensko

  Luis a ufóni

 • Slovensko

  Príšerky z vesmíru

 • Kanada

  Luis and the Aliens

 • Nový Zéland

  Luis and the Aliens

 • Velká Británie

  Luis and the Aliens

 • Austrálie

  Luis and the Aliens

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný

Německo / Lucembursko / Dánsko, 2018, 90 min

Hrají:

Franciska Friede, Mary Murray (vyp.)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • husokachna
  ***

  Ale tak proč ne... Existuje spousta jiných animáků, renomovanějších a úspěšnějších studií, které mi lezly na nervy daleko víc než EU příšerky. Je to prostě jen totálně průměrný snad úplně ve všem, od scénáře po animaci (ta je možná trochu podprůměrná). Ale dětem se to líbilo, mě to neuráželo, takže bych tomu narval slabší tři a do domácího dětského portfolia to nezařazoval. PS: matrace, co masíruje až do stupně 11, mi udělala radost....doufám jen, že to byl záměrný odkaz.(11.3.2019)

 • oveckaoa
  *

  Letos je to s animáky bída nevím o žádném zatím, který by mě vyloženě nadchnul. Tady to selhává na celé čáře jelikož to není vtipné a je to vše vyloženě na souhru náhod. Chápu, že je to animák a někdo řekne třeba tam přemýšlet nemusíte je to pro děti, ale tady je to vše až moc náhodně poskládané. Ta 1 hvězda je za jednu vtipnou scénu co mě pobavila, když ukazoval té ženské z toho dětského domova svůj pokoj a ukázal jí ženský pokoj to je tak blbé, že za to tu 1 hvězdu dám. Jinak krkací a prdící vtipy v animácích díky nechci (výjimka je pouze Shrek). Pusťte si radši Konečně Doma,Máma Mezi Marťany případně mé oblíbené Monstra Vs Vetřelci.(7.11.2018)

 • Nikolas__
  **

  Vždy při sledování -podobného- animovaného filmu, si užívám rýpání do těchto podvratných snímků - a u tohoto filmu jsem byl jako v sedmém nebi. Stovky nelogičností (a to opravdu myslím vážně), strašné postavy, nevýrazný soundrack a zabitý potenciál. Kdyby si snímek zachoval komornější zápletku, jako UP, a soustředil by se na kluka a jeho tátu, a vyškrtly by se všichni mimozemšťani, stal by se z toho výjimečný, nebo aspoň -nadprůměrný- animák. Ale ne. Řežíser(ři), to asi zabil a pak se za sebe jen styděl (doufám). Přidejte do toho skvělou animaci a ok celkové zpracování, a hrozný český dabing, vyjde z toho matlanice průměru a podprůměru. Co snímek ale srazilo skoro až na úplné dno, jsou ty nelogičnosti. Už dlouho jsem neviděl tak strašně nedomyšlený a děravý film. Tohle bylo moc už i na animáky. Například hlavní hrdina utíká před nebezpečím, jde mu o život, ale narazí na očividně největší překážku, jeho kamarádku (dítě), která mu brání v útěku, tím že stojí ve dveřích a nechce ho pustit. Až tak nelogické celé toto je. A co je na tom nelogické se ptáte?!?!?! Zaprvé už to, že hlavní hrdina očividně nenávidí svůj život, a tak se hádá s tou zatracenou holkou aby ho už pustila, a obejít jí přes kilometrové mezery vedle ní, je přeci nemožné. Dále ona asi očividně chce aby její kamarád umřel. A tak dál, a tak dál. Parádní zábava - 3,5/10(26.8.2020)

 • zapalik
  ***

  Dospělý si z toho nic nevezme, je to fakt pro prcky, všechno to pitvoření a doslovné vysvětlování. Chvílemi je to stejně nudný jako Teletubbies, takže akce na úrovni batolete. Ale zase je to v lecčem originální příběh a hlavně kvůli konci se to dá přežít. Lituju jen rodiče, jejichž děti by si to zamilovaly a museli by jim to pouštět opakovaně(10.11.2018)

 • honajz2
  *****

  Na tohle jsem náhodou narazil když to šlo do kin a tehdy jsem si říkal, že to vypadá zajímavě a že bych se na to rád podíval. Do kina jsem ale nešel - jednak proto, že nechci utrácet peníze za blbé filmy a jednak proto, že jsem absolutně neměl tušení, jaké kvality to bude. Tak jsem se na to koukl až teď, kdy se to dá sehnat a tušil jsem průser a nanejvýš 2*. Ne. Naopak jsem byl příjemně překvapen. Příběh se zajímavě vyvíjí a na konci vyvrcholí zvratem, který jsem teda čekal (což není špatně, u dětských animáků nepočítám s nečekanými zvraty), ale ten zvrat je celkem zajímavý. Navíc všímavému divákovi dojde už zhruba na začátku, která postava se nám v tom zvratu objeví... Film navíc rozvíjí několik příběhů, co se na konci "propojí". Co se týče animace, je dobrá. Mimozemšťani jsou roztomilí, animátoři si celkem dobře pohráli s pozadím, obloha se jim povedla... Kvalit USA to nedosahuje, ale je třeba to celé brát tak, že Evropské animáky nikdy nebudou úplně dokonalé jako ty od Dreamworks nebo od Pixaru. Hlavní hrdina je sympatický, vedlejší postavy aspoň zajímavé, nikdo mi tu vyloženě nevadil. Ačkoli něktré postavy mohli autoři víc rozvést. Humorem to ujde, sice tu jsou fekální vtipy, ale naštěstí je jich málo. Zbylé vtipy jsou celkem funkční a někdy se u toho fakt člověk pobaví. Nejvíc mě však dostal jeden vtip, ale ten v kině nejspíš málo kdo postřehl, když tam ti mimozemšťani přepínají televizi a hned na prvním kanále tam končí nějaký film, v záběru je loď na moři při západu slunce, vypadá to jak nějaká ta německá romantická blbost a je tam text: Directed by Alan Smithee. Ten film mě vůbec nenudil ani na minutu, což mě taky dost překvapilo. A ještě v rámci německých filmů to je fakt velké překvapení. Celkově to je fajn podívaná. A taky je dobře, že do toho Němci netahali politiku, jelikož od nich bych se toho obával. Normálně by to bylo asi za silné 4*, ale že jsou to ti Němci, od kterých se mi líbili snad jen dva filmy, tak nadhodnotím. 5*(8.9.2018)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 2. března 2018 na filmovém festivalu Luxembourg. (Stoka)