Mladý muž jménem Lewis uprostřed bílého dne přepadne na parkovišti majitelku květinářství Cathy, spoutá ji a odveze do svého domu, kde ji uvězní do zvukotěsné místnosti o rozloze 3x3 metry. Vysvětlí jí, že nemá cenu křičet, a že kdyby ji chtěl zabít, už to dávno udělal. Cathy se podaří i se svázanýma rukama na Lewise zaútočit. Snaží se zavolat policii. V místnosti je ale slabý signál. Když Lewis odchází z místnosti do prostoru bytu, zjistí, že tam přišla služebná uklidit dům. Služebná se diví jeho krvácející ruce, ale on ji pošle domů. Cathy leží ve sklepě a v bolestech krvácí. Lewis se vrátí a ptá se jí na jméno a na podrobnosti z jejího života. Žena stále tvrdí, že se jmenuje Cathy. Muž ale trvá na tom, že mu žena lže. Cathy před hrozbou dalšího násilí přizná, že se jmenuje Natalie, Cathyina sestra, která si vzala život poté, co jejich otec podváděl jejich matku s roztleskávačkou fotbalového týmu, pro který pracoval. Lewis poté odejde a pouští si video z minulosti, kde chová v ruce svou novorozenou dceru. Mezitím se Cathy (Natalie) znovu pokouší volat policii pomocí telefonu, který Lewisovi tajně ukradla. Po jejich dalším rozhovoru vychází najevo, že Natalie zabila Lewisovu ženu. Lewis jí dál vyslýchá ji a snaží se z ní dostat další přiznání z jejího života. Zdá se, že Cathy rozhodně není ta, za kterou se vydává, a co je horší, skrývá před okolím velmi děsivou minulost... (TV Nova)

Phietros

Lewis za bílého dne unese Cathy a zavře jí do zvukotěsné místnosti u sebe doma. Od začátku bylo jasný, že kdyby jí chtěl zabít, tak to udělal hned. Ale tady se jede na jinou strunu, kdy vlastně záporákovi fandíte, aby zjistil kdo mu zabil ženu! Začíná výslech, přiznání a najednou se karty obrací, když Cathy je ve skutečnosti Natalie- zdravotní sestra, která dříve zabíjela lidi, kteří se provinili! 60% ()

RaggamuffinSVK

Prekombinovaný akože mind-fuck so slušným obsadením a katastrofálnym scenárom. Málokedy sa mi stáva, aby ma horror alebo thriller takto nebavil. ()

JohnSmith

Říkal jsem si, že tito herci předvedou něco extra, ale bohužel. Reilly je sice dobrá jak v roli obětí, tak v roli drsňačky a Evans je sympaťák, ale ten příběh je hodně nelogický a hloupý, jako by únosce vůbec nevěděl co dělá. ()

sedm.1

10X10 je určitě neurážejícím béčkovým thrillerem, který tedy sice nepřepisuje žánrové dějiny, na druhou stranu, v rámci nepřehnaných očekávání a nároků, si dokáže díky mnoha ohledům udržet diváckou pozornost, a to především díky pravidelně dávkovanému napětí, ne zcela předvídatelnému vývoji a svižnému spádu. Bohužel má tato podívaná pro mě ale i dvě opravdu zásadní negativa, které mi ve výsledku, i přes veškeré výše zmíněné klady, nakonec nedovolují hodnotit ani průměrně, a to pointa, která mě naprosto neuspokojila a vzhledem ke všemu předchozímu dění ji prostě považuji za odfláklou, nezajímavou a lacině tuctovou, a pak obsazení Kelly Reilly do ústřední ženské role, jelikož tak odpudivou herečku, s tak nepřesvědčivým výkonem, jsem už dlouho neviděl. Navíc filmu chybí i jakákoliv atmosféra a omluvit nemohu ani absenci emocí, díky čemuž to celé působí dost odtažitým dojmem, což se pak odrazilo především na mém zájmu o postavy, takže mi bylo nakonec i tak nějak jedno, kdo je tím kladným a kdo záporným, i když zrovna toto bylo jasné už zhruba tak od půlky filmu. Velká škoda je pak i zřejmě obava tvůrců přitvrdit v explicitnějším zobrazení násilí, kdy k tomu spousta scén doslova vybízelo a myslím, že by to samotný film i dost oživilo, leč nestalo se a i proto je mé výsledné hodnocení, i přes neoddiskutovatelná pozitiva, tak nízké. ()

kolemjdouc

Ze začátku to vypadalo slibně .Ale jak nastoupily scény z uvěznění ,šlo to do kelu.Když teda drobná baba zpacifikuje, dokonce několikrát,Lewise.tak mě to přestalo bavit.A zase otravná spousta krve,chaos..Ještě že scénář dal roli ,a to zásadní ,koštěti...Jako kniha by se to dalo pozřít ale takhle,,, ()

hakon

Uvězněná a zbytečná. Neuvěřitelně naivní a plochý snímek, který bohužel nevydoloval z celkem zajímavého záměru ani špetku ničeho. A se ještě Reilly hrát, ale je to těžký, když Evansovi to prostě nevěříte ani z čtvrt nehtu. Kde nic není, nic nenajdete. 4/10 ()

mira.l

Jako nepříliš vydařená komedie to bylo místy docela dobrý. Scénáristicky hodně bídný, jaký to vlastně mělo děj, co chtěl ten našinec s paní udělat, jaký měl plán?? ()

Najt

Zajimavy thriller. Na otázku kdo je záporák a proč nelze jen tak odpovědět. Někdy to je totiž trošku jinak, než jak by se mohlo zdát. ()

SilentMemory

Mňa to vôbec nenadchlo a nebavilo, skrátka to nefungovalo. Začiatok bol desivý ako je možné uprostred dňa také vykonať. Tento film poukazuje na ľudskú tendenciu nastolenia spravodlivosti. Niekomu je ublížené, ten človek túži po zadosťučinení no neuvedomuje si, že tak sa stáva samotným prototypom človeka ktorý ubližoval jemu v domnienke, že koná správne a tak sa vytvára kolobeh pomsty. Mohli zapracovať na nejakom kreatívnom napätom scenári, nebavil ma priebeh a ani sa nedostavil nejaký wau efekt pri rozuzlení. ()

ostravak30

Prvotina režisérky Suzi Ewing jejíž jméno jsem si přečetl prvně v životě se jmenuje Uvězněná. Začátek je slibný, ale jakmile je Cathy uzavřena do malého prostoru děj začíná stagnovat. Skoro to vypadá, jako by Lewis, který se holedbá tím, že ji sledoval několik měsíců, neměl připravený žádný plán. Nejprve působí, že je připraven na vše, ale dobře uzpůsobil asi jen místnost, protože dál je mnohými situacemi zaskočen. A Natalie ho zaskočit opravdu umí. Film tak pokračuje neustále v tomto duchu. Chvíli má navrch ona, chvíli on. Jako bychom se dívali na boxerský zápas o mnoha kolech, kde dlouho není jasné, kdo zvítězí, protože oba mají své silnější chvilky. Jen těch přestávek je víc než boxu. A aby toho nebylo málo, tak jsou do snímku vloženy klasické klišé, jako že se muž dívá na nahrávky své rodiny apod. Pravda, někdy musí člověk vzít spravedlnost do svých rukou, ale hlavní hrdina očividně neměl další plány krom samotného únosu. Film působí hodně nedodělaně a nedomyšleně. ()

Scanerior

Ačkoliv je začátek tohoto filmu trochu nudný především kvůli neustálému opakování jedné otázky, tak tu dostáváme dost zajímavých akčních scén. Velice dobrý je pak příběhový zvrat, kde nejspíš změníte názor na postavy. Celkově povedený thriller i přesto, že jsou rozhodně lepší. ()

Naghavi

Hm, tak těžko říct...Mohl z toho být pořádný survival, ale dost debilní scénář...Jinak krásný dům, takový bych chtěl. ()

Saxos

Zbytečně překombinované a hodně předvídatelné. Únosce měl vše připravené, ale stejně nic nezvládal. Zrzka na unesenou, zavřenou ve vypolstrované kobce, hodně oražená. Závěr: nedoporučuji. ()

Easykill

"Jediné co chci vědět, je tvoje jméno!" I když je uvězněná od jisté chvíle průhledná jak sklo, tak je to stejně svým způsobem dost poutavé a fungující. Dobře natočený, skvěle zahraný a atmosféru si to taky drží. Místama je to i solidní napínák nebo se o to alespoň dost snaží. Taky se na to strašně dobře dívá, nejspíš proto jak zvláštně nastavené je celé tempo filmu. I když to je drobínek (pro ty chytřejší) předvídatelné tak těch 10 na 10 dokáže zabavit a vůbec nenudí. ()

WugWugs

Klasika, niekto prišiel s "originálnou pointou" a na ňu nalepil dej, ktorý mu prišiel pod ruku s tým, že všetci budú aj tak hýkať od prekvapenia, že zabudnú na to nič, čo sa okolo (ne)deje. Snaha bola, ale v takomto podaní sa ničomu z deja nedalo veriť. ()

stanyko

Este nikdy som sa tak dobre nenasmial pocas thrilleru, to na margo nezmyselnosti konania postav pocas bojovych scen. Film ponukne pekny zvrat, no vobec na tom nezalzi. Vyber hercov mohol byt fakt lepsi, ale zas film nenudi a ubehne rychlo. Ako jednohubka celkom ok. ()

Feacher

No.. po sérii kvalitních filmů na mě vyskočila reklama na tento, tak jsem si řekl ,,Proč ne, zkusím to i přes 48%"... Byla to upřímně docela nuda, příběh jako by napsal nějaký průměrný student školy pro scénáristy v nějaký Horní Dolní. Na konci se dostanete do stavu, kdy nefandíte ani jedné postavě, protože obě jsou úplně šáhlý, ale upřímně je vám to jedno, protože do děje absolutně nejste vztaženi. Když k tomu přičtu neustále se opakující téměř remízové souboje svázané ženy a ozbrojeného muže, je z toho film, který absolutně nemáte chuť si znova pustit. Víc než 1* po mě nechtějte... ()

Deddyberki

Film pri ktorom čakáte a musíte byť dosť trpezliví aby ste si počkali o čo sa tu vlastne jedna . Videl som už veľa filmov poďobnych námetov ale tento film im nesiahol ani po kolená . Keď si to pozriete tak zmizne z vašej pamäti behom minúty a keď nepozriete o nič neprídete . Podľa mňa úplne zbytočne natočenie . Jedine tá akciá mala niečo do seba ale bojoval zo ženou ako z chlapom 100 kg . Úplný trapas . ()