Příšerky z vesmíru

Luis a ufóni

Luis and The Aliens

Animovaný / Komedie / Rodinný

Německo / Lucembursko / Dánsko, 2018, 90 min

Ja netuším aké artové hodnoty by mali hľadať dospelí v animáku... stále hodnotím rozprávku z pohľadu detí. A Luis a ufóni bavili. Pätnásť deciek sedelo v kine a smiali sa, tancovali, občas vážne sledovali smutnejšie scény. Asi dva krát išli ostentatívne odniesť smeti do koša, keď príbeh spomalil. Keď to porovnám s animákom Autá 3, ktorý je tu v červených číslach a ktorý deti nedokázali dopozerať, pretože ich nudil kompletne celý, tak je to veľký rozdiel.(20.6.2018)

Hezký příběh, vtipný a veselý, místy dojemný... animace podobná pixaru. Oproti jiným animovaný příběhům je možná jednoduchý děj, ale nechybí pŕekvapení v závěru a pro mě důležité: nejsou tu sprostá slova a vulgární narážky, které i do dětských filmů tvůrci často propašují zřejmě ve snaze zalíbit se dospělému divákovi. Zasmáli jsme se děti i já i bez toho.(24.6.2018)

Průměrný film. Několik příjemných gagů, ale nic světového nečekejte. Ke konci se to příjemně rozjede, aby se během chvilky vyřešili všechny staré spory, no... Ale jinak dětem se to prý líbilo, takže v pohodě.(16.6.2018)

• Folky

Animák, který musí bolet i děti. Ale asi se není co divit, když je film o mimozemšťanech (podle kterých jsme primitivní bytosti, které vznikli z jejich odpadu), kteří si přijeli pro vybrující matraci z teleshopingu. Film jen pro prachy, bez čehokoliv dobrého.(14.6.2018)

Z pohľadu detí priemer, nie je to extra vtipné a na záver niektoré decká aj plakali. Zbytočne nepodhodnocujem, dôležité je, čo si o tom myslia práve tí najmenší a tí to brali v pohode.(25.6.2018)