Lewis je na prvý pohľad úplne obyčajný normály muž, ktorý vedie osamelý život. Až na to, že celé mesiace sleduje Cathy. Napokon ju prepadne za bieleho dňa a unesie do svojho odľahlého domu, kde pre ňu pripravil dokonale odhlučnenú miestnosť o veľkosti 3x3 metre. Začína sa jej vypytovať a brutálne potrestá každý jej pokus o útek. Cathy sa však nevzdáva, pretože chce vedieť , o čo mu vlastne ide. Začína sa napínavá hra nervov medzi dvoma nerovnými súpermi. Bude to skúška psychických síl, ktorá prinesie nejedno prekvapenie. (TV JOJ)

*CARNIFEX*

"Two" man show low budget pre nenáročných, ktorý za 86 minút ponúka menej, ako "AAA" auto sľúbi. Niekoho to možno nadchne, niekto bude možno spokojný, no Ja ako obvykle, rád ohundrem čokoľvek, čo nedokáže nijak mimoriadne zaujať. A toto je presne ten prípad .. ()

silentname

"10x10" asi v jadre nebude výrazne originálnym filmom a rozhodne je to zápletka, ktorú sme už videli, no na druhú stranu má dobré zvraty, pekne odhaľuje svoje postavy a ku koncu skutočne zisťujeme, že nie všetko môže byť také, ako sa na prvý pohľad zdá. Cathy od začiatku pôsobí ako veľmi milá osobnosť. A snaží sa robiť dobré veci pre druhých. A prečo by túto milú dámu niekto chcel uniesť? No vyzerá to tak, že únosca toho o nej vie viac. A hoci som si hovoril, že to všetko čo vie je možno trochu creepy a rozhodne bolo zvláštne, že tak dlho bol ochotný niekoho sledovať a toľko sa o svojej obeti dozvedieť, no keď ho začneme spoznávať, tak som si postupne uvedomoval, že moje sympatie sa presunuli na opačnú stranu. Zrazu nie uväznená obeť mala moje sympatie, ale naopak. Jej únosca. Nebudem zachádzať do spoilerov v prípade, že si chcete tento film pozrieť, no môžem povedať, že mal som v hlave niekoľko konfliktov. Najmä z toho titulu, že je nesprávne niekoho uniesť. Je nesprávne mať akýkoľvek dôvod na to niekoho uniesť. No na druhú stranu som si nevedel predstaviť iný spôsob, ako by sa človek vedel dozvedieť pravdu. No najhoršie je na tom to, že niekedy si môže človek uvedomiť, že asi v skutočnosti tú pravdu ani poznať nechcel, lebo sa mu môžu zrazu jeho myšlienky rozsypať ako domček z karát. Finále toho moc neponúka. To sme všetko už videli a len chceme, aby sme videli záverečné titulky. No atmosféru to má, myšlienku to má, postavy sú v rámci možností okey a Kelly Reilly pôsobila na mňa veľmi uverilteľne. A je zaujímavé, čo sa v nej všetko skrýva. Celkovo som si film užil. Je dostatočne jednoduchý a dostatočne zaujímavý na to, aby som ho dal medzi dobré filmy. Hodnotenie: B ()

JohnCZ

Solidní thriller, který je dost předvídatelný a postavy se chovaj na výsost debilně, ale má taky solidní atmosféru a divák v napětí očekává vysvětlení na otázku "proč?." Herecky je to snaživé, scénář není zrovna moc objevný a režijně je to spíše rutinní. Takový standardní thriller, který asi moc nenadchne, ale zároveň ani neurazí. ()

Padme_Anakin

Rozehráno to bylo zajímavě, byla jsem zvědavá, kam se dostanu, co se dozvím.. Herecky příjemné, i když musím přiznat, že agresivita unesené mě zaskočila a pasivita únosce taktéž.. Závěrečná pranice byla ovšem skvělá.. ()

peter12

Sledovať tento film a pritom nenadávať na to treba veľa trpezlivosti, ktorej ja zas tak veľa nemám. Veľa sa toho tu nedeje a keď sa aj deje, myslím tím hlavne tasanica dvoch hlavných postav, tak mi to príde riadne pritiahnuté za kučery. Stopaž je milá i napätie tento film má, ale je to podane strašne nezáživne a hlúpo. Nemôžem uveriť, že človek ktorý si to plánoval tak dlho, že sa mohol dopustiť toľkých hlúpych chýb. Originalita tiež chýba a chýbal mi aj explicitnejší priebeh. Slabé 3*. ()

kaylin

Není to nic objevného, ale na tom malém prostoru se rozehrála docela dobrá hra, která mohla skončit možná trochu rychleji, ale i tak mi to soupeření mezi uvězněnou a věznitelem, kdy si nejste jistí, kdo je vlastně hajzl, docela sedělo. Skvěle vybraní herci, kdy oba v sobě mají něco ambivalentního, což bylo pro role potřeba. ()

Morholt

Luke Evans po chvilce sledování unese Kelly Reilly, zavře jí do vypolstrované cely a začne výslechem, který má odhalit důvody jeho počínání. Žádná hitparáda. Co se herců týče, tak tam jsem neměl problém, ale jak už to tak bývá, když chybí invence, nastupuje debilní chování postav a tady ho bylo vrchovatě. A přitom je to docela škoda, protože příběh je načrtnut celkem slušně a ta hra na to, kdo je tady vlastně záporák, mohla být zábavná. Ale bohužel. 35% ()

Arsenal83

Toto bolo na thriller dosť únavné. Jeden psychopat sa dlhé minúty pýta len jednu otázku a strieľa ako blázon. Kelly Reilly je ale našťastie britská Vica Kerekes a tak sa na to dalo pozerať. Záverečné prekvapenie sa u mňa nekonalo. Hoci snaha diváka zaskočiť tu vskutku bola. ()

RaggamuffinSVK

Prekombinovaný akože mind-fuck so slušným obsadením a katastrofálnym scenárom. Málokedy sa mi stáva, aby ma horror alebo thriller takto nebavil. ()

Johnny.ARN

Chcelo by to ešte film o tom, ako vznikol názov filmu. Inak na moje prekvapenie solídny thriler, ktorý nie je šablónka, vykrádačka, má prekvapivé zvraty a hlavne postavy, ktoré nie sú čiernobiele. Teda obe sú skôr čierne. Nenudí, zaujme, za mňa dobre. 3 z 5 ()

honajz2

Strašně tuctový a nudný thriller, který nad vodou drží jen jakási snaha, ale to je asi tak všechno. Samotná zápletka by bohatě vystačila na takových 20 minut, ale to by bylo přece strašně málo, takže hodinu a půl neskutečně rozvlekle sledujeme, jak chlápek unese ženskou, drží jí v malé zvukotěsné místnosti a o co go se začneme dozvídat až někdy po hodině filmu. Mezitím je tu jeden neúspěšný pokus o útěk, který by se té ženské určitě povedl, když zjevně byla silnější než on, jen by nesměla být blbá a hnedka jednat. Ale to by to skončilo moc rychle, že? Plus celou tu hodinu tu jsou asi dva náznaky toho, proč ji unesl, které jsem si docela jednoduše spojil dohromady a tak mě to ani pak nemělo čím překvapit. A ono nejen, že celý ten film je tuctový, i ta zápletka je tuctová. Jenže to vůbec nefunguje, žádné napětí nebo atmosféru to nemá, kamera i herecké výkony jsou dost průměrné a nic zajímavého z toho taky nevypadne. Takže fakt kromě trochy snahy a (pro mě) atraktivním námětu oběti zavřené v malé místnosti (a vlastně to tu ani není pořádně využité, když nad tím tak přemýšlím) v tom žádné další klady nevidím. Navíc nelogičností je v tom hromada, už jen ten její únos je totálně mimo realitu, protože někoho svázat na relativně frekventovaném parkovišti u obchoďáku a nechat ho tam minutu ležet na silnici než k němu dojedete autem, to určitě zůstane bez jakéhokoli povšimnutí. Nebo to, že v celém bytě únosce není signál, ale v té malé místnosti najednou je. Jako tohle by neuspělo ani mezi těmi thrillery, co chodí o víkendech na Prima Love, protože ty jsou sice debilní, ale aspoň dokáží nějak zaujmout, když už nic jiného. Tohle mě leda tak brutálně nudilo. Lepší 1* ()

Deyw

Mel sem ocekavani velke, kvuli evansovi, protoze ho mam dost rad..mno ze zacatku to vypadalo vpohode, ale pak se film strasne pokazil a stala se ztoho takova divna nezazivna kravina v nadhernym dome.. skoda.. :( ()

oveckaoa

Chlápek unese ženskou a drží ji v baráku. Chce po ní odpovědi kdo je a co udělala ona se naopak chce z tama dostat jelikož není svatá a bojí se, že až mu ty odpovědi dá tak ji zabije. Několikrát se to obrátí a šance se vyrovnají. 60 procent nadprůměrný thriller s 2 vraždama. ()

SilentMemory

Mňa to vôbec nenadchlo a nebavilo, skrátka to nefungovalo. Začiatok bol desivý ako je možné uprostred dňa také vykonať. Tento film poukazuje na ľudskú tendenciu nastolenia spravodlivosti. Niekomu je ublížené, ten človek túži po zadosťučinení no neuvedomuje si, že tak sa stáva samotným prototypom človeka ktorý ubližoval jemu v domnienke, že koná správne a tak sa vytvára kolobeh pomsty. Mohli zapracovať na nejakom kreatívnom napätom scenári, nebavil ma priebeh a ani sa nedostavil nejaký wau efekt pri rozuzlení. ()

Naghavi

Hm, tak těžko říct...Mohl z toho být pořádný survival, ale dost debilní scénář...Jinak krásný dům, takový bych chtěl. ()

WugWugs

Klasika, niekto prišiel s "originálnou pointou" a na ňu nalepil dej, ktorý mu prišiel pod ruku s tým, že všetci budú aj tak hýkať od prekvapenia, že zabudnú na to nič, čo sa okolo (ne)deje. Snaha bola, ale v takomto podaní sa ničomu z deja nedalo veriť. ()

stanyko

Este nikdy som sa tak dobre nenasmial pocas thrilleru, to na margo nezmyselnosti konania postav pocas bojovych scen. Film ponukne pekny zvrat, no vobec na tom nezalzi. Vyber hercov mohol byt fakt lepsi, ale zas film nenudi a ubehne rychlo. Ako jednohubka celkom ok. ()